Španělský tisk: Marcos Llorente vstoupil na scénu a zamotal trenérovi hlavu

Španělský tisk: Marcos Llorente vstoupil na scénu a zamotal trenérovi hlavu

Další z hráčů Bílého balet načal proti Espanyolu svůj ligový účet pro letošní sezónu. První minuty na hřišti si připsal Marcos Llorente. Středopolař poslal Lopeteguimu jasný vzkaz: 100% úspěšnost přihrávek, založení a zakončení (byť neúspěšné) jedné útočné akce.

Až v sedmém utkání letošní sezóny se na Llorenteho dostalo. Před zápasem s Espanyolem neodehrál odchovanec Realu ještě ani jednu minutu. Když jej Julen Lopetegui vyslal v 79. minutě na trávník, bylo to v kontextu vývoje utkání poměrně překvapivé.

Real Madrid vedl pouze 1:0, soupeř začínal hrát vabank a vystrkoval růžky, a situace tak rozhodně nebyla komfortní. K tomu měl Lope na lavičce například Garetha Balea. Trenér ale měl jasnou vizi – zpevnit obranu. Stáhl tak Isca, a vyslal Marcose, aby vytvořil neprostupné duo s Casemirem.

Marcos je synem Paca Llorenteho, vnuk Ramóna Grossa, a prasynovec Paca Genta. Jeho rodina je tak úzce spjata s Realem Madrid již více než 60 let, a jak se zdá, další člen rodinného klanu si důrazně říká o štafetu po svých předcích. Trenéra totiž svým výkonem rozhodně nezklamal.

Za 14. minut stihl následující: Prokázal, že dovede hru Los Blancos zklidnit, když přes něj šlo 10 přihrávek, přičemž nezkazil ani jednu. Ukázal obětavost, když šel do soubojů o míč, a hned tři vyhrál (o jeden méně, než Ceballos, a o dva více, než Benzema), a také schopnost útočit.

Po rohu soupeře táhl protiútok, vyměnil si míč s Asensiem, jenže ten opětovnou přihrávku poněkud zbrzdil, Marcos přesto vystřelil. Jeho pokus ale vytěsnil Diego López.

Když na hřiště poslal Marcose Llorenteho, zatímco na lavičce měl Garetha Balea, prokázal Julen Lopetegui, že hráče neposílá do hry podle jmen, ale podle toho, jak čte probíhající hru.“ uvedl Álvaro Benito v pořadu Carrusel Deportivo na stanici Cadena SER.

Trenér si správně všiml, že v posledních minutách Real Madrid vyklízel střed pole, a tak se rozhodl vyztužit obrannou hráz tím, že vedle Casemira postavil dalšího defenzivního záložníka.

Nezáleželo na tom, že Llorente do soboty neodehrál ani minutu, a to i v Bilbau nebo proti Leganésu, kde Casemiro nenastoupil do základu, přičemž právě Marcos je jedinou přirozenou náhradou za brazilské DZko, které Real má.

Hráč samotný je ale momentálně v ještě horší pozici, než loni pod Zidanem. Ten mu v úvodních pěti kolech dopřál na hřišti 80 minut, zatímco Lopetegui nyní 14. Jeho situaci ztěžuje skutečný přetlak hráčů do středu pole, který Real Madrid má.

Tentokrát se do základu nedostal, ani když byl zraněný Toni Kroos. Pro Lopeteguiho jsou pro zápasovou sestavu zjevně důležitější hráči, jmenovitě například Dani Ceballos.

Další promarněná sezóna by pro třiadvacetiletého Marcose Llorenteho mohla být v jeho kariéře zlomová. V té loňské byl čtvrtým nejméně využitým hráčem Los Blancos.

V létě o něj přitom stál římský AS, či Alavés, kde předminulou sezónu zářil, a patřil mezi nejlépe hodnocené defenzivní záložníky La Ligy.

Po odchodu Matea Kovačiće do Chelsea ale jakékoliv úvahy na přestup klub zamítl, nehledě na to, že bylo přáním Lopeteguiho, aby Llorente v kádru setrval.

Nyní tedy konečně dostal příležitost, a svým výkonem trenérovi určitě trochu zamotal hlavu. Měl by dostávat více příležitostí.


Zdroj: marca.com, as.com, cadenaser.com

30 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Slova Mbappého? Extrémisté získali ve Francii mnoho hlasů, řekl Javier Tebas
La Liga

Slova Mbappého? Extrémisté získali ve Francii mnoho hlasů, řekl Javier Tebas

Javier Tebas se zúčastnil losování nového ročníku La Ligy, které se konalo v sídle Španělské fotbalové federace. Okomentoval i politicky…
OFICIÁLNĚ: Liga rozlosována! První El Clásico se bude hrát v říjnu na Santiago Bernabéu
La Liga

OFICIÁLNĚ: Liga rozlosována! První El Clásico se bude hrát v říjnu na Santiago Bernabéu

Dnes byl vylosován rozpis ligových zápasů pro nadcházející sezónu. Los Blancos zahájí své boje o víkendu 17. a 18. srpna,…
Oficiálně: Losování La Ligy proběhne v příštím týdnu
La Liga

Oficiálně: Losování La Ligy proběhne v příštím týdnu

La Liga a Španělská fotbalová federace nezvykle jednomyslně oznámily, že rozlosování rozpisu příští sezony Primera División proběhne příští týden. Zápasy…
Laporta: Real Madrid proti nám v této sezóně nehrál čistě
La Liga

Laporta: Real Madrid proti nám v této sezóně nehrál čistě

Prezident Barcelony Joan Laporta v rozhovoru pro Barca One hovořil mj. i o Realu Madrid. Klub obvinil z nečisté hry. Jediné, v čem…