Vedení La Ligy ostře zkritizovalo počínání Realu. Obvinilo ho z nátlaku na rozhodčí

Vedení La Ligy ostře zkritizovalo počínání Realu. Obvinilo ho z nátlaku na rozhodčí
Šéf La Ligy Javier Tebas (zdroj: flickr.com/photos/websummit/)

Výbor delegátů La Ligy se ve středu sešel a vydal ostré prohlášení proti Realu Madrid. Klub v pondělí odsoudil počínání rozhodčího Martíneze Munuery za to, že v zápise o utkání nezmínil rasistické a nenávistné pokřiky proti Viníciusovi. Komise rozhodčích se Munuery zastala s tím, že toto není záležitostí hlavního sudího, který by měl tyto incidenty pouze hlásit delegátovi zápasu, což Munuera údajně měl učinit. V souvislosti se sporem vystoupila ve středu La Liga na obranu rozhodčích a obvinila Real Madrid z toho, že se nátlakem snaží získat výhodu oproti konkurenci.

Počínáním Realu jsou znepokojeny i některé kluby, přičemž se začínají ozývat i veřejně. Poprvé tak učinila Sevilla, které se před vzájemným zápasem na Bernabéu nepozdávala videa, která zveřejňovala Real Madrid TV. Považovala to za formu nátlaku.

Ve středu počínání Realu odsoudil výbor delegátů La Ligy (Javier Tebas, Gil Marín – generální ředitel Atlétika Madrid, Quico Catalán – bývalý prezident Levante, a prezidenti či ředitelé Sevilly, Betisu, Sociedadu, Cádizu, Villarrealu, Getafe, Tenerife, Valladolidu, Leganésu, Zaragozy, Eibaru a Huesky),

Pondělní stížnost považujeme za další projev neutuchající kampaně, kterou vede Real Madrid CF proti španělským rozhodčím, s předpokládaným záměrem vyvíjet na rozhodčí nátlak, aby získal konkurenční výhodu,“ píše se v textu.

Výbor se na svém středečním mimořádném zasedání zastal i sudího Munuery. „Vyjadřujeme jednoznačnou podporu panu Juanu Martínezi Munuerovi i celému kolektivu rozhodčích,“ uvádí se v textu. „Souhlasíme s hodnocením Technické komise rozhodčích, chování pana Martíneze Munuery bylo bezvadné, svědomitě dodržoval pravidla, kterými se rozhodčí řídí. Jakýkoliv jiný výklad prohlašujeme za falešný,“ je dále uvedeno.

Podle Tebase a spol. je chování Realu Madrid v rozporu s hodnotami sportu. „Domníváme se, že je třeba se vyhnout jakémukoliv chování, které narušuje integritu soutěže, zachovává dekorum a dobrý sportovní řád. Dáváme najevo naše znepokojení a odmítáme tento typ jednání, které opakovaně provádí Real Madrid CF. Toto chování je v rozporu s hodnotami našeho sportu.


Zdroj: as.com

6 Komentářů

 • Avatar

  Toto jsou věci, které si mnoho fans neuvědomuje. Klidně to může mít vliv i na sportovní stránku týmu a pak se teprve začne řešit kvůli čemu to všechno vzniklo. Lepší by bylo srovnat si Viniho do latě a těmto událostem předcházet. Osobně mě to hodně s..e, protože je to fantastický hráč a vidím na něm potenciál se ještě zlepšovat, navíc jsem přesvědčen, že takto by se choval v jakémkoliv jiném klubu. Doufám že na něho nasadí kvalitního psycho. trenéra a vše se v dobré obrátí.

  5
  2
 • Avatar

  Vedení la ligy opět porvrdilo svoji debilitu… Že takhle nevystupují proti Barce, která vytváří nátlak na rozhodčí pokaždé, když jí teče do bot?? A mnohem brutálnější nátlak než co dělá Real. S tímhle přístupem si La Liga ani nezaslouží, aby tu hráli ti nejlepší hráči. To by čuměli kdyby nakonec MBank nepřišel, protože nechce hrát v tak prohnilé soutěži.. A nedivil bych se, kdyby Vinimu taky brzo došla trpělivost a rozhodl se odejít. Navíc, když se najdou „fanoušci“ jeho vlastního klubu, kteří ho kritizují jako realman výše, ikdyž je momentálně nejlepší hráč týmu. Ano dostává zbytečné žluté karty, ale věřím, že se v tom časem naučí chodit a přes svou výbušnou povahu se jim vyhne. Mě se naopak líbí, že se nebojí rozhodčímu něco říct a taky rozbouřit tribuny. Od odchodu Ramose jsme takovou osobnost v kabině neměli a vedlo to k tomu, že nás rozhodčí řežou každej druhej zápas a vedení la ligy je jak utržené ze řetězu.. Věřím, že když bude klub vytrvale upozrňovat na chyby rozhodčích i vedení La Ligy, tak se něco musí změnit. Ikdyby jen to, že rozhodčí budou více chránit naše nejlepší hráče, tak jako kdysi chránili Messiho.

  1
  2
  • Avatar

   Nevidím jediný důvod, proč by fanoušci nemohli kritizovat hráče svého oblíbeného týmu. Aby se věci zlepšili je třeba se podívat do vlastních řad a ne si stěžovat na ostatní, navíc když se pod to podepsalo čtrnáct zástupců dalších klubů Laligy, tak na tom něco bude.
   Máme tým na to, abychom ostatní v lize umlčeli po sportovní stránce a ne abychom si museli stěžovat u vedení ligy.

