Výročí největšího omylu Realu Madrid: Prezentace, pak 54 minut na hřišti a bizarní průšvihy

Výročí největšího omylu Realu Madrid: Prezentace, pak 54 minut na hřišti a bizarní průšvihy

Dnes je to přesně 13 let od chvíle, kdy poprvé vstoupil na trávník Santiaga Bernabéu při vlastní prezentaci. Nová posila Realu Madrid přinesla ihned úsměv na tváře fanoušků. Ovšem ne radostný, nýbrž ironický. Jak se později ukázalo, příchod Juliena Fauberta byl opravdu prvotřídním omylem.

West Ham hrál v sezoně 2008/2009 v Premier League průměrně. V první polovině sezony patřil dokonce do horšího středu tabulky. Obránce Julien Faubert se přesto příliš neprosadil, většinou patřil na lavičku. Proto nebylo překvapením, že v zimě tým opustil. Jenže nová destinace byla doslova šokující. Real Madrid.

Ano, v poslední den přestupového období, tedy 31. ledna 2009, dotáhl Bílý balet půlroční hostování Juliena Fauberta z West Hamu United. Většina expertů i fanoušků si klepala na čelo. Známá je fotka z prezentace, kdy Francouz pózuje s dresem a přítomný Alfredo di Stéfano na něj jakoby nevěřícně kouká.


A právě od prezentace Juliena Fauberta na Santiago Bernabéu uplynulo dnes přesně 13 let. Nejvíce překvapený ze všech musel být samotný fotbalista, jenž asi v angažmá v dresu Bílého baletu ani nedoufal. Na druhou stranu je třeba zdůraznit, že není Faubertovou chybou, že si ho Real vybral a přivedl.

Zpět k prezentaci. Ta proběhla 2. února roku 2009 a nebyla o nic ochuzena. Julien Faubert se fotil s dresem, užil si nezapomenutelný pocit přímo na Santiago Bernabéu a zúčastnil se tiskové konference.

Jen 54 minut na hřišti

Francouzovo další angažmá ale bylo opravdu spíše nepovedeným vtipem. Tak zaprvé, na trávník domácího stadionu Realu Madrid se poté dostal už jen jedenkrát. Konkrétně 7. února v utkání proti Racingu Santander, kdy nastoupil z lavičky a odehrál 30 minut. Bílý balet vyhrál 1:0.

Dres Los Blancos pak zpotil už jen jednou, ve venkovním utkání na půdě Athleticu Bilbao. Faubert odehrál 24 minut, Real zvítězil v poměru 5:2. A to bylo vše. Od té chvíle byl Francouz buď úplně mimo zápasovou nominaci nebo se na hřiště z lavičky nedostal.

Suma sumárum, Julien Faubert od svého příchodu do Realu odehrál pouze 54 minut a nikdy nenastoupil v základní sestavě. Na druhou stranu má 100% bilanci. Když se podíval do zápasu, Real vyhrál. Kdo to může říct? 🙂 

Bizarní průšvihy

Faubertovo angažmá i přes hubenou bilanci na hřišti nabídlo minimálně dva nezapomenutelné momenty. Nebo spíše bizarní. V jednom případě totiž fotbalista tak nějak „zapomněl“ na trénink a bez omluvy se nedostavil. Nemusíme zdůrazňovat, že tím nepotěšil trenéra Juandeho Ramose.

Druhý moment byl ještě o dost bizarnější. Fauberta evidentně nebavil zápas jeho týmu proti Villarrealu a na lavičce usnul. Není divu, že obrázky spícího fotbalisty rychle obletěly svět.

Ne, tenhle přestup se Realu opravdu nepovedl. Jedna Faubertova minuta na hřišti vyšla na 28 000 eur. Hádáte správně, Real ho po sezoně ochotně vrátil do West Hamu.

A jak je vidět na obrázku níže, oficiální web Bílého baletu chce na tuhle kapitolu také zapomenout.

Podvinho je zakladatelem webu BilyBalet.cz. Realu Madrid fandí už od roku 2002, několikrát ho viděl v akci na Bernabéu i jinde v Evropě. Sám celý život hraje fotbal, v mládeži působil i ve Slavii Praha. Má za sebou také angažmá v deníku Sport, kde působil čtyři roky jako novinář. Aktuálně je fotbalovým trenérem.


10 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Španělsko na EURO 2024: Madridistas, překvapení v nominaci i šance týmu na triumf
Podcasty BilyBalet.cz

Španělsko na EURO 2024: Madridistas, překvapení v nominaci i šance týmu na triumf

Je to tady, EURO 2024 startuje! Ve 32. dílu podcastu Golazo jsme se proto zaměřili na španělskou reprezentaci. Jaká překvapení…
SPECIÁL k finále Ligy mistrů: Analýza Realu i BVB, zajímavosti a klíčové duely
Exkluzivně

SPECIÁL k finále Ligy mistrů: Analýza Realu i BVB, zajímavosti a klíčové duely

Vyvrcholení klubové sezony 2023/2024 se blíží. V sobotu se proti sobě ve Wembley postaví Real Madrid a Borussia Dortmund ve…
Majitel Ronaldo. Jak se legendě Realu daří řízení Valladolidu a co mu vyčítají fanoušci?
Podcasty BilyBalet.cz

Majitel Ronaldo. Jak se legendě Realu daří řízení Valladolidu a co mu vyčítají fanoušci?

Díky hráčské kariéře se stal světovou fotbalovou modlou, ke které vzhlížely a vzhlíží miliony mladých hráčů. Ronaldo Nazario ale po…
SPECIÁL k finiši La Ligy: Kde nás čekají největší boje a na co všechno se těšit?
Exkluzivně

SPECIÁL k finiši La Ligy: Kde nás čekají největší boje a na co všechno se těšit?

Třicet kol La Ligy je za námi, osm před námi. Finiš nejvyšší španělské soutěže bude tradičně napínavý a jistě emocemi…