Tým Carla Ancelottiho vypracoval plán pro zařazení Ardy Gülera do týmu

Tým Carla Ancelottiho vypracoval plán pro zařazení Ardy Gülera do týmu
Arada Güler

Pondělní trénink přinesl dobré zprávy pro Carla Ancelottiho. Ital mohl konečně počítat s Davidem Alabou a Ardou Gülerem. První jmenovaný bude k dispozici pro sobotní venkovní zápas se Sevillou, zatímco druhý se plně zotavil ze zranění stehenního svalu.

V případě potřeby může být Turek zařazen do zápasové sestavy, ale z pohledu zdravého rozumu se to zdá nepravděpodobné. I kdyby se tak stalo, šance na jeho debut by byla mizivá. Trenérský tým chce pro Gülera v první řadě vypracovat plán, který mu umožní od listopadu se nadobro dostat do dynamiky prvního týmu a prokázat smysl přestupu do španělské metropole.

Smolný začátek

Dosavadní cesta 18letého mladíka nebyla jednoduchá, i když zpočátku vypadala opravdu dobře. Mladý záložník si zkrátil dovolenou, aby co nejdříve začal trénovat pod Carlem Ancelottim. Ital rychle rozpoznal talent svého chráněnce.

Všichni však došli ke stejnému závěru, že mladý Turek ještě není fyzicky uzpůsoben pro boj s elitou. Právě na tomto aspektu bude muset Güler v blízké budoucnosti zapracovat. Podobné „procedurou“ si svého času musel projít například Rodrygo. Dnešní Brazilcova postava má pramálo společného s tou, kterou měl, když přišel do Realu Madrid.

Ať tak či onak, záměrem trenéra bylo od začátku soustředit se na Ardu. Od okamžiku přestupu měl být v plnohodnotné boji pro regulérní zápasy. Pak se však projevily problémy s pravým kolenem. Kvůli zranění vynechal všechny předsezónní přátelská utkání v USA.

Zpočátku bylo plánováno použití konzervativních léčebných metod, ale nakonec se ukázalo, že je operace nezbytná. Nebyl to složitý zákrok, ale i tak hráče na nějakou dobu vyřadil ze hry. Když se zotavil, okamžitě utrpěl zranění stehna.

„Předsezónní příprava“

Na jednu stranu může být znepokojivé, že osmnáctiletý mladík je náchylný na zranění (v profi kariéře vynechal už 29 zápasů), na druhou stranu ale rychle regeneruje. Navzdory tomu se Real hodlá chovat naprosto opatrně.

Arda nyní projde jakousi přípravou na sezonu, spojující trénink s týmem i individuální práci. Do zápasového kádru se připojí, až bude jeho fyzická kondice podobná jako u ostatních jeho spoluhráčů.

Gülerův návrat nepřichází v nejlepší čas, protože Bílý Balet bude v blízké budoucnosti čelit několika významným střetům. Nejprve se tým vydá do Sevilly, poté se střetne s Bragou a nakonec si zahraje venkovní El Clásico.

I když nelze s jistotou říci, že mladý záložník minut nedostane, takový scénář je velmi pravděpodobný. Jeho oficiální debut je plánován na listopad, kdy tým odehraje tři domácí zápasy: proti Rayu, Braze a Valencii. Ancelotti pak chce, aby byl Güler 100% připraven. Nejprve ale musí hodně makat v posilovně a běhat, aby dobil baterky. Doufejme, že cestou neutrpí žádné vážnější zranění.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: as.com

2 Komentářů

 • Avatar photo

  Nebudu o tom psát samostatný článek, ale pro ty, které to zajímá, zde je aktuální posun v případu Negreira:
  Vyšetřovací soud v Barceloně ve čtvrtek rozšířil vyšetřování případu Negreira o Joana Laportu, který byl obviněn z úplatkářství. Soudce z dosavadního vyšetřování dovodil následující logické závěry:
  Vzhledem k tomu, že Negreirova pozice byla ve Výboru rozhodčích na druhém stupni moci, byl jeho vliv velmi široký.
  Lze mít za to, že platby Barcelony Negreirovi nebo jeho synovi byly provedeny v souvislosti s postavením prvně jmenovaného, neboť platby byly prodlouženy na téměř 18 let a jejich výše se zvýšila z původních 70 000 eur na 700 000 eur ročně.
  Barcelona přestala platit, jakmile byl Negreira odvolán z funkce místopředsedy Výboru arbitrů.
  Z toho lze logicky vyvodit, že platby provedené Barcelonou uspokojily zájmy klubu, když se podíváme na jejich délku a roční růst.
  Z tohoto bodu lze rovněž vyvodit, že platby vedly k efektům rozhodčích, které si Barcelona přála, a to do té míry, že muselo dojít k nerovnosti v zacházení s Barcelonou ve vztahu k ostatním týmům, což následně vedlo k systémové korupci v kolektivu španělských rozhodčích, což neznamená, že všichni rozhodčí byli zkorumpovaní, ale někteří z nich zkorumpovaní byli.
  Nicméně vyšetřování Guardia Civil musí potvrdit tyto zjevné skutečnosti získané logickou dedukcí.
  Další zajímavou skutečností je, že soudkyně, která původně případ vyšetřovala je skrze svého partnera napojena na Barcu, který pro ní dělá veškerou reklamu Dávají ji za vinu, že celý úvod vyšetřování nesmyslně brzdila, neprováděla správně vyšetřování, hodnocení důkazu atd… z čehož Barca usoudila, že je vyšetřování zastaveno. Nový soudce, který případ přebral začal ihned konat a celá kauza začíná nabírat dynamiku.

  7
  0
 • Avatar

  jojo jak se to říká ? boží mlýny melou pomalu ale jistě …

  0
  0

Přidat komentář

Související články

Real překonal hranici 100 vstřelených gólů. Bez Benzemy ho táhne Jude, Vini a Rodrygo
Mužstvo

Real překonal hranici 100 vstřelených gólů. Bez Benzemy ho táhne Jude, Vini a Rodrygo

Díky třem vstřeleným gólům v úterním čtvrtfinále Ligy mistrů proti Manchesteru City se Los Blancos dostali na 101 vstřelených gólů v rámci…
Kapitán bez pásky. Valverde je neoficiálním lídrem týmu
Mužstvo

Kapitán bez pásky. Valverde je neoficiálním lídrem týmu

Fede Valverde byl v úterním utkání skutečným lídrem Realu Madrid. Uruguayec sice na rukou neměl kapitánskou pásku, ale do střetnutí vložil…
Bellinghamův nejhorší zápas za Real Madrid, komentují média výkon anglického hráče
Mužstvo

Bellinghamův nejhorší zápas za Real Madrid, komentují média výkon anglického hráče

Jude Bellingham se za velice krátkou dobu stal jedním z lídrů Realu Madrid. Svými výkony ve druhé polovině roku 2023 překvapil…
COPE: Carlo Ancelotti chce vyzkoušet Militaa proti Mallorce
Mužstvo

COPE: Carlo Ancelotti chce vyzkoušet Militaa proti Mallorce

Carlo Ancelotti chce otestovat Édera Militaa od první minuty v sobotním utkání proti Mallorce. Uvažuje totiž, že by Brazilce, který se…