Zítra proběhne rozloučení s Karimem Benzemou. Bývalý kapitán se však nezúčastní tiskové konference

  Zítra proběhne rozloučení s Karimem Benzemou. Bývalý kapitán se však nezúčastní tiskové konference
  Karim Benzema (zdroj: realmadrid.com)

  Karim Benzema se definitivně rozloučí s Realem Madrid bez tiskové konference. Na úterní ceremonii ve Valdebebas byl naplánován pouze Francouzův projev v institucionální části.

  Real Madrid v neděli oznámil, že se rozloučí s Karimem Benzemou. „Příští úterý 6. června ve 12:00 ve Sportovním městečku Valdebebas proběhne oficiální rozloučení s Karimem Benzemou za účasti našeho prezidenta Florentina Péreze,“ dočteme se v oznámení.

  Nejprve Mario Cortegana z The Athletic a poté José Félix Díaz z deníku MARCA oznámili, že k akcí tohoto typu se žádná tisková konference nechystá. V posledních letech, po institucionální části, se odcházející kapitáni Sergio Ramos, Marcelo nebo Casemiro setkali s novináři. Zítra však Benzema mezi novináře nevyrazí a zpočátku pronese jen projev na rozloučenou.

  Změna chování

  Toto chování královského kapitána vyvolává otázky, co se s ním stalo za posledních šest měsíců a kdy a z jakého důvodu se rozhodl odejít. Znovu je zdůrazněno tajemné mlčení Francouze v tomto období.

  Po záhadném odchodu z mistrovství světa útočník během těchto šesti měsíců promluvil na veřejnosti pouze 5krát: 14. ledna na tiskové konferenci před finále španělského Superpoháru s Barcelonou, poté poskytl krátké rozhovory na hřišti po pohárové střety s Atléticem a dvakrát s Liverpoolem a nakonec ve čtvrtek vystoupil na akci deníku MARCA, kde převzal cenu MARCA Leyenda.

  Na lednové tiskové konferenci došlo k následujícím výměnám názorů s novináři:

  Bylo vám 35 a máte poslední rok smlouvy s Realem Madrid. Myslíte na pokračování hraní za Real Madrid? Bylo vám nabídnuto zůstat? Chtěl byste tu zůstat?

  „Ale řekl jsi, do kdy budu hrát?“

  Nevím do kdy?

  (usmívá se) „Takže nevíš. Jsem tady v Realu Madrid, užívám si každý trénink a každý zápas. Jak vždy říkám, u mě to jde rok po roku. Nedokážu říct, jak dlouho v Realu zůstanu. Můžu říct, že si každý den v Realu užívám.“

  Chci se zeptat na novou smlouvu. Říkáte, že si užíváte každý den, ale kdybyste mohl, podepsal byste dnes novou smlouvu? Chcete zůstat v Realu Madrid?

  „Jsem v Realu Madrid. Mluvit o zbytku je jiné téma. Jak jsem řekl, jsem šťastný jako každý hráč, který může hrát za Real Madrid. To je vše, co mohu říci. A co se stane ve fotbale, nevíme. Ale jsem tady a zítra nás čeká další finále. Snad se nám podaří přivézt trofej do Madridu.“

  Pablo Polo z deníku MARCA, který má s Francouzem dobré vztahy a který ve čtvrtek oznámil, že Benzema zůstává v Realu Madrid, dnes popisuje, že útočník oznámil rozhodnutí klubu a Ancelottimu až v neděli ráno, což překvapilo všechny, včetně spoluhráčů, kteří si byli jisti, že 35letý hráč zůstane v Realu Madrid.

  Vše nasvědčuje tomu, že minimálně v blízké budoucnosti se důvody takového rozhodnutí od samotného Karima nedozvíme.

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: realmadryt.pl

  1 Komentářů

  • Avatar

   tak či onak,
   na jeho odchode a odchode ako legendy to už veľa nezmení.
   je vysoko pravdepodobné, že túto ponuku nedostal pred mesiacom. kľudne ju mohol dostať a asi aj dostal už počas MS.
   my musíme pozerať dopredu smerom k novým posilám.
   Karim nech si užije dôchodok s kráľovským príjmom, doprajme mu a možno aj nám bude dopriate :pray::grin:

   3
   0

  Přidat komentář

  Související články

  Zdravotní stav stoperů? Alaba bude chybět, Rüdiger by měl proti Gironě hrát
  Mužstvo

  Zdravotní stav stoperů? Alaba bude chybět, Rüdiger by měl proti Gironě hrát

  Velké obavy musí mít po utkání s Las Palmas fanoušci Realu Madrid. Ze zápasu totiž odstoupil kvůli zranění David Alaba…
  Smolař Güler si na debut počká, turecký mladík se na tréninku nešťastně zranil
  Mužstvo

  Smolař Güler si na debut počká, turecký mladík se na tréninku nešťastně zranil

  Další nucenou pauzu před sebou má osmnáctiletý mladík, který v dresu Realu Madrid ještě neodehrál ani minutu. Přestože měl být…
  Fede Valverde je zpět. Uruguayský záložník nevynechá jedinou příležitost ke střele
  Mužstvo

  Fede Valverde je zpět. Uruguayský záložník nevynechá jedinou příležitost ke střele

  Fede Valverde vstřelil svůj první gól v sezoně 2023/24 v zápase proti Realu Sociedad. Uruguayský záložník provedl razantní střelu zpoza…
  Jude Bellingham: Díky volnosti na hřišti v Realu Madrid hraji mnohem lépe
  Mužstvo

  Jude Bellingham: Díky volnosti na hřišti v Realu Madrid hraji mnohem lépe

  Jude Bellingham udělil rozhovoru pro Channel 4 Sport po vítězství 3:1 v přátelském zápase se Skotskem. Záložník přiznal, že klíčem…