Jakub Štáfek: El Clásico vyhraje Real. Představitel Laviho s námi mluvil nejen o derby

  Jakub Štáfek: El Clásico vyhraje Real. Představitel Laviho s námi mluvil nejen o derby

  Exkluzivně Měl jsem radost, když jsem dostal kontakt na Jakuba Štáfka, abych si s ním promluvil před nedělním El Clásikem. Režisér a herec známý ze seriálu Vyšehrad je v českém fotbale ikonou mezi hráči (jen se zeptejte Sparťanů nebo třeba Limberského) i fanoušky. Navíc je to sympaťák, který neváhal poskytnout rozhovor pro Bilybalet.cz.

  Nebylo to snadné se s Jakubem Štáfkem spojit. Hrozilo, že to před El Clásikem vůbec nestihne. Celý den na place je pořádným žroutem času. Naštěstí jsme si našli den před derby chvilku času na interview.


  Každý vás zná jako velkého Sparťana. Ale komu přejete v zahraničí? Hrajete za Real Praha, takže asi chápete, kam tím mířím.
  Chápu. Popravdě řečeno, nemám velké favority. Mám to spíš takové střídavé. Fandil jsem Bílému baletu za dob Zidana, Beckhama, Figa, Roberta Carlose a dalších. Fandil jsem Juventusu v době, kdy tam byl Pavel Nedvěd, stejně jako když byl v Laziu. V Anglii jsem fandil Leedsu United. Fandil jsem Chelsea kvůli Čechovi a Arsenalu kvůli Rosickému. Nemám ale vyloženě oblíbený tým.

  Mezi fanoušky fotbalu jste hodně populární díky Vyšehradu. Dovedete si představit Laviho v Realu Madrid?
  Myslím, že asi ne. On je trošku debil. Asi by se tam neudržel.

  Průšvihy zažili i ti největší. Třeba Ronaldinhovy večírky byly legendární. Laviho také trochu připomíná méně známý chlapík jménem Cicinho, před deseti lety hrál za Real. Po letech přiznal, že byl alkoholik. Jak se díváte na hráče, kteří neunesli své postavení?
  Nechci je moc soudit, abych jim nekřivdil. Ti kluci žijí od dětství jen fotbalem. Do velkého fotbalu se dostanou mladí a nejsou už pochopitelně pod dozorem rodičům. Potom je to individuální, jak se s tím kdo popere. Myslím, že na to má velký vliv výchova rodičů.

  Budete sledovat nedělní El Clásico?
  Já to bohužel neuvidím, protože budu natáčet. Od jedné odpoledne až do jedné ráno. Takže to bohužel nezvládnu.

  To je škoda. Kdo si myslíte, že vyhraje?
  Myslím, že vyhraje Real, vzhledem k formě, kterou má. Nebude to ale to výrazným rozdílem. Ale na druhou stranu si myslím, že se může stát cokoliv. U Barcelony jsme viděli, co se stalo proti PSG. V domácím zápase proti Juventusu Barcelona tlačila, byla lepší, ale nepostoupila.

  LaviLavi
  Lavi si už vykoušel El Clásico. Po svém… (foto: obbod.com)

  Jaký názor máte na Messiho a Ronalda? Každý je jiný. Jeden je prý malý generál, introvert a druhý tak trochu „frajírek“, extrovert. Koho máte radši?
  Nedokážu přímo říci, koho mám radši. Mě obecně baví rychlí, dynamičtí hráči s fyzickými atributy pro vyhrávání soubojů a tak dále. To je případ toho Cristiana. Do hlavy mu sice nevidím, ale někdy na mě působí šíleně. Je to tak trochu rozmazlený kluk. Myslím, že v kabině to s ním musí být těžké, protože jede hodně na sebe. Messi na mě působí svým způsobem jako autista a génius.

  Zmínil jste zápas Barcelony s PSG, který provázela kontroverzní rozhodnutí rozhodčích. To se stalo i v utkání Realu s Bayernem. Tyto chyby sudích spustily diskuze o nových technologiích do fotbalu. Fandíte takovým změnám?
  Určitě! Já jsem pro. Vůbec nechápu, proč tu technologie nejsou. Na druhou stranu tomu i rozumím, protože by se fotbal už nedal tolik ovlivňovat. Spousta lidí ještě má zájem ho ovlivňovat. Jsou v tom pochopitelně peníze. Já jsem rozhodně pro video.

  Nebojíte se, že s videem přijdou pauzy zápasu, které naruší tempo hry?
  Nemyslím si, že budou pauzy. Pokud budou nějaké monitorovací systémy na lajnách a budou u toho asistenti, zabere to jen pár desítek vteřin. Možná ani to ne. Hokej je daleko dynamičtější a rychlejší než fotbal.  A funguje to tam, i když je to jiný sport a jiná hra. Myslím, že fotbalu to jen prospěje. Rozhodčí může posoudit, jestli si nějaká strana oprávněně stěžuje, aby se posoudila situace, nebo je to jen taktika na zdržování.  


  15 Komentářů

  Přidat komentář

  Související články

  Komentář: Real Madrid TV kritizovala rozhodčího po derby. Tak takhle tedy ne…
  Komentáře

  Komentář: Real Madrid TV kritizovala rozhodčího po derby. Tak takhle tedy ne…

  Klubová televize Realu Madrid po derby zveřejnila materiál o práci rozhodčích v čele s Alberolou Rojasem. V úvodu je třeba…
  EL Clásico přineslo dobrý výkon Realu a špatný výsledek. V přípravě lepší než opačně
  Komentáře

  EL Clásico přineslo dobrý výkon Realu a špatný výsledek. V přípravě lepší než opačně

  GLOSA | Výsledek 0:3 působí zničujícím dojmem. Pokud se budeme bavit o samotném výkonu týmů v El Clásiku, pravda je…
  KOMENTÁŘ: Valverdeho možný odchod? Jen prvotřídní kachna katalánského portálu
  Komentáře

  KOMENTÁŘ: Valverdeho možný odchod? Jen prvotřídní kachna katalánského portálu

  Mezi mnohými fanoušky Realu Madrid se rozšířila panika. Vedení klubu údajně plánuje prodat Fedeho Valverdeho do Liverpoolu, aby si uvolnilo…
  KOMENTÁŘ: Opět začínáme s Mbappého příchodem? Florentino, nenech si zkazit třetí léto v řadě
  Komentáře

  KOMENTÁŘ: Opět začínáme s Mbappého příchodem? Florentino, nenech si zkazit třetí léto v řadě

  Kylian Mbappé odmítl prodloužit opci ve smlouvě s PSG, kontrakt mu tak vyprší už za rok. Pařížané ale údajně odmítají…