Zapeklitá situace Bale a Benzema. Co s hvězdami, které nezáří?

Čas 28. 08. 2017, 18:28 | Autor podvinho
Gareth Bale
Gareth Bale

První ligová ztráta v nové sezoně přišla už ve druhém kole. Real Madrid jen remizoval s Valencií 2:2, přestože si vytvořil nespočet velkých šancí. Po zápase se snesla velká kritika na duo Gareth Bale a Karim Benzema. Co by mohlo a mělo následovat?

Real Madrid odehrál proti Valencii velmi dobrý zápas. Kdyby vyhrál 5:2, nikdo by se nemohl divit a tento článek by asi nevznikl. Ale bohužel, utkání skončilo 2:2. A můžeme si otevřeně říct, že především chybou Karima Benzemy a Garetha Balea. Právě tyto dva teď fanoušci nejvíce řeší.

Gareth Bale

Bale předvedl další tragický výkon. Začátek sezony vůbec nezvládá, na hřišti není znát. Nebylo překvapením, když ho trenér Zidane v 74. minutě vystřídal a nahradil Lucasem. Tato změna měla nejspíš přijít ještě dřív. Bale za zápas nepředvedl vůbec nic, akce u něj končily.

To je obrovský problém. Bale byl totiž dlouho považován za někoho, kdo by měl táhnout tým při absenci Cristiana Ronalda a po jeho konci být jeho nástupcem. I kvůli neustálým zraněním to ale spíš nevyjde. A nejhorší je, že v tuto chvíli není Bale Realu vůbec platný.

Trenér Zidane nicméně drží nad Velšanem ochrannou ruku. Byl to údajně francouzský kouč, který zarazil možný Baleův přestup do Manchesteru United, který o něj měl velký zájem. Fanoušci to ale vidí jinak, když Bale v neděli střídal, vypískali ho. I když už Bernabéu slyšelo hlasitější pískot.

Baleovy přihrávky proti Valencii (zdroj: Squawka.com)
Většina z nich nic neřešila, dvakrát zkazil centry (červená) a připsal si jen jednu důležitou přihrávku (žlutá).

Očima redaktora: Bale se trápí už moc dlouho, navíc má neustále problémy se zraněními. Nevěřím, že se z něj ještě stane opora týmu, na kterou bude spolehnutí zápas co zápas. Proto si myslím, že přišel čas na jeho odchod.

Z mého pohledu by měl Real Balea prodat (pokud ještě existuje ta možnost) a přivést za něj náhradu. Ideálně někoho, kdo se cítí dobře na křídle a může nastupovat i na hrotu. Tam totiž Real tlačí bota nejvíce. V systému 4-1-2-1-2 je přesně pro takového hráče místo. Osobně bych preferoval hráče typu Aubameyang či Mbappé.

Karim Benzema

Benzema prožil úplně jiný zápas než Bale. Na rozdíl od svého spoluhráče byl hodně vidět a dostal se do mnoha šancí. Bohužel pro Real je trestuhodně zahazoval. Útočník, na kterého kouč Zidane spoléhá, musí v takových příležitostech skórovat. Musí!

Právě na Francouze se proto snesla po utkání vůbec největší kritika. Na začátku sezony sice také neexceluje, na druhou stranu má za sebou i povedený zápas proti Barceloně. Nedokázal na něj ovšem navázat.

Zidane i spoluhráči se Benzemy nicméně zastali. „Nemůžu ho kritizovat za neproměněné šance,“ tvrdil trenér Realu. „Tohle se může stát každému,“ dodal střelec dvou branek Marco Asensio.

Benzemovy střely proti Valencii (zdroj: Squawka.com)
Jen dvakrát dokázal Benzema trefit branku, většina zakončení šla mimo (oranžové). Jednu střelu mu hosté zblokovali (žlutá).

Očima redaktora: Benzemovu situaci vidím jinak než u Balea, v týmu bych si ho ponechal. Zaprvé z důvodu, že si neumím představit, že by nyní Real na poslední chvíli prodal dva hráče. Zadruhé věřím, že má týmu stále co dát.

Ovšem myslím, že by Real na Benzemovi neměl tolik stát. Proto myšlenka s prodejem Balea a koupí náhrady, která by zároveň mohla nastupovat na Francouzově místě. Je potřeba na Benzemu vytvořit větší tlak. Aby nehrál každý zápas a trochu ztratil svou jistotu. Aby musel o místo více bojovat.

Zároveň si myslím, že by to pomohlo i Borju Mayoralovi, který by mohl odejít na hostování. Španělský talent potřebuje sezonu, kdy bude pravidelně hrát. Nyní nevypadá jako hráč, který může v případě nouze výrazně oživit hru.

Klíčová slova: bale, benzema

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (49 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!