Hodnocení hráčů proti Gironě: Kolaps týmu po změně stran. Tragičtí byli Ceballos a Marcelo

Čas 17. 02. 2019, 20:19 | Autor Laša | Zdrojas.com, marca.com, managingmadrid.com
Sestava proti Gironě
Sestava proti Gironě

Utkání proti Gironě budou chtít hráči Los Blancos co nejdříve zapomenout. Zápas měli ve svých rukou, ale špatným výkonem ve 2. poločase nechali soupeře zápas otočit. Vůbec se nedařilo Danimu Ceballosovi. Špatní byli i Marcelo či střídající Bale. Obstáli Kroos a Varane.

Základní sestava:

Toni Kroos – 6

h

Vzhledem k výsledku i tomu, co se dělo na trávníku ve 2. poločase, se Kroosova známka může zdát přehnaně vysoká. Ale Toni odvedl svůj standard. Měl nejvíce doteků s míčem (88) a vyprodukoval i nejvyšší počet přihrávek (68) s přesností téměř 90%. Navíc po jeho dobrém centru vstřelil Casemiro branku. 7 klíčových pasů. Jeho herní projev vypadal dobře. Ale bohužel pro Real, Toni není hráčem, který by rozhodoval zápasy.

Raphaël Varane – 6

h

Francouzský stoper byl dnes nejlepším z beků Realu Madrid. Inkasované branky na jeho vrub nepadají. S výjimkou zaváhání v úvodu dokázal uhlídat Cristiana Stuaniho, který byl největší zbraní Gironistes. Ve statistikách u jeho jména figuruje 5 obranných odkopů, což je nejvíce z celého týmu.

Thibaut Courtois – 5,5

h

Další zvláštní zápas. Inkasoval dvě branky, ale nebýt jej mohl Bílý balet inkasovat branek více. Thibaut předvedl několik dobrých zákroků, nebo měl štěstí, že jej soupeř trefoval (viz. Stuani, který míč napálil do Courtoisovy hlavy). Nechytil penaltu. Při druhé brance mohl možná udělat více. Jeho zákroky, byť byly dobré, působily nejistě. Hodně vyrážel a neměl při tom štěstí – při obou brankách míč vyrazil přímo k soupeři, který nejprve vybojoval penaltu, a při druhé situaci odrazem nabídl Portuovi vyrovnání. V závěru se mohl stát hrdinou, když hrál Real vabank a Thibaut hlavičkou mířil těsně vedle tyče.

Casemiro – 5,5

h

Vstřelená branka brazilského záložníka tentokrát ke třem bodům jako před týdnem proti Atlétiku nevedla. Case ale neodvedl v utkání úplně špatnou práci. První poločas byl bezchybný. Celkově měl v utkání 4 odebrané míče, 2 zachycené přihrávky – solidní čísla. Po změně stran se ale poněkud vytrácel. Nebyl schopen zachytávat protiútoky soupeře.

Marco Asensio – 5

h

Směrem do útoku byl Marco velmi aktivní. Vrací se mu jeho hbitost i dravost. Sráží jej ale špatné řešení situací. Dnes byl několikrát příliš vzdálen s míčem od svých spoluhráčů. Měl by více zapojovat do hry své spoluhráče. Asensio jde často do souboje sám proti třem protihráčům. V utkání třikrát vystřelil.

Karim Benzema – 5

h

Nejlepšího střelce Los Blancos dnes srážela přesnost v koncovce. Se 4 střelami byl nejpilnějším z hráčů Realu. Jen jednou ale trefil bránu. Dvě jeho šance v 1. poločase zlikvidoval Bono, po změně stran zahodil dvě dobré příležitosti.

Álvaro Odriozola – 4,5

h

I on zažil zápas dvou poločasů. V tom prvním byl jeho projev dobrý. Pohyboval se po celé pravé straně, uhlídal protivníky, byl aktivní v podpoře útoku a byl několikrát faulovaný, čímž se Realu nabídly standardní situace. Po změně stran šel s výkonem dolů.

Sergio Ramos – 4,5

h

Jako den a noc. Tak by se daly srovnat zápasy Sergia Ramose v tomto týdnu. Proti Gironě předvedl svoji horší tvář. V obraně nebyl tak platný jako proti Ajaxu. Zbytečně se nechal vykartovat. Sergio je srdcař a bojovník, ale rukou šel do střely jednoho z hráčů Girony zbytečně. Po druhé žluté kartě byl vyloučen a nebude se jej týkat zápas proti Levante.

Lucas Vázquez – 4

h

Slabší výkon od Lucase. Vyprodukoval jen jednu střelu na bránu. Měl sice solidní počet dotyků s míčem, nekomplikoval si ale nikterak situaci a volil řešení „na jistotu“. S Asensiem a Benzemou si příliš nerozuměl. Po změně stran neviditelný. Solariho první volba pro střídání.

Marcelo – 3

h

Od Solariho dostal další příležitost. Opět ji ale zahodil. V jeho hodnocení bychom opakovali to, co v předchozích zápasech. Podpora útoku velice slabá a neefektivní. A opět se nevyvaroval hrubé chybě v obraně. Nepohlídal si nabíhajícího Portua, který vstřelil branku na 1:2.

Dani Ceballos – 2

h

Kvůli karetnímu trestu nemohl hrát Luka Modrić a tak Solari nasadil do základu Ceballose. Dani se ale utkáním doslova protrápil. Působil nervózně a hodně chyboval. S výjimkou jedné nepřesné střely nevymyslel nic, co by stálo za zmínku. Zdálo se, že Real Madrid hraje jen d 10 hráči, kvůli jeho špatnému výkonu.

Střídající hráči:

Vinícius Júnior – 5

h

Jeho nasazení přineslo jisté oživení ve hře Bílého baletu. Vinícius zkrátka umí v obraně soupeře udělat vítr. Co jej ale sráží, je bídná koncovka. Musí zapracovat na přesnosti střelby, aby nezůstávalo jen u dobrého pohybu.

Gareth Bale – 3,5

h

Ač šel na trávník v 66. minutě, do první příležitosti se dostal až o 20. minut později, kdy se již Real Madrid potápěl. Bono jej ale vychytal. Tohle by hráč jeho formátu měl proměňovat. Jak se zdá, ztratil svoji kdysi pověstnou rychlost. Většinu sprinterských soubojů prohrál. Hrál bez zájmu.

Mariano Díaz – 2

h

Nic, co by stálo za zmínku, nepředvedl. Jen málo kontaktů s míčem, hodně se vysouval vpřed a čekal na dlouhé míče. Ty ale nepřicházely.

Santiago Solari – 3

h

Zápas mu nevyšel. Nemějme mu za zlé složení sestavy. Ta vypadala rozumně a na papíře velmi silně. Doufal v probuzení Marcela, ale marně. Ve chvíli, kdy Real Madrid prohrával, tak neměl plán B. Když se jeho svěřencům nedaří, je pro Santiho těžké něco změnit.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (8 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!