Iker Casillas: Kroosovo rozhodnutí mě překvapilo. Kdo by měl chytat finále? Číslo jedna je Courtois

Iker Casillas: Kroosovo rozhodnutí mě překvapilo. Kdo by měl chytat finále? Číslo jedna je Courtois
Iker Casillas jako kapitán Realu (zdroj: realmadrid.com)

Bývalý brankář Realu Madrid se podělil o své pocity a názory s novináři před blížícím se finále Ligy mistrů. Kdo by podle měj stát mezi třemi tyčemi? A co říká na ukončení kariéry Toniho Kroose?

Kdo by měl chytat ve finále Ligy mistrů?

Nejsem trenér, je to jen můj osobní názor, ale jedničkou v bráně by měl být Thibaut Courtois. Byl jí v minulé sezóně, teď je zpátky po zranění. Myslím, že se vrátil ve velkém stylu. Ale chápu i Lunina, který za sebou má skvělou sezónu a přispěl k tomu, že se Real Madrid dostal až do finále. Konečné rozhodnutí musí udělat trenér.

Jsem rád, že se Courtois vrátil na svoji úroveň, která je senzační. Také jsem ale rád za Lunina, protože dokázal, že na něj je spolehnutí. Nyní je míč na straně Ancelottiho. Je to on, kdo musí učinit konečné rozhodnutí, které bude nejlepší možné pro tým. Lunin ukázal, že má vysokou úroveň, protože konkuroval tak zkušenému brankáři, jako je Kepa. Ancelotti se rozhodl, že to bude právě Lunin, kdo bude ve druhé polovině sezóny hrát více, včetně důležitých zápasů. Je ale pravda, že měl i slabší momenty. O tom je ale každodenní práce, aby se gólmani neustále rozvíjeli. Lunin je velmi mladý kluk. Pro každého v Realu Madrid by bylo těžké konkurovat takové jedničce, jako je Thibaut.

Jak dopadne finále?

Všichni vidí jako favorita Real Madrid. Bezpochyby jím je, ale finále bude velmi těžké. Nechci opakovat otřepané fráze, každý zápas je ale jiný. Ve finále může cokoliv změnit nastavení hry. Jedna akce, jedno rozhodnutí sudího. Na začátku zápasu Real určitě je favoritem, ale pokud se Borussia do finále dostala, je to proto, že si to zasloužila a musí se s ní počítat.

Co říkáte na konec kariéry Toniho Kroose?

Bylo to jeho rozhodnutí, já mu mohu jen popřát to nejlepší. Pamatuji si, že když přišel, byl poměrně nenápadný. Jeho jméno ještě nebylo tak známé. Svými výkony v Madridu si ale získal tuto výsadní pozici, protože pro tento tým byl vždy velmi důležitým hráčem. Každý hráč se musí sám nejlépe rozhodnout, kdy ukončí kariéru.

Jeho rozhodnutí mě trochu překvapilo, protože si myslím, že by Kroos i nadále mohl hrát fotbal na nejvyšší úrovni. V každém utkání, kdy máte možnost ho sledovat, si to musíte užívat, protože je to hráč s velkou prestiží a zkušenostmi. V něčem je podobný Modrićovi. Myslím, že Kroos udělal dobře promyšlené rozhodnutí. Pro fotbal je to velká ztráta. Ale uvědomme si, že Toni odchází, protože to považoval za nejlepší možné řešení.


Zdroj: as.com

Přidat komentář

Související články

Převezme Camavinga číslo šest po Nachovi?
Mužstvo

Převezme Camavinga číslo šest po Nachovi?

Nachův odchod má obrovský sportovní, ale také marketingový význam, protože se uvolňuje číslo, které má v Realu Madrid velkou historii. Jak…
Nedotknutelný Arda Güler. Setrvání Turka si přejí Ancelotti, hráči i vedení
Mužstvo

Nedotknutelný Arda Güler. Setrvání Turka si přejí Ancelotti, hráči i vedení

Je sice pravda, že v příští sezóně nebude snadné dostat se do základní jedenáctky Realu, ale Ancelotti i vedení madridského…
Nerozbitný tandem: Carlo Ancelotti, Davide a realizační tým
Mužstvo

Nerozbitný tandem: Carlo Ancelotti, Davide a realizační tým

Carlo Ancelotti a jeho tým okouzlili každého. Získané trofeje a rozmanitá řešení na hřišti donutily i ty největší kritiky ocenit…
L’Équipe: Kylian Mbappé požaduje od PSG 100 milionů eur
Mužstvo

L’Équipe: Kylian Mbappé požaduje od PSG 100 milionů eur

Kapitán francouzské reprezentace dal PSG ultimátum, aby uhradilo jeho pohledávky, které činí přibližně 100 milionů eur, kvůli tomu, že od…