Zítra proběhne rozloučení s Karimem Benzemou. Bývalý kapitán se však nezúčastní tiskové konference

Zítra proběhne rozloučení s Karimem Benzemou. Bývalý kapitán se však nezúčastní tiskové konference
Karim Benzema (zdroj: realmadrid.com)

Karim Benzema se definitivně rozloučí s Realem Madrid bez tiskové konference. Na úterní ceremonii ve Valdebebas byl naplánován pouze Francouzův projev v institucionální části.

Real Madrid v neděli oznámil, že se rozloučí s Karimem Benzemou. „Příští úterý 6. června ve 12:00 ve Sportovním městečku Valdebebas proběhne oficiální rozloučení s Karimem Benzemou za účasti našeho prezidenta Florentina Péreze,“ dočteme se v oznámení.

Nejprve Mario Cortegana z The Athletic a poté José Félix Díaz z deníku MARCA oznámili, že k akcí tohoto typu se žádná tisková konference nechystá. V posledních letech, po institucionální části, se odcházející kapitáni Sergio Ramos, Marcelo nebo Casemiro setkali s novináři. Zítra však Benzema mezi novináře nevyrazí a zpočátku pronese jen projev na rozloučenou.

Změna chování

Toto chování královského kapitána vyvolává otázky, co se s ním stalo za posledních šest měsíců a kdy a z jakého důvodu se rozhodl odejít. Znovu je zdůrazněno tajemné mlčení Francouze v tomto období.

Po záhadném odchodu z mistrovství světa útočník během těchto šesti měsíců promluvil na veřejnosti pouze 5krát: 14. ledna na tiskové konferenci před finále španělského Superpoháru s Barcelonou, poté poskytl krátké rozhovory na hřišti po pohárové střety s Atléticem a dvakrát s Liverpoolem a nakonec ve čtvrtek vystoupil na akci deníku MARCA, kde převzal cenu MARCA Leyenda.

Na lednové tiskové konferenci došlo k následujícím výměnám názorů s novináři:

Bylo vám 35 a máte poslední rok smlouvy s Realem Madrid. Myslíte na pokračování hraní za Real Madrid? Bylo vám nabídnuto zůstat? Chtěl byste tu zůstat?

„Ale řekl jsi, do kdy budu hrát?“

Nevím do kdy?

(usmívá se) „Takže nevíš. Jsem tady v Realu Madrid, užívám si každý trénink a každý zápas. Jak vždy říkám, u mě to jde rok po roku. Nedokážu říct, jak dlouho v Realu zůstanu. Můžu říct, že si každý den v Realu užívám.“

Chci se zeptat na novou smlouvu. Říkáte, že si užíváte každý den, ale kdybyste mohl, podepsal byste dnes novou smlouvu? Chcete zůstat v Realu Madrid?

„Jsem v Realu Madrid. Mluvit o zbytku je jiné téma. Jak jsem řekl, jsem šťastný jako každý hráč, který může hrát za Real Madrid. To je vše, co mohu říci. A co se stane ve fotbale, nevíme. Ale jsem tady a zítra nás čeká další finále. Snad se nám podaří přivézt trofej do Madridu.“

Pablo Polo z deníku MARCA, který má s Francouzem dobré vztahy a který ve čtvrtek oznámil, že Benzema zůstává v Realu Madrid, dnes popisuje, že útočník oznámil rozhodnutí klubu a Ancelottimu až v neděli ráno, což překvapilo všechny, včetně spoluhráčů, kteří si byli jisti, že 35letý hráč zůstane v Realu Madrid.

Vše nasvědčuje tomu, že minimálně v blízké budoucnosti se důvody takového rozhodnutí od samotného Karima nedozvíme.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: realmadryt.pl

1 Komentářů

 • Avatar

  tak či onak,
  na jeho odchode a odchode ako legendy to už veľa nezmení.
  je vysoko pravdepodobné, že túto ponuku nedostal pred mesiacom. kľudne ju mohol dostať a asi aj dostal už počas MS.
  my musíme pozerať dopredu smerom k novým posilám.
  Karim nech si užije dôchodok s kráľovským príjmom, doprajme mu a možno aj nám bude dopriate :pray::grin:

  3
  0

Přidat komentář

Související články

Rüdiger zvolen hráčem dubna: Nejlepší moment měsíce? Penalta proti City
Mužstvo

Rüdiger zvolen hráčem dubna: Nejlepší moment měsíce? Penalta proti City

Antonio Rüdiger byl zvolen nejlepším fotbalistou Realu Madrid za uplynulý měsíc a v pátek převzal speciální ocenění od sponzora klubu,…
Skromné rozloučení. Real chtěl velkou akci, ale Kroos trval na skromném a decentním sbohem
Mužstvo

Skromné rozloučení. Real chtěl velkou akci, ale Kroos trval na skromném a decentním sbohem

Dnes od 21:00 se na hřišti Bernabéu začne hrát mezi Realem Madrid a Betisem. A přestože se jedná o zápas…
Z legendárního tria, které dominovalo v Evropě, zůstane po sezóně jediný
Mužstvo

Z legendárního tria, které dominovalo v Evropě, zůstane po sezóně jediný

V roce 2022 se s Realem Madrid loučí Casemiro. Před několika dny oznámil Toni Kroos své rozhodnutí ukončit po EURO kariéru.…
Ancelotti bude hledat Kroosova nástupce. Jude je více než připraven to po mě převzít, vzkazuje Toni
Mužstvo

Ancelotti bude hledat Kroosova nástupce. Jude je více než připraven to po mě převzít, vzkazuje Toni

Carlo Ancelotti přemlouval Toniho Kroose, aby ještě jednu sezónu zůstal součástí týmu Los Blancos. Marně. Nyní už italský kouč plánuje…