Tchouaméniho zápasy v číslech: Francouz se stává nepostradatelným článkem Ancelottiho sestavy

Tchouaméniho zápasy v číslech: Francouz se stává nepostradatelným článkem Ancelottiho sestavy
Aurélien Tchouaméni proti Espanyolu (zdroj: realmadrid.com)

Je to stále teprve pár dní od odchodu klíčového hráče Realu Casemira. Fanoušci však již nyní mohou sledovat fantastické výkony jeho náhrady Auréliena Tchouaméniho, jenž se v podstatě ihned adaptoval do role nepostradatelné „šestky.“ 

Nová letní posila Realu Madrid Aurélien Tchouaméni se hned v prvních třech utkáních ukázal ve skvělém světle. Po odchodu Casemira je na něj vytvářen obrovský tlak, jelikož právě Francouz má být jednoznačnou náhradou za brazilskou legendu. Aurélien se však šance chopil s velkou parádou.

Při přestupu jsme na našem webu napsali tyto slova: „Tchouaméniho pozice je pozice takzvané šestky, což v Realu Madrid momentálně hraje Casemiro. Nicméně Aurélien je mnohem více komplexnějším fotbalistou, než právě brazilský záložník Realu Madrid. V Monaku hrál ve dvojčlenné záloze s Youssofem Fofanou v systému 4-2-3-1. V tomto systému byl tím hloubějším záložníkem, čímž velmi pomáhal Monaku v build-upu. To je obrovské plus oproti Casemirovi, který se v Realu příliš do build-upu nezapojuje a jeho roli přebírá spíše Kroos. Nutno dodat, že právě v zakládání útočných akcí byl velmi nadprůměrný.“Celý článek zde. A právě to Tchouaméni ihned v prvních utkáních potvrzuje. Momentálně není žádný jiný záložník v celé LaLize, který byl měl více progresivních přihrávek, než právě Tchoua. Defenzivní záložník zároveň vytvořil dosud nejvíce útočných situací Realu Madrid v této sezoně. 

Pokud se podíváme podrobně na poslední dvě utkání, které odehrál celé, tak jeho čísla byla fantastická.

Tchouaméniho zápas proti Espanyolu v číslech

Proti Espanyolu měl 84 doteků s míčem a jeho přihrávky měli 94,5% úspěšnost. Z hráču, kteří odehráli celý duel měl lepší úspěšnost pouze Rüdiger. Kromě skvělé bilance si ale Aurélien připsal také famózní asistenci na první gól Viníciuse Juniora. Nesmíme však zapomínat na jeho hru směrem dozadu, kde až 6x dokázal získat míč po ztrátě týmu a vyhrát 5 ze 7 vzdušných soubojů, což je mimochodem obrovské plus, když build-up Espanyolu byl několikrát založený na dlouhých nákopech od brankáře. Celkově tak defenzivní štít patřil mezi nejlepší hráče v černém dresu.

Pokud nás sledujete i na našem instagramu tak jste již mohli minulý týden vidět také statistiky ze zápasu proti Celtě Vigo, kde Tchouaméni předvedl také velmi dobrý výkon.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Bilybalet (@bilybaletcz)

Znovu byl Francouz velmi dobrý na míči, jelikož si udržel úspěšnost přihrávek na 90% a také vytvořil 3 útočné situace. Mimo to ale byl zase excelentní směrem dozadu, když byl v součtu až u 16 obraných situací.

Tchouaméni si tak vydobyl jasné místo v základní sestavě a stává se z něj nepostradatelný muž. Doufáme, že bude ve skvělých výkonech pokračovat i nadále. Nesmíme také zapomínat na to, že je mu teprve 22 let a ihned hraje klíčovou roli, kterou před ním zastávala legenda Realu Casemiro. Důležité bude také jak si Tchoua poradí v těžkých zápasech, proti světovým týmum. Na to si budeme ještě muset počkat.

Na našem instagramu můžeš navíc exkluzivně vidět také statistiky Karima Benzemy, Eduarda Camavingy nebo Viniho Juniora ze zápasu proti Espanyolu, tak nám neváhej dát follow. 

Hawk, vlastním jménem Ota, fandí Realu od roku 2009. Důvodem byl především Iker Casillas, jeho obrovský vzor. Rád řeší fotbal více do hloubky. Má rád fotbalové statistiky, vyzná se v taktice a zároveň spravuje instagramový účet webu. Momentálně pracuje v Livesportu, kde má na starost mimo jiné i reporty zápasů. Kromě Realu tak podrobně sleduje všechny nejlepší ligy.


5 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Miguel Gutiérrez: Jeden ze strůjců historické sezony. Levý bek má předpoklady na Real Madrid
Analýzy a rozbory

Miguel Gutiérrez: Jeden ze strůjců historické sezony. Levý bek má předpoklady na Real Madrid

Je čas na finále seriálu o hráčích spojených s Realem Madrid. První místo podle názoru redakce RealMadryt.pl patří Miguelu Gutiérrezovi,…
Endrick: Připraven udělat krok vpřed a přestoupit do Evropy. Brazilec má velký potenciál
Analýzy a rozbory

Endrick: Připraven udělat krok vpřed a přestoupit do Evropy. Brazilec má velký potenciál

Přinášíme Vám třinácté pokračování v sérii článku shrnujícím výkony fotbalistů spojovaných s Realem Madrid. Druhé místo podle názoru redakce RealMadryt.pl…
Takefusa Kubo: Splněná očekávání a nová smlouva. Japonec je hvězdou Sociedad
Analýzy a rozbory

Takefusa Kubo: Splněná očekávání a nová smlouva. Japonec je hvězdou Sociedad

Přinášíme Vám dvanácté pokračování v sérii článku shrnujícím výkony fotbalistů spojovaných s Realem Madrid. Blížíme se do finále a třetí…
Sergio Arribas: Skvělá čísla v katastrofálním týmu. Klenot Castilly v La Lize zaujal
Analýzy a rozbory

Sergio Arribas: Skvělá čísla v katastrofálním týmu. Klenot Castilly v La Lize zaujal

Přinášíme Vám jedenácté pokračování v sérii článku shrnujícím výkony fotbalistů spojovaných s Realem Madrid. Přišel čas pro Sergia Arribase, který…