Tajemství Benzemova křivého malíčku? Náročná operace, dlouhá léčba a oddanost Realu

  Tajemství Benzemova křivého malíčku? Náročná operace, dlouhá léčba a oddanost Realu

  Útočník již více než dva roky chrání svůj otlučený malíček, aby se vyhnul další operaci, která by ho vyřadila ze hry na téměř dva měsíce.

  3. ledna 2019 Real Madrid hraje proti Betisu a Karim Benzema opouští trávník se zraněním ruky, které utrpěl po srážce s Markem Bartrou. Od té doby útočník hraje s obvázanou rukou, spíše z nutnosti než z pověry, i když je pravda, že jeho nejlepší roky byly právě s obvazem na ruce.

  První zprávy po zranění uváděly, že pokud Karim podstoupí operaci, bude mimo hru asi dva měsíce, aby se zlomený malíček během této doby důkladně doléčil.

  Hráč se rozhodl počkat do konce sezóny, aby svou nepřítomností neoslabil tým. Solari potvrzoval, že Francouz bude moci s tímto zraněním hrát. Benzema to měl od té doby  o něco těžší, protože bylo nutné, aby byl prst dobře zajištěn. Ke konci sezóny se měl Benzema rozhodnout, co bude dál, protože kost se nehojila nejlépe. Operace tehdy nebyla medializována.

  Aby léčba byla úspěšná, vyžadovala by léčba dva měsíce odpočinku. Kalendář to však neumožňoval a hráč se připojil k týmu dříve, než bylo plánováno, aby nevynechal zápasy. Karim tedy začíná další sezónu s obvazem na ruce a o operaci, která by problém vyřešila, se nemluví.

  Od té doby si Francouz nenašel čas zastavit se a najít si cestu na operační sál. Při několika příležitostech, kdy Karim nechal odhalenou ruku, bylo vidět, že malíček je velmi křivý, což ho nutí chránit ho v každém zápase, aby nedošlo k další zlomenině.

  Čísla ukazují, že Karim se dokázal této situaci přizpůsobit. Nejenže neztrácí, ale každým rokem se zlepšuje. V minulé sezóně nastřílel 34 gólů, 30 za Real a čtyři na mistrovství Evropy, což byl jeho druhý nejlepší výsledek v kariéře. V sezóně, ve které se zranil, vstřelil 30 gólů a v sezóně 2019/20 – 27 gólů a 11 asistencí.

  Fotografie, která upoutala největší pozornost, byla pořízena poté, co se 26. května vrátil do Clairefontaine. Na této fotografii je nejvíce viditelný skutečném stavu Karimova malíčku. Útočník, který se vrátil do národního týmu po pětileté přestávce, s odhalenou pravou rukou mával kamerám před vchodem do hotelu.

  Jeho návrat k Les Bleus však také vyvolal zvědavost francouzských médií, která si všimla, že Benzema také hraje s obvázanou rukou, na které je francouzská vlajka.

  Karim si bude muset dát někdy pohmožděný malíček odoperovat, ale nezdá se, že by spěchal a má k tomu mnoho důvodů, zvláště pokud je pověrčivý.

  Ale tento obvaz je již historií Realu a fotbalu, stejně jako bílý obvaz na Camachově hlavě nebo obvaz na Chendově koleni. Obvaz, který se stal jeho obchodní značkou a přináší mu štěstí. Na potřebnou operaci je ještě čas.

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: MARCA.com

  Přidat komentář

  Související články

  Zdravotní stav stoperů? Alaba bude chybět, Rüdiger by měl proti Gironě hrát
  Mužstvo

  Zdravotní stav stoperů? Alaba bude chybět, Rüdiger by měl proti Gironě hrát

  Velké obavy musí mít po utkání s Las Palmas fanoušci Realu Madrid. Ze zápasu totiž odstoupil kvůli zranění David Alaba…
  Smolař Güler si na debut počká, turecký mladík se na tréninku nešťastně zranil
  Nezařazené

  Smolař Güler si na debut počká, turecký mladík se na tréninku nešťastně zranil

  Další nucenou pauzu před sebou má osmnáctiletý mladík, který v dresu Realu Madrid ještě neodehrál ani minutu. Přestože měl být…
  Fede Valverde je zpět. Uruguayský záložník nevynechá jedinou příležitost ke střele
  Mužstvo

  Fede Valverde je zpět. Uruguayský záložník nevynechá jedinou příležitost ke střele

  Fede Valverde vstřelil svůj první gól v sezoně 2023/24 v zápase proti Realu Sociedad. Uruguayský záložník provedl razantní střelu zpoza…
  Jude Bellingham: Díky volnosti na hřišti v Realu Madrid hraji mnohem lépe
  Mužstvo

  Jude Bellingham: Díky volnosti na hřišti v Realu Madrid hraji mnohem lépe

  Jude Bellingham udělil rozhovoru pro Channel 4 Sport po vítězství 3:1 v přátelském zápase se Skotskem. Záložník přiznal, že klíčem…