   6
   2
   • Avatar

    Zástupci jiných klubů sledují svoje zájmy, snad si naivně nemyslíš, že půjdou s Realem? Ještě když spousta klubů má historický odpor k Madridu.
    A není ti blbé psát floskule o sportovní stránce, když ta kauza se týká skandování tribun a (ne)konání rozhodčího, které se sportovní stránky netýkají?

    3
    3
  • Avatar

   Přesně. Viz ty účelově kampaně Farsy těsně před EC v době Zidana, jak prý rozhodčí pískají pro Real a podobné nesmysly, a dokonce měli tu drzost to tvrdit v době, kdy se dva roky nepískla Barce žádná penalta, což se naprosto vymykalo všem ostatním klubům včetně Realu a Atletica. Následně v jednom tom zápase se nepískly dvě penalty po faulech na Varana. A vzpomínám si, že pak nějaký novinář propálil, že komise rozhodčích interně vydala pokyn, aby se penalty v EC nepískaly !! Aby se ta situace uklidnila a nepokračovala. Takže ovlivnění souitěže jako prase !! Pamatuju si, že se to tehdy řešilo v diskuzi buď na merengues.cz nebo tady.
   Klub s tím asi nic nedělal. Tehdy měl přístup, že se k ničemu nevyjadřoval a možná na to popravdě ani neměl dostatečné důkazy. Dneska by k tomu zřejmě vyšlo video. Takže postoj klubu se změnil, zřejmě usoudil, že musí věci komentovat, protože je různými podivnými kroky tiše poškozován a přitom se mediálně lže pravý opak. Možná si více pamatuje Zbyněk.

   2
   3
 • Avatar

  Pár poznámek:
  – Není to reakce na to video, které vlastně usvědčilo ze lži Komisi rozhodčích? Jestli to Zbyněk sleduje, tak mi to asi potvrdí nebo vyvrátí. Nejdřív komise rozhodla. Pak vyšlo to video, které popírá tvrzení komise. A vzápětí La Liga vydala prohlášení a napadla Real?

  – Věta o získání výhody je opět doložitelný blud papaláškého zkorumpovance Tebase a jeho poskoků. Jak může Real získat výhodu, když ten spor se týká skandování a toho, co rozhodčí (ne)uvedl do zápisu?

  – Jestli má někdo blíže k ovlivnění soutěže, tak to je naopak ta poslední věta papalášů, a sice k ovlivnění v neprospěch Realu. Toto:
  „další projev neutuchající kampaně, kterou vede Real Madrid CF proti španělským rozhodčím, s předpokládaným záměrem vyvíjet na rozhodčí nátlak, aby získal konkurenční výhodu“
  Každý klub má právo podávat stížnosti a orgány ligy vydají rozhodnutí. Nikde není řečeno, kolik stížností klub smí podat. Orgány LL tedy nemají žádné právo osočovat jakýkoliv klub z využívání svých práv !! Zkorumpovaný papaláš Tebas může vydávat prohlášení komentující fotbalové záležitosti. Dokonce asi může tvrdit, že Real vede kampaň.
  Ale podle mě určitě nemá právo očerňovat klub za to, že využívá svých práv, a zejména mu veřejně podsouvat nějaké zlé konání a sjednávání výhod !! Ta věta, že Real chce získat výhodu, je možná žalovatelná, protože to je čistě jejich domněnka. A na to orgány LL právo nemají. Na místě Realu bych klidně zvážil žalobu.
  Real by také mohl ke každému svému videu nebo prohlášení vydávat domněnky, že za tím stojí zkorumpovanec Tebas nebo Laporta nebo oba a že to je předpokládaný úmysl poškodit Real. Proč to klub nedělá? Byl by napaden u soudu? Proč to tedy dělá papalášské prase Tebas? A ta větička o tom, že jakýkoliv jiný výklad je falešný, ta kouzelně ukazuje na falešnost těch, co to vydali, páč nemají argument.

  2
  3

Přidat komentář

Související články

Zasloužené a důležité vítězství pro vývoj v La Lize, řekl Lucas Vázquez
La Liga

Zasloužené a důležité vítězství pro vývoj v La Lize, řekl Lucas Vázquez

Lucas Vázquez včera nahradil Daniho Carvajala na pravém kraji obrany. Přispěl tak k čistému kontu a důležitému vítězství nad Mallorkou. Co…
Tchouaméni: Když hrajete za Real Madrid, musíte ze sebe vydat to nejlepší
La Liga

Tchouaméni: Když hrajete za Real Madrid, musíte ze sebe vydat to nejlepší

Aurélien Tchouaméni dnes vstřelil vítězný gól proti Mallorce. „Nebylo to snadné. V úterý jsme odehráli těžké utkání proti Manchesteru. Ale když…
Ancelotti: Důležitá výhra. Chtěli jsme mít před El Clásikem náskok na Barcu
La Liga

Ancelotti: Důležitá výhra. Chtěli jsme mít před El Clásikem náskok na Barcu

Carlo Ancelotti označil vítězství na Mallorce za důležitý krok k vítězství. Ještě ale odmítl, že by ho a jeho tým mohli…
REPORT: Mallorca – Real Madrid 0:1. O třech bodech rozhodl sváteční střelec Tchouaméni
La Liga

REPORT: Mallorca – Real Madrid 0:1. O třech bodech rozhodl sváteční střelec Tchouaméni

S vědomím nejdůležitějšího zápasu sezóny na Etihad Stadium nastoupil Real na půdě nepříjemného celku z Baleárských ostrovů ve velice pozměněné…