Sním o tom být úspěšný v Realu, říká Llorente. Rozhovor s posilou Bílého baletu

Sním o tom být úspěšný v Realu, říká Llorente. Rozhovor s posilou Bílého baletu

Po roce hostování v Deportivu Alavés a mistrovství Evropy do 21 let se záložník Marcos Llorente hlásí v Realu Madrid. Dvaadvacetiletý fotbalista si chce vybojovat své místo v týmu plném hvězd. Přečtěte si rozhovor pro deník Marca.

Spojil se s vámi už klub?
Ano. Skončilo mi hostování v Alavásu. Mám kontrakt s Realem Madrid. Řekli mi, že budu součástí týmu na přípravě ve Spojených státech. Sním o tom být úspěšný v Realu Madrid a udělám vše proto, aby se to stalo. Klub se mnou nemluvil o přestupu nebo o hostování. Řekli mi, že jsem hráč týmu a pojedu na přípravu.

Budete v příští sezóně hráčem Realu Madrid?
Ano, to mi klub řekl. Dali mi vědět, že mají ve mě důvěru. Vím, že v Realu jsou nejlepší hráči na světě a povedla se jim skvělá sezóna. Bude to složité, ale chci pracovat a udělat vše, abych si splnil svůj sen.

Věříte, že máte na to bojovat o místo v týmu Realu Madrid?
Myslím, že než jsem začal minulou sezónu, měl jsem pochybnosti, jestli můžu být v nejlepším klubu na světě, nebo ne. Ale povedla se mi sezóna v Alavésu. Ukázala mi, čeho jsem schopný, a že mohu dosáhnout svého snu.

Máte ještě nějaké pochybnosti?
Ne, vyvrátil jsem je v povedené sezóně. Doufal jsem, že se mi podaří vyhrát mistrovství Evropy, ale i tak to byla pro mě skvělá sezóna.

Co bolí více? Porážka ve finále mistrovství Evropy, nebo porážka ve finále poháru s Barcelonou?
Jsou to rozdílné pocity. Na mistrovství Evropy jsem cítil, že máme větší šanci vyhrát než ve finále proti Barceloně. Nicméně pohárová porážka bolela víc. Copa del Rey trvá celý rok a pracuje na něm celý tým. Deportivo Alavés je skromný klub a dosáhnout finále s podporou fanoušků, i když zrovna prohrával, bylo vážně něco. Pocit z prohry byl silnější než po finále mistrovství Evropy.

Vidíte, že nějací hráči z týmu do 21 let jsou připraveni pro seniorský tým? Která jména vidíte na soupisce mistrovství světa v Rusku?
Rozhodne se trenér, ale někdo už byl v prvním týmu a je už připravený. Nejjasněji vidím Asensia, který je skvělý hráč. Už hrál se seniorským týmem a pojede na mistrovství světa, pokud vše bude pokračovat správné. Vím, čeho je schopný. Není vůbec snadné hrát tak málo, ale přesto zářit a dávat důležité góly. Jeho sezóna byla 10 z 10.

Dává vám motivaci fakt, že Zidane dává šanci mladým hráčům, jako je Asensio?
Spíše mě to uklidňuje. Kouč rotuje hráče, dává jim příležitosti a to mě uklidňuje. Budu na sobě tvrdě pracovat a obětovat tomu vše.

Jste lepší v obraně, nebo v útoku?
Dva roky zpátky jsem se domníval, že jsem více komplexní v útoku, ale teď si myslím, že jsem lepší v obraně. Hodně jsem se rozvíjel a takticky jsem se toho dost naučil. Hodně mi dali Mauricio Pellegrino a kapitán Manu García.

Byl jste náhradníkem, když Zidane přezval Castillu…
Hrál jsem prvních čtyři nebo pět zápasů, potom už ne. Bylo to rozhodnutí kouče. Věřil, že můj spoluhráč Lucas Torro [nedávno přestoupil do Osasuny – pozn. redakce] byl lepší a já to respektoval.

Vzpomenete si na nějaký rozhovor se Zidanem?
Mluvil jsem s ním ten rok hodně. Myslel si, že můj spoluhráč byl lepší, protože byl lepší v defenzívě. Měl ho radši a mě nemusel moc vysvětlovat. Akceptoval jsem to, pracoval jsem dál a nakonec jsem odehrál 20 zápasů, takže to nebyl ztracený rok.

Myslel jste už na to, jaké číslo dresu budete mít?
Ne, jsem mladý hráč, který jde poprvé do seniorského týmu. Budu nosit kterékoliv číslo mi dají. Není to žádný problém.


Zdroj: marca.com

5 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Endrick: S Madridem napíšeme velkou historii
Mužstvo

Endrick: S Madridem napíšeme velkou historii

Endrick se zúčastnil akce pořádané značkou New Balance, s níž je spojován. Hovořil mimo jiné o Realu Madrid. „Tyhle boty…
KOMENTÁŘ: Potřebuje Real posílit, aby přežil v sedmi soutěžích? Ano, je třeba přivést stopera
Mužstvo

KOMENTÁŘ: Potřebuje Real posílit, aby přežil v sedmi soutěžích? Ano, je třeba přivést stopera

Pro Real Madrid to je, prozatím, vynikající letní přestupové okno. Především proto, že se mu po letech čekání konečně podařilo…
MARCA: Mendy je blízko prodloužení smlouvy s Realem Madrid!
Mužstvo

MARCA: Mendy je blízko prodloužení smlouvy s Realem Madrid!

Podle José Félixe Díaze z deníku MARCA je prodloužení smlouvy Francouze Mendyho blízko realitě. Zajištění situace levého obránce bylo jednou…
Zaplatí se Mbappého přestup z prodeje dresů? Odborník vyvrací letitý mýtus
Mužstvo

Zaplatí se Mbappého přestup z prodeje dresů? Odborník vyvrací letitý mýtus

Zájem o dresy Kyliana Mbappého je obrovský, ale zaplatí se Francouzův přestup, nebo dokonce jeho plat? Kylian Mbappé se již…