Jakub Štáfek: El Clásico vyhraje Real. Představitel Laviho s námi mluvil nejen o derby

Jakub Štáfek: El Clásico vyhraje Real. Představitel Laviho s námi mluvil nejen o derby

Exkluzivně Měl jsem radost, když jsem dostal kontakt na Jakuba Štáfka, abych si s ním promluvil před nedělním El Clásikem. Režisér a herec známý ze seriálu Vyšehrad je v českém fotbale ikonou mezi hráči (jen se zeptejte Sparťanů nebo třeba Limberského) i fanoušky. Navíc je to sympaťák, který neváhal poskytnout rozhovor pro Bilybalet.cz.

Nebylo to snadné se s Jakubem Štáfkem spojit. Hrozilo, že to před El Clásikem vůbec nestihne. Celý den na place je pořádným žroutem času. Naštěstí jsme si našli den před derby chvilku času na interview.


Každý vás zná jako velkého Sparťana. Ale komu přejete v zahraničí? Hrajete za Real Praha, takže asi chápete, kam tím mířím.
Chápu. Popravdě řečeno, nemám velké favority. Mám to spíš takové střídavé. Fandil jsem Bílému baletu za dob Zidana, Beckhama, Figa, Roberta Carlose a dalších. Fandil jsem Juventusu v době, kdy tam byl Pavel Nedvěd, stejně jako když byl v Laziu. V Anglii jsem fandil Leedsu United. Fandil jsem Chelsea kvůli Čechovi a Arsenalu kvůli Rosickému. Nemám ale vyloženě oblíbený tým.

Mezi fanoušky fotbalu jste hodně populární díky Vyšehradu. Dovedete si představit Laviho v Realu Madrid?
Myslím, že asi ne. On je trošku debil. Asi by se tam neudržel.

Průšvihy zažili i ti největší. Třeba Ronaldinhovy večírky byly legendární. Laviho také trochu připomíná méně známý chlapík jménem Cicinho, před deseti lety hrál za Real. Po letech přiznal, že byl alkoholik. Jak se díváte na hráče, kteří neunesli své postavení?
Nechci je moc soudit, abych jim nekřivdil. Ti kluci žijí od dětství jen fotbalem. Do velkého fotbalu se dostanou mladí a nejsou už pochopitelně pod dozorem rodičům. Potom je to individuální, jak se s tím kdo popere. Myslím, že na to má velký vliv výchova rodičů.

Budete sledovat nedělní El Clásico?
Já to bohužel neuvidím, protože budu natáčet. Od jedné odpoledne až do jedné ráno. Takže to bohužel nezvládnu.

To je škoda. Kdo si myslíte, že vyhraje?
Myslím, že vyhraje Real, vzhledem k formě, kterou má. Nebude to ale to výrazným rozdílem. Ale na druhou stranu si myslím, že se může stát cokoliv. U Barcelony jsme viděli, co se stalo proti PSG. V domácím zápase proti Juventusu Barcelona tlačila, byla lepší, ale nepostoupila.

LaviLavi
Lavi si už vykoušel El Clásico. Po svém… (foto: obbod.com)

Jaký názor máte na Messiho a Ronalda? Každý je jiný. Jeden je prý malý generál, introvert a druhý tak trochu „frajírek“, extrovert. Koho máte radši?
Nedokážu přímo říci, koho mám radši. Mě obecně baví rychlí, dynamičtí hráči s fyzickými atributy pro vyhrávání soubojů a tak dále. To je případ toho Cristiana. Do hlavy mu sice nevidím, ale někdy na mě působí šíleně. Je to tak trochu rozmazlený kluk. Myslím, že v kabině to s ním musí být těžké, protože jede hodně na sebe. Messi na mě působí svým způsobem jako autista a génius.

Zmínil jste zápas Barcelony s PSG, který provázela kontroverzní rozhodnutí rozhodčích. To se stalo i v utkání Realu s Bayernem. Tyto chyby sudích spustily diskuze o nových technologiích do fotbalu. Fandíte takovým změnám?
Určitě! Já jsem pro. Vůbec nechápu, proč tu technologie nejsou. Na druhou stranu tomu i rozumím, protože by se fotbal už nedal tolik ovlivňovat. Spousta lidí ještě má zájem ho ovlivňovat. Jsou v tom pochopitelně peníze. Já jsem rozhodně pro video.

Nebojíte se, že s videem přijdou pauzy zápasu, které naruší tempo hry?
Nemyslím si, že budou pauzy. Pokud budou nějaké monitorovací systémy na lajnách a budou u toho asistenti, zabere to jen pár desítek vteřin. Možná ani to ne. Hokej je daleko dynamičtější a rychlejší než fotbal.  A funguje to tam, i když je to jiný sport a jiná hra. Myslím, že fotbalu to jen prospěje. Rozhodčí může posoudit, jestli si nějaká strana oprávněně stěžuje, aby se posoudila situace, nebo je to jen taktika na zdržování.  


15 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Tomás Roncero volá po udržení legend: Prodlužte jim smlouvy, prosím!
Komentáře

Tomás Roncero volá po udržení legend: Prodlužte jim smlouvy, prosím!

Velký madridista a zároveň šéfredaktor deníku AS Tomás Roncero si přeje, aby Real Madrid udržel pohromadě stávající kádr pohromadě s co…
KOMENTÁŘ: La Liga goal-line technologii potřebuje. Bez Xaviho pláče se obejde
Komentáře

KOMENTÁŘ: La Liga goal-line technologii potřebuje. Bez Xaviho pláče se obejde

Real Madrid vítězstvím v El Clásiku zřejmě definitivně rozhodl o mistrovském titulu. Zatímco na hřišti sledovali fanoušci zajímavý a férový…
KOMENTÁŘ: Až do vyčerpání! Legendy i mladé hvězdy ukázaly, co pro ně znamená Real
Liga mistrů

KOMENTÁŘ: Až do vyčerpání! Legendy i mladé hvězdy ukázaly, co pro ně znamená Real

Real Madrid postoupil do semifinále Ligy mistrů. Po dvanácté za posledních čtrnáct ročníků. Od návratu Carla Ancelotti jde o třetí…
MARCA: Liga je téměř rozhodnutá. Proti Manchesteru žádné experimenty
Komentáře

MARCA: Liga je téměř rozhodnutá. Proti Manchesteru žádné experimenty

Carlos Carpio z deníku MARCA se ve svém nejnovějším článku podělil s čtenáři o své názory na sobotní zápas Realu proti Mallorce.…