Hrát ligové zápasy v USA? Nesouhlasíme s tím, shodli se kapitáni ligových týmů

Hrát ligové zápasy v USA? Nesouhlasíme s tím, shodli se kapitáni ligových týmů

Když před týdnem vedení La Ligy oznámilo, že jeden zápas tohoto ročníku se odehraje ve Spojených státech, možná ani netušilo, jakou vlnu nevole tím způsobí. Již následující den asociace španělských profesionálních hráčů oznámila, že s tímto krokem nesouhlasí. Ve středu se v Madridu konalo setkání kapitánů většiny týmů La Ligy, aby projednali společný postup. Real zastupovali Sergio Ramos a Nacho.

Na konci jednání prezident AFE (Asociace španělských profesionálních fotbalistů) David Aganzo uvedl, že se v září hodlá setkat s prezidentem La Ligy Javierem Tebasem, aby mu tlumočil stížnosti hráčů ohledně zápasů v USA.

Jaké konkrétní kroky kapitáni dohodli, není prozatím zcela jasné. Spekuluje se o možnosti stávky. Hlavní body meetingu shrnul prezident AFE David Agenzo takto:

Stížnosti. „Fotbal není jen obchod. Věci lze provádět mnohem souvisleji. Taková rozhodnutí nelze dělat jednorázově bez předchozí debaty. Jsme z toho již unavení, ale máme k tomu co říci.

Kapitáni. „Jsou překvapeni a pobouřeni tím, že tak důležité rozhodnutí bylo učiněno bez vědomí hráčů. Zástupci týmů, kteří se jednání zúčastnili, jsou všichni proti, nikdo nebyl pro. V tomhle jsme jednotní. Hovořím zde ale jménem hráčů. Pokud jde o kluby samotné, tak některé s tím souhlasí.

Problém. „Vadí nám hlavně nedostatek zdravého rozumu. V termínové listině není na přesun dvou týmů za oceán zkrátka čas. Jedinou výhodu, kterou v tom vidíme, je export španělského klubového fotbalu na jiný kontinent, ale nemůžeme mít všechno. Zápory v tomto případě převažují nad klady.

La Liga. „S Tebasem jsem na toto téma již několikrát hovořil a řekl jsem mu naše stanovisko. To je neměnné, ale nikdo nás neposlouchal. V září se s vedením La Ligy setkáme znovu a uvidíme. Představím jim konkrétní postup, který hráči navrhovali.

Jednání se zúčastnili tito hráči: 

Atlético Madrid: Juanfran a Koke.

Barcelona: Sergio Busquets a Sergi Roberto.

Real Betis: Joaquín Sánchez.

Espanyol: Leo Baptistao.

Getafe: Jorge Molina a Markel Bergara.

Huesca: Juanjo Camacho.

Leganés: Jon Ander Serantes, Unai Bustinza a Rubén Pérez.

Levante: Pedro López a José Luis Morales.

Rayo Vallecano: Alberto García a Adrián Embarba.

Real Madrid: Sergio Ramos a Nacho Fernández.

Real Sociedad: Asier Illarramendi.

Valencia: José Luis Gayà a Jaume Doménech.

Valladolid: Borja Fernández a Javi Moyano.

Villarreal: Bruno Soriano a Jaume Costa.

Zástupci Sevilly na setkání nedorazili, neboť v době konání tým cestoval do Olomouce, kde se ve čtvrtek utká se Sigmou v předkole EL. Omluveni byli též zástupci baskických celků Bilbaa, Eibaru a Alavésu, katalánské Girony a galicijské Celty. 


Zdroj: as.com, marca.com

5 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Barcelona potřebuje 400 milionů eur na dokončení Camp Nou, zatím co na Bernabéu rostou zisky
La Liga

Barcelona potřebuje 400 milionů eur na dokončení Camp Nou, zatím co na Bernabéu rostou zisky

Přestavba Spotify Camp Nou znovu zasahuje finance Barcelony. Podle deníku MARCA klub potřebuje přibližně 400 milionů eur dodatečného financování, i…
La Liga vítězí nad Svazem fotbalistů a její sezona začne o týden dříve
La Liga

La Liga vítězí nad Svazem fotbalistů a její sezona začne o týden dříve

Svaz fotbalistů dokázal s La Ligou dosáhnout dohody ohledně termínu začátku příští sezony Primera a Segunda División. Spor musel být…
Tebas: Co by se stalo, kdyby měl Riquelme španělský přízvuk a 40 dní na kampaň…
La Liga

Tebas: Co by se stalo, kdyby měl Riquelme španělský přízvuk a 40 dní na kampaň…

Javier Tebas se včera objevil ve Vigu na slavnostní akci spojené s Celtou, kde si našel chvíli, aby okomentoval volby…
Riquelme: Byl bych nadšený, kdyby Barcelona sestoupila nebo zmizela
La Liga

Riquelme: Byl bych nadšený, kdyby Barcelona sestoupila nebo zmizela

Enrique Riquelme navštívil Jordiho Wilda. Přinášíme úryvek z jeho rozhovoru s kandidátem na prezidenta Real Madrid. Na závěr ti řeknu…