Zruší se kvůli koronaviru sezóna LaLigy? Zde jsou 4 možné scénáře

Čas 12. 03. 2020, 20:19 | Autor thjuks | Zdrojas.com
Trávník na Santiago Bernabéu bude nejspíš dlouho opuštěný
Trávník na Santiago Bernabéu bude nejspíš dlouho opuštěný

Vedení LaLigy rozhodlo, že kvůli epidemii koronaviru odkládá příští dvě kola. Nalijme si čistého vína, toto rozhodnutí řeší složitou situaci jen dočasně. Co se může stát dál? Jak dopadne aktuální sezóna?

Pandemie koronaviru COVID-19, který již ohrozil i zaměstnance Realu Madrid, určuje osud této sezóny španělské ligy. Nepříliš pozitivní vyhlídky mají i další ligy, soutěže, evropské poháry, a dokonce i mistrovství Evropy.

Jak si vedední LaLigy poradí s regulérností soutěže, ve které jde o mistrovský titul, evropské poháry, a nesestoupení? Jisté je, že realitou se stane jeden z následujících čtyř scénářů. Jak to dopadne se dozvíme ve středu 25. března, kdy rozhodne komise tvořená členy Španělské královské fotbalové federace a vedení LaLigy. 


Scénář č. 1: LaLiga nebude mít vítěze, ani poražené

Komplikovaná situace umožňuje rozhodnout zrušit celé pořadí aktuální sezóny. LaLiga 2019/20 by tak neměla šampióna, ani sestupující. Do evropských pohárů by postoupily stejné kluby, jako tomu bylo loni, a letošní sezóna by se příští rok opakovala se stejnými účastníky.

Pravděpodobnost podle Bilybalet.cz: 60 %


Scénář č. 2: LaLiga se uzavře po 19 odehraných kolech

Pořadí LaLigy se určí po polovině soutěže, tedy 19 kolech, kdy byly odehrány všechny zápasy každý s každým alespoň jednou. Real i Barca by v takovém případě měli shodně 40 bodů, ale ve prospěch Katalánců by rozhodlo lepší skóre. Sestup by potkal Mallorku, Leganés a Espanyol.

Pravděpodobnost podle Bilybalet.cz: 20 %


Scénář č. 3: Konec po 27 kolech

Tento scénář počítá s tím, že se LaLiga ukončí tak, jak je teď. To znamená po 27 odehraných kolech. Titul by i zde získala Barcelona, a sestupujícími kluby by opět byly Mallorca, Leganés a Esnanyol. Real Madrid by samozřejmě byl druhý.

Pravděpodobnost podle Bilybalet.cz: 15 %


Scénář č. 4: LaLiga se dohraje v plné míře

Scénář těch největší optimistů počítá s tím, že vedení soutěže se podaří najít vhodné termíny i poradit si s bezpečnostní situací, aby se mohla dohrát celá LaLiga do požadovaných 38 odehraných kol.

Pravděpodobnost podle Bilybalet.cz: 5 %

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (11 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!