Smolný úvod sezóny pro Ronalda: Portugalcův průměr proměňování šancí je nejhorší v evropské elitě

Čas 30. 10. 2017, 16:05 | Autor Larin | Zdrojwhoscored.com
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo prožívá obrovsky těžké období. Po fantastickém jaře, kdy prakticky sám dotáhl Real k zisku dvanáctého titulu v Lize mistrů, se Cristiano na podzim trápí.

Přitom to vypadalo tak slibně. Kvůli zápasům s Portugalskem sice vynechal Superpohár UEFA, ale na Camp Nou byl jedním z nejlepších. I přesto, že odehrál pouze několik desítek minut. Právně vyloučení Ronalda suspendovalo na téměř měsíc.

Jeho výkony jsou však zklamáním. Madridistas očekávali, že se portugalský stroj nezastaví a naopak bude sázet jeden gól za druhým. Jenže i Ronaldo je pouze člověk a jeho frustrace na hřišti je více než zřejmá.

A co říkají ligové statistiky? Na ty raději nehledět. Ronaldo má v průměru 6,7 střel na zápas, což je za jeho 6 odehraných utkání 40 gólových pokusů. Góly? Jeden. Sečteno, vynásobeno, podtrženo: úspěšnost portugalského kanonýra je 2,5%

Pro srovnání: Karim Benzema má podle stejného průměru 6,25%. (16 střel, jeden gól). Lionel Messi? 18,75%. Luis Suárez? 10,7%. Neymar? 28%. Morata? 24%. Lukaku? 18,9%. Obrázek si tedy můžete udělat sami.

Čísla mluví za sebe. A tabulka také. Jistě, Ronaldo nemůže hrát na té nejvyšší úrovni celý rok. Ale je to právě střelecká impotence, která Real trápí nejvíce. 35 gólů za 17 zápasů je sice ve fotbalovém světě relativně dost, ale u Los Blancos je podobná statistika velkým podprůměrem. Ale nedá se nic dělat.

Opět nastává pro fanoušky i hráče těžké období, ve kterém můžeme uspět pouze v případě, že obě dvě skupiny budou dělat svojí práci nejlépe - fanoušci fandit a hráči vyhrávat zápasy. Osmibodová ztráta je velká, ale její stažení rozhodně není nereálné. HALA MADRID, HASTA EL FINAL!

Klíčová slova: cristiano ronaldo, statistiky

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (39 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!