BLOG: Neymar? Drahý luxus. Bílý balet by měl ještě zabojovat o Jamese

  BLOG: Neymar? Drahý luxus. Bílý balet by měl ještě zabojovat o Jamese

  Cristiano Ronaldo je pryč, a Real Madrid musí přemýšlet, kde sežene hráče, který zaujme jeho pozici v týmu. V úvahu padají velká jména: Neymar, Eden Hazard, Kylian Mbappé, nebo Harry Kane. Přitom Los Blancos mají stále pod smlouvou špičkového hráče, který ale momentálně válí za německý Bayern. Tím hráčem je James Rodríguez.

  Nahradit 40 – 60 branek za sezónu, to se zdá jako takřka nemožný úkol, který dle deníku Marca ani Neymar nebo Mbappé nemusejí zvládnout. S Ronaldem je srovnatelný pouze jeden hráč, který ale hájí barvy konkurenční Barcelony.

  Real Madrid hledá novou tvář. Nejde jen o branky. Hledá hráče, kterého budou fanoušci na Bernabéu milovat, který bude vhodný do marketingu. Hledání nemusí být nikterak složité. Florentino Pérez by totiž měl upřít svůj zrak na Jamese Rodrígueze.

  Hvězda mistrovství světa v Brazílii naznačila své možnosti v Realu během premiérové sezóny, kdy byl gólově produktivní, a připsal si i dost asistencí. Jeho kreativní pasy a skvěle kroucené přímáky diváky na Bernabéu bavily.

  Zinedine Zidane ale nevěděl, jak Jamese do sestavy zapasovat. Vytvořil si svoji oblíbenou sestavu, kdy nejčastěji nastupovalo 12 – 13 hráčů. Kolumbijec ale mezi nimi nebyl. Prim hrálo BBC, záložní trio Kroos, Modrić a Casemiro, a nakonec se do sestavy prokousávali i Isco s Lucasem či Asensiem.

  I proto James loňské léto změnil působiště. Zamířil do Bayernu, a jeho hvězda začala opět stoupat. Real Madrid se jej ale zcela nevzdal. Do Mnichova jej totiž vyslal pouze hostovat na dvě sezóny.

  V dohodě sice je opce, kterou Bayern po těchto dvou sezónách může uplatnit, vyjednávat ale o comebacku Jamese může být pro Real jednodušší, a hlavně přínosnější, než pokud by se Pérez zaměřil na Neymara.

  James nikdy Real nezavrhl, hrát za Los Blancos bylo vždy jeho snem, a nyní by se mu mohla naskytnout druhá příležitost.

  Zinedine Zidane je pryč a Julen Lopetegui by mohl pro kolumbijského hračičku najít místo v sestavě.

  Co je ale pro Jamese příhodnější? Z klubu odešel i Cristiano Ronaldo. Realu Madrid se tak zhroutil systém hry, na který byl zvyklý po devět sezón. A může být ještě hůře. Neapol touží po Benzemovi, Manchester United zase po Baleovi. Lopetegui tedy bude tvořit nový tým s novým herním stylem.

  Jít do nové sezóny s kompletně novým útokem, by pro Real mohl být příliš velký risk, byť není jisté, zda působiště změní Bale i Benzema současně.

  James určitě nedá stejný počet branek jako Cristiano Ronaldo. To ostatně nedá zřejmě nikdo. Je jasné, že porci branek bude muset Real Madrid rozdělit mezi vícero hráčů.

  Proč tedy ale nezačít bojovat o Jamese? Zná spoluhráče, zná klub, zná prostředí, stadion i fanoušky. Podle svých slov je v Mnichově spokojený, ale návrat do klubu, za který vždy toužil hrát, by pro něj mohl být velkým zadostiučiněním.


  Zdroj: marca.com

  17 Komentářů

  Přidat komentář

  Související články

  Real Madrid vydělal více peněz než kdokoli jiný v Evropě. 831,5 milionu eur
  Komentáře

  Real Madrid vydělal více peněz než kdokoli jiný v Evropě. 831,5 milionu eur

  Bílý balet je týmem s nejvyšším obratem na starém kontinentu, když předstihl dosud vedoucí Manchester City. Barça je s osmi…
  KOMENTÁŘ: Válka slov? Xaviho a Laportova vyjádření jen ukazují slabost Barcelony
  Komentáře

  KOMENTÁŘ: Válka slov? Xaviho a Laportova vyjádření jen ukazují slabost Barcelony

  Od nedělního zápasu Realu Madrid s Almerií se diskuze ve španělském smrskla v podstatě jen na otázku rozhodčích a zda…
  KOMENTÁŘ: Úchvatný podzim Realu Madrid. Klobouk dolů před Ancelottim a veterány
  Komentáře

  KOMENTÁŘ: Úchvatný podzim Realu Madrid. Klobouk dolů před Ancelottim a veterány

  V létě panovaly u fanoušků Realu Madrid značné obavy. Ty rozproudil především odchod Karima Benzemy a nepřivedení přímé náhrady, poté…
  Komentář: Real Madrid TV kritizovala rozhodčího po derby. Tak takhle tedy ne…
  La Liga

  Komentář: Real Madrid TV kritizovala rozhodčího po derby. Tak takhle tedy ne…

  Klubová televize Realu Madrid po derby zveřejnila materiál o práci rozhodčích v čele s Alberolou Rojasem. V úvodu je třeba…