Ceny BilyBalet.cz | Hráči sezony: Střelec klíčových gólů Benzema i nestárnoucí Modrić

Čas 24. 05. 2021, 12:35 | Autor podvinho
Ceny BB - Hráči sezony
Ceny BB - Hráči sezony

Klubová sezona 2020/2021 je pro Real Madrid u konce. Proto nastává čas zúčtování. Portál BilyBalet.cz přichází s hodnocením právě skončeného ročníku a udělováním cen hráčům. V prvním vyhlášení se zaměříme na anketu Hráč roku. Vybíráme tři nejlepší.

Hráč sezony 3. místo: Luka Modrić

Kandidátů bylo určitě více. Toni Kroos a jeho pakl asistencí nebo Casemiro s perfektní defenzivní prací i důležitými góly. Po dlouhém rozhodování nicméně volím Luku Modriće. A to pro kombinaci jeho důležitosti na hřišti, velké vytíženosti a neskutečně stabilních výkonů.

Je pravdou, že ke konci sezony už Modrićovi docházel dech, nicméně není se co divit. Pětatřicetiletý fotbalista byl čtvrtým nejvytěžovanějším hráčem Realu v La Lize (2 774 minut) a rovněž čtvrtým v Lize mistrů (911 minut). K tomu přidejme zápasy za reprezentaci.

Přesto chorvatský fenomén znovu dokázal své schopnosti. Jeho klid s míčem je oku lahodící. Navíc se snažil něco udělat s nízkou potencí týmu a častěji se zapojoval do zakončení. Výsledkem je 5 ligových branek, nejvíce za působení v Realu Madrid.

Hráč sezony 2. místo: Thibaut Courtois

Zkuste se teď na chvíli zamyslet. Vybavíte si na první dobrou Courtoisovu chybu v právě uplynulé sezoně? Těžké. Naopak úžasných zákroků bylo tolik, že by daly na film. Belgický brankář prožil parádní ročník a byl to právě on, kdo mnohokrát udržel Real Madrid v zápase.

Stačí vzpomenout na Ligu mistrů a odvetný zápas s Liverpool nebo oba duely s Chelsea. Jen díky Courtoisovi mohl královský klub dlouho pomýšlet na postup. I když jeho oexcelentní výkon nakonec nestačil, jedničce Realu to určitě kredit neupírá.

Dominantním byl Courtois rovněž v La Lize. Jako teprve sedmý brankář v historii Realu odchytal v rámci ligové sezony všechna utkání. Inkasoval přitom pouhých 28 branek a udržel hned 17 čistých kont. Lepším se stal pouze fantom Jan Oblak z mistrovského Atlétika Madrid (18 čistých kont).

Hráč sezony 1. místo: Karim Benzema

Pokud jsem u třetího místa dlouho přemýšlel a váhal, ohledně absolutního vítěze ankety o Hráče sezony snad ani nemůže být sporu. Karim Benzema svými góly odtáhl na zádech celý Real Madrid. Je velká škoda, že zůstal ve střílení branek prakticky osamocen.

Benzema nasázel v La Lize 23 branek, díky čemuž byl druhým nejlepším kanonýrem soutěže. Druhý v rámci Realu skončil Casemiro se šesti góly. V Lize mistrů přidal Francouz 6 tref, na druhém místě je Vinícius s přesnou polovinou zásahů. Benzema absolutně dominoval.

Nejenže Benzema střílel často parádní góly, ale ještě k tomu dokázal být klíčový pro hru Realu dalším způsobem. V rámci ligové sezony totiž přidal 9 asistencí. Více jich připsal pouze Toni Kroos (10). Opravdu komplexní výkony v ročníku 2020/2021 a jasné vítězství v naší anketě.

Hráč sezony - názor fanoušků

Teď je řada na tobě! Sděl nám do komentářů tvoje 3 hráče sezony.

Ceny BilyBalet.cz

Portál BilyBalet.cz udělují v týdnu po právě skončené sezoně Realu Madrid hned několik cen.

Pondělí - Hráči sezony

Úterý - Zklamání sezony

Středa - Objevy sezony

Čtvrtek - Góly sezony

Pátek - Zápasy sezony

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (18 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!