Zidane před sobotním derby: Že jsme Atlético neporazili od roku 2012? Zítra máme možnost to změnit

Zidane před sobotním derby: Že jsme Atlético neporazili od roku 2012? Zítra máme možnost to změnit

Hráči Realu Madrid dnes po obědě absolvují poslední trénink před zítřejším derby. Ještě před tím proběhla tradiční tisková konference.

Budou fanoušci na Bernabéu dvanáctým hráčem?Jako vždy. Je to speciální zápas pro nás i fanoušky, protože jde o derby. Rádi hrajeme na Bernabéu. Lidé se nás tam snaží vždy ze všech sil podporovat. Chceme, aby fanoušci zítra stáli při nás.

Kdo z trojice Vinícius, Lucas, Rodrygo zůstane mimo, pokud se dostane na Baleův návrat? „Mám 25 skvělých hráčů. Ale já musím rozhodnout, kdo bude hrát. Myslím, že dobrá věc na mém týmu je, že jsou všichni hráči připraveni a odhodláni do zápasu nastoupit. Když někoho vyberu aby hrál, snaží se udělat vše, co je v jeho silách. Když máte na soupisce 25 hráčů, je na mě, abych vybral 18 z nich, kteří se objeví v nominaci. Někdy je pro mě opravdu složité, vybrat těch 7, na které se nedostane. Důležité je, že jsou všichni hráči připravení a maximálně soustředění.

Bude Bale zítra hrát? „Neřeknu ti, kdo bude zítra hrát. Všichni hráči musí být připraveni. A každý z nich je připraven. Dnes po tréninku uvidíme, koho na zítřek povolám.

Je těžké říct hráči, že nebude hrát? „Je to pro mě nejtěžší věc, říct hráči, že nebude hrát, ačkoliv se celý týden poctivě připravoval na tréninku. Proto neustále opakuji, že jsou pro mě všichni důležití, a že musejí být všichni připravení. Je méně komplikované pro trenéra, když má hráče mimo soupisku. Ale my před sebou máme hodně zápasů, hráči to vědí, a já se snažím zápasy mezi ně dělit.

Je tento výběr Realu lepší, než ty minulé? „Nevím, také jsem to zažil. Když jsem hrál, také se mě ptali, jestli současný výběr, v němž jsem byl, je lepší, než ten předchozí. Ty můžeš mít nějaký názor, já zase jiný. Důležitou věcí je, že Real Madrid má vždy ty nejlepší hráče na trhu. Každá éra je něčím odlišná. Takže neznám odpověď na tvoji otázku.

Ovlivní nějak vzpomínka na přípravný zápas 3:7 nějak současnou situaci týmů? „V žádném případě. Přípravné zápasy takové občas bývají. Nijak jsme se tím zápasem netrápili ani při finále SuperCopy. Půjde totiž o zcela jiný zápas. Jdeme do zápasu s tím, že nás sice čeká těžké utkání, ale současně uděláme vše pro to, abychom předvedli dobrou hru.

Real Madrid od října neprohrál. Máte nějaké vysvětlení této skvělé formy? „Jde o součet mnoha faktorů, které se sešly, ale tvrdím, že za tím je naše tvrdá práce na trénincích, dobrá sebedůvěra týmu, a víra v to, že co děláme, je správné. Takže jedním slovem – práce. Zítra nás čeká další z ápas, v němž uvidíme, jak na tom jsme.

Říkáte, že jsou všichni hráči připraveni. Znamená to, že i Hazard? „Uvidíme. Krok za krokem s námi trénuje. Mám vícerro možností, nic nechci podcenit. Dobré je, že všichni hráči chtějí nastoupit. Ale nikdy nebudu riskovat zdraví hráče.

Anglická média píší, že Gareth Bale ještě dnes přestoupí do Tottenhamu. Je tomu tak? „Bale je s námi, a já s ním počítám. Nad možností, že by přestoupil, neuvažuji.

Proč klub nechce vzdát Brahima a Mariana? „Na to se mě nemusíš ptát. Mě tohle nezajímá. Jsou pod smlouvou, a já jsem šťastný za hráče, které mám. Tohle je otázka na někoho jiného, ne na mě.

Zaslouží si Bale hrát v derby? „Na zítřejší zápas jsou připraveni všichni zdraví hráči. Musí být připraveni.

Je kritika Simeoneho oprávněná? „Nerozumím tomu. Nedávno jsem řekl, že Guardiola je nejlepší trenér. Ale Simeone taktéž patří mezi nejlepší trenéry na světě. Na tom se nic nezměnilo..

Zaslouží si Bale hrát v derby? „Na zítřejší zápas jsou připraveni všichni zdraví hráči. Musí být připraveni.

Jak je na tom Mendy? „Jeho začlenění do týmu proběhlo velmi dobře. Je to hráč, který se chce učit od spoluhráčů a neustále se zlepšovat. Je soutěživý, má rád zdravou konkurenci i vypjaté zápasy. Je hladový po úspěších. Chce dokázat, že důvěra, kterou do něj klub vložil, byla oprávněná. Ještě se má co zlepšovat ve španělštině.

Atlético neporazil Real v lize na Bernabéu od roku 2012. „Každý zápas chceme vyhrát. Ano, neporazili jsme Atlético od roku 2012, ale byly odlišné okolnosti. Každý zápas je jiný. Zítra máme možnost to změnit.


Zdroj: as.com

4 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Xavi: Z Realu máme velký respekt, ale musíme v Madridu vyhrát
La Liga

Xavi: Z Realu máme velký respekt, ale musíme v Madridu vyhrát

Tiskovou konferenci za sebou má i trenér Barcelony Xavi. Podle něj jde v El Clásiku o hodně, Barcelona hraje o šanci…
Nominace: Real Madrid – FC Barcelona. V nominaci Carvajal i Mendy, vrací se Tchouaméni
La Liga

Nominace: Real Madrid – FC Barcelona. V nominaci Carvajal i Mendy, vrací se Tchouaméni

Carlo Ancelotti zveřejnil nominaci na zápas proti Barceloně (neděle od 21 hodin na Nova Sport 4). Zápas se bude hrát…
Ancelotti: Každý má právo na názor. Ale když chceme být úspěšní, víme, co udělat
La Liga

Ancelotti: Každý má právo na názor. Ale když chceme být úspěšní, víme, co udělat

Carlo Ancelotti dnes ve Valdebabas podstoupil tiskovou konferenci před zítřejším El Clásikem. Přinášíme to nejdůležitější, co trenér Los Blancos řekl,…
RELEVO: Ancelotti musí udělat dvě až tři změny v sestavě pro El Clásico
La Liga

RELEVO: Ancelotti musí udělat dvě až tři změny v sestavě pro El Clásico

Únava po středeční bitvě na Etihad Stadium na některé hráče dolehla více, než na ostatní, ovšem o El Clásico nechce…