BLOG: Není Valverde jako Valverde. Superpohár, který může změnit sezonu Realu i Barcelony

  BLOG: Není Valverde jako Valverde. Superpohár, který může změnit sezonu Realu i Barcelony

  Ve Španělsku jde o docela obvyklé příjmení. Ovšem merengues a culés, tábory dvou největších rivalů světové klubové kopané, jej budou každý přijímat s jinými pocity. Zatímco Ernesto Valverde je mezi barcelonskými fans stylizován do role hrobaře, Federico Valverde je zářící hvězdičkou Realu Madrid v post-ronaldovské éře.

  V La Lize jsou si sice Real s Barcou rovni, byť Blaugranas mají lepší skóre, nálada na každé straně barikády je ale momentálně zcela rozdílná.

  Nejprve pár slov k rivalovi. Barcelona sice ovládla poslední dva ročníky La Ligy, vždy s velkým náskokem na Real Madrid, zisk ligového titulu je však pro její fanoušky i vedení málo. Zvlášť po té nadílce, kterou servírovali Los Blancos v Lize mistrů. Touha vyrovnat se arcirivalovi je v Katalánsku velká.

  Ale Ernesto Valverde v Lize mistrů nikdy neuspěl. Naopak pod jeho vedením Barcelona vypadla vždy v utkáních, která měla mít po prvních zápasech pod kontrolou. AS Řím v roce 2018 a Liverpool o rok později smazaly náskok Katalánců a ti končili v soutěži s potupou.

  Fanoušci Barcelony měli jasno. Obětním beránkem byl Ernesto Valverde. Vytýkána mu byla zejména skutečnost, že zcela upustil od tradičního stylu Blaugranas, hrál s týmem nepěkný fotbal, a až příliš mnoho se spoléhal na Lea Messiho.

  Ze Saúdské Arábie se tým vrátil do Španělska s trenérem, který je v tuto chvíli na vyhazov, a v době, kdy jsem dával dohromady tento blog to vypadalo, že bude vyhozen každou hodinou. Vedení klubu se zoufale snaží najít náhradu, která uhasí hrozící požár. Bez  Luise Suáreze, který musel na operaci s kolenem, čímž pro něj skončila sezóna.

  Ano, Barcelona je sice ve hře v La Lize. Proti Neapoli je v Lize mistrů velkým favoritem. Ale atmosféra v klubu je snad nejhorší za posledních 10-15 let. V klubu je chaos, schází plán co dál.

  Nyní k Realu. Supercopa byla maturitou pro Zinedina Zidana po jeho návratu na lavičku Los Blancos. Poprvé měl příležitost dokázat, že je schopen Los Blancos stále vést k úspěchům. Rok a půl po konci Cristiana Ronalda našel Real Madrid opět svoji vítěznou mentalitu.

  Symbolem tohoto „nového“ Realu je Federico Valverde, který je jednoznačnou kometou této sezóny. Na tomto místě bych se mu chtěl omluvit, neboť v loňské sezóně jsem se ťukal na čelo pokaždé, když Fede šel na plac. Ještě více jsem se pak divil, že si jej Zidane nechal v týmu i pro tento ročník. Ale Zizou věděl, proč tak dělá.

  Základní sestavu si bez mladého Uruguayce již umí představit jen málokdo. Záloze Los Blancos dodal neskutečnou rovnováhu, umí skvěle podpořit útok, platný je však i v obraně. A jak El Pajarito symbolizuje „nový“ Real Madrid? Velkou bojovností a touhou vyhrávat.

  Pro vítězství je Federico ochotný udělat vše. Ostrým zákrokem ve finálovém utkání zmařil Moratovu 100% gólovou šanci. Věděl, že za faul dostane červenou kartu. Ale během pár okamžiků si správně usoudil, že pro spoluhráče bude výhodnější, když nyní zabrání gólu, než kdyby se s nimi pokoušel v poslední pětiminutovce, třeba i marně, vyrovnat proti tuhé obraně Atlétika.

  Samozřejmě, že Real Madrid není jen Valverde. V týmu se Zidanovi podařilo skloubit zkušenosti ostřílených veteránů, s hladem a bojovností nových, většinou mladších hráčů, kteří budou tvářemi Los Blancos v následující dekádě.

  Do této dekády Real Madrid vstoupil vítězně, ziskem cenné trofeje v prestižním turnaji za účasti Atlétika, Barcelona a Valencie, což týmu pomůže v dalším průběhu sezóny. Barcelona se ze Saúdské Arábie vrátila s více problémy, v chaosu, rozkladu… A rozhodující fáze sezóny právě začíná!

   


  8 Komentářů

  Přidat komentář

  Související články

  EL Clásico přineslo dobrý výkon Realu a špatný výsledek. V přípravě lepší než opačně
  Komentáře

  EL Clásico přineslo dobrý výkon Realu a špatný výsledek. V přípravě lepší než opačně

  GLOSA | Výsledek 0:3 působí zničujícím dojmem. Pokud se budeme bavit o samotném výkonu týmů v El Clásiku, pravda je…
  KOMENTÁŘ: Valverdeho možný odchod? Jen prvotřídní kachna katalánského portálu
  Přestupy

  KOMENTÁŘ: Valverdeho možný odchod? Jen prvotřídní kachna katalánského portálu

  Mezi mnohými fanoušky Realu Madrid se rozšířila panika. Vedení klubu údajně plánuje prodat Fedeho Valverdeho do Liverpoolu, aby si uvolnilo…
  KOMENTÁŘ: Opět začínáme s Mbappého příchodem? Florentino, nenech si zkazit třetí léto v řadě
  Přestupy

  KOMENTÁŘ: Opět začínáme s Mbappého příchodem? Florentino, nenech si zkazit třetí léto v řadě

  Kylian Mbappé odmítl prodloužit opci ve smlouvě s PSG, kontrakt mu tak vyprší už za rok. Pařížané ale údajně odmítají…
  KOMENTÁŘ: Gratulace City, díky Realu. Semifinále Ligy mistrů je úspěch!
  Komentáře

  KOMENTÁŘ: Gratulace City, díky Realu. Semifinále Ligy mistrů je úspěch!

  Real Madrid prohrál v odvetném semifinále Ligy mistrů na půdě Manchesteru City jasně 0:4 a do finále se nepodívá. Mnoho…