Vinícius tvrdě pracuje na svém sebeovládání. Posun je znatelný, ale cesta bude ještě dlouhá

Vinícius tvrdě pracuje na svém sebeovládání. Posun je znatelný, ale cesta bude ještě dlouhá
Vinícius Júnior (zdroj: realmadrid.com)

Vinícius se snaží zlepšovat, ačkoli i přes zranění, která ho trápí, nejsou jeho čísla horší než v předchozích sezonách. V lize Brazilec vstřelil sedm gólů a zaznamenal čtyři asistence. K jeho bilanci je třeba připočíst dvě trefy a tři finální přihrávky v Lize mistrů a tři góly ve finále španělského Superpoháru proti Barceloně.

Útočník ví, že zranění jsou faktorem, který do značné míry nemůže ovlivnit. Fotbalista se o sebe může postarat jen tak, aby se zraněním vyhnul. Vini chce být ještě lepším fotbalistou a uvědomuje si, že klíč k tomu je v jeho hlavě.

Po v úvodu zmíněném střetu s Barcelonou v Rijádu třiadvacetiletý hráč také veřejně přiznal, že se snaží být také lepším člověkem. „Trenér mi stále pomáhá. Chci se stát lepším člověkem. Dělám všechno pro to, abych vyhrál. Kvůli tomu také nakonec často naštvu ostatní, sebe i své spoluhráče. V tomto ohledu se chci zlepšit, ale celkově musím pokračovat ve stejné cestě,“ přiznal upřímně. Ancelotti Viniciuse nejednou požádal, aby se soustředil na fotbal. Ten je na oplátku za takové připomínky vděčný.

Práce na sebeovládání

Výše citované prohlášení má konkrétní základ. Brazilec si uvědomil, že neustálé hádky škodí především jeho týmu, fotbalu i jemu samotnému. Změna je postupná. Je těžké mluvit o procesu, který lze dokončit během jednoho dne.

Především si však Vini už uvědomuje, že pouštět se do hádek s rozhodčími, soupeři i fanoušky mu ubírá na kvalitě na hřišti. Přestože pro mnohé je jeho práce na sobě nedostatečná, hráčovo odhodlání je silné, i když vnější vlivy a útoky na něj neustávají.

Zatím je u něj vidět pokrok zejména v situacích, kdy je intenzita zápasu normální. Všímá si také, že se ho soupeři snaží různými triky vyvést z rovnováhy, což se jim zatím občas daří. I když je třeba vzít v úvahu, že útočník v této sezoně kvůli zraněním nastupuje o něco méně často, ve všech dosavadních zápasech viděl pouze tři žluté karty, zatímco v předchozím ročníku jich jen v La Lize bylo deset.

Vinícius se snaží ovládat své emoce, protože to dluží svým spoluhráčům, trenérům i sám sobě. Ti, kteří s ním denně tráví čas, tvrdí, že jeho chování nemá nic společného s tím, co je vidět mimo hřiště.

V sobotu se naskytne ideální příležitost podat první vážný důkaz o změně. Na trávník Estadio Mestalla hodlá Vini vyrazit s tím, že jde jen o další střetnutí na cestě za titulem. Všichni kolem něj ho v jeho cíli podporují. Události před rokem jsou již minulostí a jediné, co by se mělo Brazilci honit hlavou, je myšlenka na zisk tří bodů.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: marca.com

Přidat komentář

Související články

Real překonal hranici 100 vstřelených gólů. Bez Benzemy ho táhne Jude, Vini a Rodrygo
Mužstvo

Real překonal hranici 100 vstřelených gólů. Bez Benzemy ho táhne Jude, Vini a Rodrygo

Díky třem vstřeleným gólům v úterním čtvrtfinále Ligy mistrů proti Manchesteru City se Los Blancos dostali na 101 vstřelených gólů v rámci…
Kapitán bez pásky. Valverde je neoficiálním lídrem týmu
Mužstvo

Kapitán bez pásky. Valverde je neoficiálním lídrem týmu

Fede Valverde byl v úterním utkání skutečným lídrem Realu Madrid. Uruguayec sice na rukou neměl kapitánskou pásku, ale do střetnutí vložil…
Bellinghamův nejhorší zápas za Real Madrid, komentují média výkon anglického hráče
Mužstvo

Bellinghamův nejhorší zápas za Real Madrid, komentují média výkon anglického hráče

Jude Bellingham se za velice krátkou dobu stal jedním z lídrů Realu Madrid. Svými výkony ve druhé polovině roku 2023 překvapil…
COPE: Carlo Ancelotti chce vyzkoušet Militaa proti Mallorce
Mužstvo

COPE: Carlo Ancelotti chce vyzkoušet Militaa proti Mallorce

Carlo Ancelotti chce otestovat Édera Militaa od první minuty v sobotním utkání proti Mallorce. Uvažuje totiž, že by Brazilce, který se…