Před Chelsea: Bude hrát vpravo Valverde? Nastoupí Ramos? Zidane má těžkou hlavu

Čas 04. 05. 2021, 16:35 | Autor S3F1K | Zdrojmarca.com
Zinedine Zidane
Zinedine Zidane

Jak poskládat obranu proti Chelsea, to si určitě říká kouč Zidane. Počítat již totiž může se službami Ramose, Mendyho i Valverdeho. První jmenovaný bude jistě ve skvělé kondici, u zbylých dvou hráčů je to otázkou. Mendy začal trénovat o uplynulém víkendu a Valverde dokonce stihl pouze jediný trénink, vinou covidu byl téměř dva týdny v karanténě. Zamotanou hlavu má určitě i kvůli Hazardovi, zda je Belgičan připraven na Stamford Bridge zazářit.

Vzadu se čtyřmi nebo pěti hráči?

Když se potvrdilo, že mimo hru bude téměř 10 dní stoper Varane, Zidanovi přibylo pár vrásek na čele. Francouz má k dispozici tři klasické stopery, Ramose, Nacha a Militãa, k nim stejný počet krajních beků.

Real tak může nasadit všechny tři střední obránce a k nim Mendyho/Marcela a Odriozolu, čímž by hrál vzadu s pěti beky, přičemž oba krajní by hráli napůl křídelníky. Možností také je, že vpravo naskočí uzdravený Fede Valverde.

Ramos náhradníkem nebo do základu?

Pouze tři duely odehrál Ramos v kalendářním roce 2021. Zidane by musel sahat mezi, skvěle fungující, dvojici Nacho-Militãa. Faktor Ramos však na hřišti nelze ignorovat a dá se očekávat, že v takto důležitém utkání se lídr týmu na plac vrátí.

Je Hazard připraven zazářit?

Po dvou měsících se Hazard vrátil do základní sestavy Realu a proti Osasuně rozhodně nezklamal. V případě jeho nasazení bude s určitostí sedět na lavičce buď Vinícius Júnior nebo Marco Asensio. Otázkou však zůstává, jak moc se na hráči podepíše nerozehranost a to, že právě z Chelsea do Realu odcházel. V posledním ligovém utkání si dobře vedl i Rodrygo.

Pravý kraj obrany

Jak již bylo zmíněno, zde má Real pouze Odriozolu, který ale mnoho šancí nedostává. Alternativou by mohl být Valverde, nebo přesunutí Mendyho na pravý kraj. Vlevo by tím pádem bylo místo pro Marcela.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (23 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!