19 měsíců Zidana: 7 trofejí, rekordní neporaženost a 68 zápasů se vstřeleným gólem

Čas 17. 08. 2017, 11:05 | Autor Larin | Zdrojrealmadrid.com
Zinedine Zidane se superpohárem
Zinedine Zidane se superpohárem

Před rokem a půl začala nová éra Realu Madrid. A dost možná nová éra španělského i světového fotbalu. Jejím strůjcem není nikdo jiný, než Zinedine Zidane. Francouzský stratég vyhrál téměř všechno, co se dalo a pokračuje ve fantastické jízdě za dalšími rekordy a tituly.

Dvě finále Ligy mistrů proti Atléticu a Juventusu? Vítězná! Dva Superpoháry UEFA proti Seville a Manchesteru United? Další dvě trofeje! MS klubů? Výhra! Titul v lize? ANO! A konečně, triumf nad Barcelonou ve španělském Superpoháru? HOTOVO!

Zidane má na kontě sedm trofejí, z toho pět různých. Chybí mu pouze triumf v Copa del Rey, ze kterého Real vypadl loni ve čtvrtfinále se Celtou Vigo.

Připočteme-li k tomu rekordní čtyřicetizápasovou neporaženost, Real opravdu válel. A navíc vstřelil gól v každém z posledních 68 zápasů! No, kdo tohle umí?

Francouzský kormidelník se navíc stal nejúspěšnějším trenérem, co se týče procentuální úspěšnosti vyhraných zápasů. Zizou má na kontě 75,59% výher z 90 zápasů. Po triumfu s Barcelonou totiž předčil Pellegriniho, který se držel na úctyhodných 75% za 48 zápasů.

Zidane navíc nedávno prodloužil smlouvu do roku 2020. Pokud to takto bude vypadat celou dobu, nebudeme si moci stěžovat. VAMOS ZIZOU, HALA MADRID!

Klíčová slova: zidane

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (21 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!