Ceny BilyBalet.cz | Objevy sezony: Skokan roku Éder Militão a mladíci z Castilly

Ceny BilyBalet.cz | Objevy sezony: Skokan roku Éder Militão a mladíci z Castilly

Portál BilyBalet.cz pokračuje v udělování cen za právě skončený klubový ročník 2020/2021. Tentokrát se zaměříme na objevy sezony mezi hráči Realu Madrid. Komety, které vyletěly a jsou nyní ve své kariéře na správné cestě. Kdo se dostal do našeho výběru TOP 3?

Objevy sezony 3. místo: Antonio Blanco

Dvacetiletému hráči Realu Madrid stačilo pouhých 218 minut za první tým, aby přesvědčil náročné fanoušky. To nejtěžší má samozřejmě teprve před sebou, přesto Antonio Blanco udivil svou suverenitou a sebevědomím na hřišti. Ne nadarmo je srovnáván s legendárním Xabi Alonsem.

Blanco patřil celou sezonu mezi opory Castilly. Má obrovský akční rádius, je ochotný podstupovat souboje v jakékoliv části hřiště. Je skoro vždy tam, kde se hraje. Navíc má unikátní schopnost zrychlit hru zdánlivě jednoduchou přihrávkou. Talentovaný Španěl zanechal skvělý dojem.

Objevy sezony 2. místo: Miguel Gutiérrez

Premiéru v áčku Realu Madrid si odbyl až 21. dubna letošního roku, přesto mu patří v anketě druhé místo. Levý obránce Miguel Gutiérrez totiž předvedl neskutečné výkony. Do týmu okamžitě zapadl a vůbec byste nepoznali, že do něj většinu sezony nepatřil.

Guti hrál parádně na obou stranách hřiště. V defenzivě byl velmi poctivý a navíc dokázal podporovat ofenzivu. Vrcholem byla nádherná asistence na gól Luky Modriće proti Granadě. Mnohokrát navíc devatenáctiletý fotbalista dokázal vyjet ze svízelné situace s míčem na kopačce a otočit hru.

Z hráčů Castilly má v tuto chvíli právě Guti nejblíže prvnímu týmu pro příští sezonu. Vzhledem k pravděpodobnému Marceloně odchodu se jeví jako ideální parťák k Ferlandu Mendymu. Levá strana obrany královského klubu je tímto vyřešena. A to na mnoho let dopředu.

Objevy sezony 1. místo: Éder Militão

Že má kvalitu, to se vědělo. Ostatně jinak by Real Madrid neutratil za Édera Militãa 50 milionů eur. Jenže v Realu Madrid to pořád nebylo ono. Brazilec nedostával příliš prostoru a když už, nevedl si nijak zdatně. Tedy do roku 2021.

Ještě na podzim se Militãovi příliš nedařilo. Nesedly mu zápasy se Šachtarem či Cádizem a vrcholem bylo brzké vyloučení v utkání proti Levante, které následně doma Bílý balet prohrál 1:2. Spekulovalo se o zimním odchodu do Tottenhamu a v hiearchii stoperů se Brazilec propadl na čtvrté místo.

Ovšem na jaře přišla renesanceMilitão naskočil při stoperské nouzi a už ze sestavy nevypadl. Obránce začal předvádět naprosto suverénní a dominantní výkony. Málokterý útočník si na něj přišel a každým zápasem navíc vylepšoval rozehrávku. Brzy se stal nepostradatelným mužem Realu Madrid.

V tuto chvíli je jasné, že Éder Militão by měl patřit mezi stavební kameny Los Blancos pro následující sezony. Nebo lépe řečeno sezony. Proto je naším objevem číslo 1.

Objevy sezony – názor fanoušků

Teď je řada na tobě! Sděl nám do komentářů tvoje 3 objevy sezony.

Ceny BilyBalet.cz

Portál BilyBalet.cz uděluje v týdnu po právě skončené sezoně Realu Madrid hned několik cen.

PondělíHráči sezony

ÚterýZklamání sezony

Středa – Objevy sezony

Čtvrtek – Góly sezony

Pátek – Zápasy sezony

Podvinho je zakladatelem webu BilyBalet.cz. Realu Madrid fandí už od roku 2002, několikrát ho viděl v akci na Bernabéu i jinde v Evropě. Sám celý život hraje fotbal, v mládeži působil i ve Slavii Praha. Má za sebou také angažmá v deníku Sport, kde působil čtyři roky jako novinář. Aktuálně je fotbalovým trenérem.


20 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Miguel Gutiérrez: Jeden ze strůjců historické sezony. Levý bek má předpoklady na Real Madrid
Analýzy a rozbory

Miguel Gutiérrez: Jeden ze strůjců historické sezony. Levý bek má předpoklady na Real Madrid

Je čas na finále seriálu o hráčích spojených s Realem Madrid. První místo podle názoru redakce RealMadryt.pl patří Miguelu Gutiérrezovi,…
Endrick: Připraven udělat krok vpřed a přestoupit do Evropy. Brazilec má velký potenciál
Analýzy a rozbory

Endrick: Připraven udělat krok vpřed a přestoupit do Evropy. Brazilec má velký potenciál

Přinášíme Vám třinácté pokračování v sérii článku shrnujícím výkony fotbalistů spojovaných s Realem Madrid. Druhé místo podle názoru redakce RealMadryt.pl…
Španělsko na EURO 2024: Madridistas, překvapení v nominaci i šance týmu na triumf
Podcasty BilyBalet.cz

Španělsko na EURO 2024: Madridistas, překvapení v nominaci i šance týmu na triumf

Je to tady, EURO 2024 startuje! Ve 32. dílu podcastu Golazo jsme se proto zaměřili na španělskou reprezentaci. Jaká překvapení…
Takefusa Kubo: Splněná očekávání a nová smlouva. Japonec je hvězdou Sociedad
Analýzy a rozbory

Takefusa Kubo: Splněná očekávání a nová smlouva. Japonec je hvězdou Sociedad

Přinášíme Vám dvanácté pokračování v sérii článku shrnujícím výkony fotbalistů spojovaných s Realem Madrid. Blížíme se do finále a třetí…