„Slabá“ pocta Ramosovi, která ani nebyla v televizi k vidění. Odměřené ovace a nesmělý pískot

„Slabá“ pocta Ramosovi, která ani nebyla v televizi k vidění. Odměřené ovace a nesmělý pískot
Jude Bellingham a Sergio Ramos (© Realmadrid.com)

Chladné, větrné nedělní odpoledne v Madridu. Na tom nezáleželo. Při odchodu z hotelu, kde byla Sevilla ubytována, jen pár metrů od Santiago Bernabéu, se více než stovka fanoušků shlukla nikoliv proto, aby přivítala hráče Sevilly, ale aby přivítala Sergia Ramose.

Bílá legenda se vrací do svého bývalého domova s nesmazatelnou vzpomínkou na La Décimu. Legenda, s níž by se mělo zacházet způsobem odpovídajícím její postavě.

Ramos byl mezi prvními, kteří opustili recepci. Neváhal a podepsal se na dres Realu Madrid se svým jménem a číslem ve zlaté barvě, stejně jako svého času v bílém dresu. Jedno dítě přeskočilo bezpečnostní kordon, aby se dostalo do blízkosti svého idolu.

Když se ho ochranka chystala odsunout z cesty, středopolař je zastavil, aby si splnil svůj sen. Dav, v němž bylo mnoho madridských fanoušků, ho povzbuzoval, než nastoupil do autobusu na cestu na Bernabéu. Vypadalo to, jako by hrál doma. A to nejen kvůli tomu, co se stalo před zápasem Real Madrid – Sevilla, ale i kvůli tomu, co se stalo po něm.

Slabá ovace

Když přicházel na hřiště, oslovil trenérský štáb Realu Madrid v čele s Carlem Ancelottim, kterého dokonale zná, aby se s ním pozdravil. Jako by nikdy neodešel. Když v rozhlase odříkávali základní jedenáctku Sevilly, jako poslední řekli číslo 4 Sergia Ramose.

Ovace nebyly tak velkolepé, jak se zdálo. Neobjevilo se ani žádné skandování nebo něco zvlášť pozoruhodného, jen neklid z tribun, když v úvodních okamžicích šel k zemi, aby zastavil Viníciuse.

Před zápase využil Ramos příležitosti, aby pozdravil Iliu Topuriu, kterému před několika dny gratuloval na instagramových příbězích, a jako vždy řídil svůj tým: obránce, záložníky… a dokonce i útočníky.

Požádal také Jesúse Navase, aby byl na Bernabéu kapitánem Sevilly, což je gesto, které naznačuje, jak důležitý to byl zápas pro stopera z Camasu. V průběhu prvního poločasu se obránce dočkal několika pískotů od fanoušků. Nebylo to sice plošné ani stálé, ale bylo to nápadné.

Během zápasu se nijak nedržel zpátky. Jako téměř vždy byl tvrdý a protestoval. Sevillčan nikdy nezná kamarády, když rozhodčí zapíská, a ukázal to skvělou hrou. Několika svými zákroky zabránil jasným gólovým šancím Madridu.

Setkání s přáteli

Modrić, blízký přítel hráče z Camasu, se za ním vydal, když zápas skončil. Objali se a chvíli si povídali. Nakonec si vyměnili dresy. Od legendy k legendě.

Co o něm říct, je to můj přítel, můj bratr. Stále dokazuje, že je skvělým hráčem. I když každý chce hovořit o našem věku, Sergio stále ukazuje, že může hrát na vysoké úrovni. Je radost ho sledovat ve hře. Dnes odehrál skvělý zápas, je velmi šťastný, že si mohl zase zahrát na Bernabéu. Myslím, že fanoušci byli rádi, že ho mohli vidět, i když stál na opačné straně. Sergio je legenda, velikán světového fotbalu a především Realu Madrid,“ řekl Luka po zápase pro Real Madrid TV.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: relevo.com

1 Komentářů

Přidat komentář

Související články

MARCA: Bayern navázal kontakt se Zidanem. Bavoři doufají i v příchod Miguela Gutiérreze
Bývalí hráči Realu

MARCA: Bayern navázal kontakt se Zidanem. Bavoři doufají i v příchod Miguela Gutiérreze

Bayern Mnichov hledá nástupce Thomase Tuchela. Podle deníku MARCA vedení klubu v minulých dnech kontaktovali Zinédina Zidana s dotazem na…
Legendy Realu Madrid prohrály s Portem. Rozhodl Marek Čech
Bývalí hráči Realu

Legendy Realu Madrid prohrály s Portem. Rozhodl Marek Čech

Veteráni Realu Madrid vůbec poprvé v Corazón Classic Match nalezli přemožitele. V sobotu po poledni podlehli na Estádio Santiago Bernabéu legendám Porta…
Legendy Realu Madrid dnes vyzvou legendy Porta. Zápas bude mít i slovenskou účast
Bývalí hráči Realu

Legendy Realu Madrid dnes vyzvou legendy Porta. Zápas bude mít i slovenskou účast

Corazón Classic Match je akce, kterou iniciuje Nadace Realu Madrid, v jejímž rámci legendy Los Blancos vyzvou své kolegy z…
Seedorf: Real je nejlepší kvůli své mentalitě, filozofii a touze bojovat o každou trofej
Bývalí hráči Realu

Seedorf: Real je nejlepší kvůli své mentalitě, filozofii a touze bojovat o každou trofej

Pátečního tréninku ve Valdebabas se zúčastnil i bývalý hráč Realu Madrid, legendární Clarence Seedorf. Ten se v sobotu zúčastní v dresu Los…