Výročí největšího omylu Realu Madrid: Prezentace, pak 54 minut na hřišti a bizarní průšvihy

  Výročí největšího omylu Realu Madrid: Prezentace, pak 54 minut na hřišti a bizarní průšvihy

  Dnes je to přesně 13 let od chvíle, kdy poprvé vstoupil na trávník Santiaga Bernabéu při vlastní prezentaci. Nová posila Realu Madrid přinesla ihned úsměv na tváře fanoušků. Ovšem ne radostný, nýbrž ironický. Jak se později ukázalo, příchod Juliena Fauberta byl opravdu prvotřídním omylem.

  West Ham hrál v sezoně 2008/2009 v Premier League průměrně. V první polovině sezony patřil dokonce do horšího středu tabulky. Obránce Julien Faubert se přesto příliš neprosadil, většinou patřil na lavičku. Proto nebylo překvapením, že v zimě tým opustil. Jenže nová destinace byla doslova šokující. Real Madrid.

  Ano, v poslední den přestupového období, tedy 31. ledna 2009, dotáhl Bílý balet půlroční hostování Juliena Fauberta z West Hamu United. Většina expertů i fanoušků si klepala na čelo. Známá je fotka z prezentace, kdy Francouz pózuje s dresem a přítomný Alfredo di Stéfano na něj jakoby nevěřícně kouká.


  A právě od prezentace Juliena Fauberta na Santiago Bernabéu uplynulo dnes přesně 13 let. Nejvíce překvapený ze všech musel být samotný fotbalista, jenž asi v angažmá v dresu Bílého baletu ani nedoufal. Na druhou stranu je třeba zdůraznit, že není Faubertovou chybou, že si ho Real vybral a přivedl.

  Zpět k prezentaci. Ta proběhla 2. února roku 2009 a nebyla o nic ochuzena. Julien Faubert se fotil s dresem, užil si nezapomenutelný pocit přímo na Santiago Bernabéu a zúčastnil se tiskové konference.

  Jen 54 minut na hřišti

  Francouzovo další angažmá ale bylo opravdu spíše nepovedeným vtipem. Tak zaprvé, na trávník domácího stadionu Realu Madrid se poté dostal už jen jedenkrát. Konkrétně 7. února v utkání proti Racingu Santander, kdy nastoupil z lavičky a odehrál 30 minut. Bílý balet vyhrál 1:0.

  Dres Los Blancos pak zpotil už jen jednou, ve venkovním utkání na půdě Athleticu Bilbao. Faubert odehrál 24 minut, Real zvítězil v poměru 5:2. A to bylo vše. Od té chvíle byl Francouz buď úplně mimo zápasovou nominaci nebo se na hřiště z lavičky nedostal.

  Suma sumárum, Julien Faubert od svého příchodu do Realu odehrál pouze 54 minut a nikdy nenastoupil v základní sestavě. Na druhou stranu má 100% bilanci. Když se podíval do zápasu, Real vyhrál. Kdo to může říct? 🙂 

  Bizarní průšvihy

  Faubertovo angažmá i přes hubenou bilanci na hřišti nabídlo minimálně dva nezapomenutelné momenty. Nebo spíše bizarní. V jednom případě totiž fotbalista tak nějak „zapomněl“ na trénink a bez omluvy se nedostavil. Nemusíme zdůrazňovat, že tím nepotěšil trenéra Juandeho Ramose.

  Druhý moment byl ještě o dost bizarnější. Fauberta evidentně nebavil zápas jeho týmu proti Villarrealu a na lavičce usnul. Není divu, že obrázky spícího fotbalisty rychle obletěly svět.

  Ne, tenhle přestup se Realu opravdu nepovedl. Jedna Faubertova minuta na hřišti vyšla na 28 000 eur. Hádáte správně, Real ho po sezoně ochotně vrátil do West Hamu.

  A jak je vidět na obrázku níže, oficiální web Bílého baletu chce na tuhle kapitolu také zapomenout.

  Podvinho je zakladatelem webu BilyBalet.cz. Realu Madrid fandí už od roku 2002, několikrát ho viděl v akci na Bernabéu i jinde v Evropě. Sám celý život hraje fotbal, v mládeži působil i ve Slavii Praha. Má za sebou také angažmá v deníku Sport, kde působil čtyři roky jako novinář. Aktuálně je fotbalovým trenérem.


  10 Komentářů

  Přidat komentář

  Související články

  Průvodce Madridem. Fotbal, top místa k vidění i atrakce, tapas bary a noční život
  Podcasty BilyBalet.cz

  Průvodce Madridem. Fotbal, top místa k vidění i atrakce, tapas bary a noční život

  Obsah podcastu 00:01 – 12:20 | Úvod a zajímavé aktuality uplynulého týdne + pikantnost týdne 12:21 – 30:53 | Madrid…
  STATISTIKY podzimu Realu: Kdo nejčastěji střílel, fauloval či získával míče?
  Exkluzivně

  STATISTIKY podzimu Realu: Kdo nejčastěji střílel, fauloval či získával míče?

  Fotbalisté Realu Madrid se již začali připravovat na další náročnou část sezony, my se ale ještě vrátíme k odehranému podzimu.…
  ZNÁMKY pro hráče Realu za podzim: Čtyři jedničkáři a minimum zklamání
  Analýzy a rozbory

  ZNÁMKY pro hráče Realu za podzim: Čtyři jedničkáři a minimum zklamání

  Konec roku tradičně nabízí prostor pro ohlédnutí. V tomto článku se proto podíváme na podzimní část sezony Realu Madrid v…
  Real Madrid a nový stoper: Koho má na radaru a kdo by mohl v lednu přijít?
  Exkluzivně

  Real Madrid a nový stoper: Koho má na radaru a kdo by mohl v lednu přijít?

  Jakmile se potvrdilo vážné zranění Davida Alaby, spekulace o nové lednové posile Realu Madrid se naplno rozjely. Aby ne, vždyť…