Vinícius v kabině přiznal, že se necítí fyzicky zcela připravený

Vinícius v kabině přiznal, že se necítí fyzicky zcela připravený
Vinícius Junior (zdroj: realmadrid.com)

Funkcionáři, v čele s prezidentem, zůstávají ohledně útočníka klidní – zvláště poté, co poznali „důvod“ jeho poklesu formy.

Vinícius během utkání s Manchesterem City na stadionu Bernabéu čelil pískotu a nesouhlasným reakcím publika. Brazilec, jak je jeho zvykem, zkoušel všechno, ale tentokrát mu chyběla potřebná efektivita. Reakcí fanoušků se nenechává znepokojit – chápe ji, avšak jeho cílem je znovu najít na hřišti svou nejlepší podobu, píše José Félix Díaz z deníku AS.

V kabině přiznal, že se stále necítí fyzicky stoprocentně připravený. To se odráží na jeho typickém výbušném stylu hry i schopnosti udržet vysokou intenzitu po delší čas. Jeho silnou stránkou bývaly závěrečné fáze zápasů, ale v posledních měsících se tato dynamika nevrací – nebo alespoň není vidět tak výrazně jako dříve.

Vedení klubu, v čele s prezidentem, zůstává ohledně útočníka klidné. Poté, co poznali skutečný důvod poklesu formy, což potvrzují i zprávy připravované ve Valdebebas o stavu celé kádru, mají jistotu, že jde o přechodnou fázi. Přesto je znepokojuje, že tým se nedokáže dostat na maximální fyzické obrátky, což se následně promítá do výkonů na hřišti. Pokles výkonnosti navíc časově koresponduje se ztrátou náskoku, který Los Blancos drželi před Barcelonou, upozorňuje AS.

Vinícius zachovává klid. Střídá povedené výkony se zápasy, v nichž mu chybí efektivita, ale sám přiznává, že jakmile znovu získá plnou kondici, vše se změní. O tom nemá nejmenší pochybnosti – stejně jako o tom, že klub stojí při něm v každém okamžiku. Mezi vedením a hráčem nepanuje žádný odstup.

Důvěra v útočníka a jeho význam pro současnost i budoucnost klubu jsou natolik velké, že ve Valdebebas považují prodloužení smlouvy za jistou věc, přestože ta současná vyprší až za rok a půl. Čekání na konec kontraktu a odkládání řešení „na později“ není v plánech Realu Madrid.

Obě strany – hráč i prezident – udržují výborné vztahy a jejich rozhovory probíhají pravidelně. V těchto debatách se dotkli i tématu budoucnosti a možnosti, že se na obzoru objeví nové ujednání, které stvrdí další působení Brazilce v Realu Madrid.

Vinícius navíc v posledních zápasech ukázal, že jeho porozumění s Xabim Alonsem je jasné. Po týdnech napětí po El Clásicu a gestech, za něž se omluvil, se jejich vztah vyjasnil. Od té chvíle je Brazilec pro trenéra nedotknutelný. To, že se neustále snaží, nikdo nemůže zpochybnit – dělá to znovu a znovu. A první, kdo věří, že se jeho série nakonec obrátí, je právě Xabi Alonso, shrnuje José Félix Díaz.

Laša je redaktorem portálu Bilybalet.cz. Do redakce se po dvouleté odmlce vrátil na počátku roku 2024. K fotbalu má blízko, pracuje pro český prvoligový klub a nedá dopustit na Rýmařov, odkud pochází. Realu fandí už od roku 2002, kdy ho okouzlil gól Zinedina Zidana ve finále Ligy mistrů proti Leverkusenu.


Zdroj: AS

4 Komentářů

  • Avatar

    Jakože po Valencii jim náhle upadla fyzička? Vini řekne, že za jeho výkony může špatná kondice a vedení je spokojené, že konečně ví čím to je? :smiley: To už si z nás dělají novináři vyloženě prdel? Nebo co má být tohle za článek?:rofl: Deník AS je snad horší jak u nás blesk.

    5
    0
    • Avatar

      Články o Realu prodávají. Ale pokud to vychází z klubu, tak je to asi pokus uklidnit kecy kolem Viniho a hráčů obecně. Myslím to neustálé kydání, že Xabi vlastně bojuje s kabinou a závidí se Mbappému, takže problém je samozřejmě Vini, případně ostatní útočníci a Jude. Přitom bylo jasně vidět, že hráči nechtějí Xabiho odpálit. Takže mi kecy o kondičce vlastně nevadí, melou se i horší kraviny. :grinning:

      1
      1
  • Avatar

    Ja uz tomu nerozumim. Takze Vinicius tvrdi, ze neni v ideální fyzicce. A kdyz ho Alonso vystrida pred koncem utkani, tak se vzteka jako malé dite. Eeh ok

    10
    0
    • Avatar

      Vztekal se kvuli tomu ze hral dobrej zápas a věděl že tomu týmu v te chvili ještě může pomoc
      to co tady píše Nasir a psal Nasir je pravda proste jak napíšeš něco o Realu tak to vybouchne a když citiš že tam muže byt nejaký problém tak se svezeš s tou vlnou a napíšeš na tom něco porotože to bude mít sledovanost

      1
      1

Přidat komentář

Související články

Mourinho a Flick, tváří v tvář
Mužstvo

Mourinho a Flick, tváří v tvář

Německý trenér znovu ožil po svém příchodu do Barcelony, zatímco Portugalec se snaží prosadit během svého druhého působení v Realu…
Velká výzva Raúla Asencia
Mužstvo

Velká výzva Raúla Asencia

Odchovanec maká „jako zvíře“, aby přesvědčil Mourinha, že může být platný. Konaté, Rüdiger, Militao a Huijsen mu však blokují cestu.…
Cucurella: Přišlo mi tolik zpráv, že jsem si myslel, že se stalo něco špatného — a přitom šlo o Real
Mužstvo

Cucurella: Přišlo mi tolik zpráv, že jsem si myslel, že se stalo něco špatného — a přitom šlo o Real

Marc Cucurella poskytl rozhovor rádiu Onda Cero. Výhra 3:0 nad Realem v dresu Eibaru v roce 2018? „Ano, ano, pamatuju…
„Real se obává vyplacení prémie Vinimu za prodloužení smlouvy a vytvoření nebezpečného precedentu.“
Mužstvo

„Real se obává vyplacení prémie Vinimu za prodloužení smlouvy a vytvoření nebezpečného precedentu.“

Ramón Álvarez de Mon, socio Realu Madrid, právník, youtuber a spolupracovník španělských médií, předal nové informace týkající se budoucnosti Viníciuse.…