OFICIÁLNĚ: Zinedine Zidane rezignoval na post kouče Realu Madrid

Čas 31. 05. 2018, 12:58 | Autor Larin | Zdrojrealmadrid.com
Zinedine Zidane
Zinedine Zidane

Svět obletěla nečekaná a velmi nemilá zpráva. Trenér Zinedine Zidane, který dotáhl Bílý balet ke třem titulům v Lize mistrů a jednomu titulu v La Lize, dnes oznámil svou rezignaci na provizorně svolané tiskové konferenci.

Rozhodnutí to bylo nečekané. Podle všeho se o Zidanově volbě dozvěděl prezident Pérez až dnes. „Je to pro mě nečekané a jsem smutný. Zidane byl výborný hráč i trenér a všichni v Madridu ho milovali. Rád bych ho přesvědčil, aby zůstal, ale je rozhodnutý. Rád bych mu poděkoval za jeho lásku ke klubu, jeho vášeň a jeho práci, kterou zde odvedl. Dveře má vždy otevřené," zahájil Florentino svolanou tiskovku.

Šlo jen o mé rozhodnutí, tvrdí Zidane

„Madrid mi dal všechno a jsem za to velmi vděčný. Pro mnohé se může jednat o nečekané rozhodnutí, které nedává smysl, ale já jsem přesvědčený, že potřebuji změnu. Stejně tak potřebují změnu hráči. Byly to skvělé tři roky a já bych chtěl poděkovat všem fanouškům, kteří při nás stáli i v těžších momentech."

„Ještě jsem o tom nemluvil s hráči. Vedení jsem se svým úmyslem seznámil a hodlám si promluvit i s kapitány. Zatím jsem mluvil jen se Sergiem Ramosem."

„Je to pouze mé rozhodnutí a všechy ostatní spekulace jsou mimo. Někteří mohou věci vidět jinak, ale já si myslím, že po třech letech je správný čas."

„Chtěl bych poděkovat všem hráčům, protože bojovali za klub na hřišti všemi silami a díky patří hlavně jim."

GRACIAS POR TODO, ZIZOU!

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (166 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!