Real trápí karty za protesty. Bellingham v ohrožení pro čtvrtfinále Ligy mistrů

Real trápí karty za protesty. Bellingham v ohrožení pro čtvrtfinále Ligy mistrů
Jude Bellingham

Když Gil Manzano signalizoval konec zápasu ve Valencii a neuznal vítězný gól Realu Madrid, naběhl k sudímu Jude Bellingham, autor branky. Po již proslulém „It´s fucking goal, it´s fucking goal“ mu Gil Manzano udělil červenou kartu.

To přiživilo složitou situaci mezi Bellinghamem a rozhodčími, která se táhne už od prosince loňského roku, kdy Real Madrid, prostřednictvím své televize, začal dávat najevo své rozhořčení nad výroky sudích. Po sobotě se toto napětí ještě zvýšilo.

Podle zprávy Gil Manzana dostal Bellingham červenou za to, že se k sudímu choval„agresivním způsobem.“ Anglickému hráči nyní hrozí až dvouzápasový až měsíční trest, kdy by přišel o zápasy proti Celtě Vigo (D), Osasuně (V) a Bilbau (D).

Bellingham už v La Lize posbíral pět žlutých a jednu červenou kartu. Kvůli kumulaci karet vynechal ligový zápas na Las Palmas. Stopka mu hrozí i v Lize mistrů. Pokud uvidí žlutou kartu ve středeční odvetě proti Lipsku, přijde o první čtvrtfinálový duel.

Problém s kartami

Hráči Realu Madrid i členové realizačního týmu jsou v této sezóně často trestáni kartami za protesty vůči rozhodčím, pozoruhodná je však jedna skutečnost. Na domácí scéně je totiž procento trestů tohoto charakteru jiné, než na evropské. V La Lize dostal Real za protesty 20% z obdržených žlutých karet, v Copě dvě ze šesti, tedy 33%, zatímco v Lize mistrů je to pouze jedna z jedenácti žlutých.

Anglický hráč si, dle výpovědí hráčů soupeře, u sudích často stěžuje „nevybíravým způsobem, a to ve španělštině i angličtině. Jude má totiž opakovaně pocit, že sudí málo trestají nedovolené zákroky vůči němu, v tomto ohledu je nejvíce faulovaným hráčem Los Blancos, což je v kombinaci s jeho soutěživou povahou a touhou neustále vítězit nebezpečný koktejl. Druhou stranou je, že hráči soupeře si zase stěžují, že se Bellinghamovi ze strany sudích dostává speciálního zacházení a málo trestají jeho neustálé protesty.

Tyto skutečnosti byly patrně příčinou toho, proč Gil Manzano v sobotu nekompromisně vytasil červenou kartu. Real Madrid je však toho názoru, že v drtivé většině případů by rozhodčí v podobných situacích udělili maximálně žlutou kartu, proto se proti trestu odvolá.

Technická komise rozhodčích po sobotním utkání řeší bezprecedentní situaci. Musí rozhodnout, zda podpoří výrok Gil Manzana, nebo se přikloní na stranu Realu Madrid, ale i ostatních španělských klubů, které si na chyby sudích opakovaně stěžují.


Zdroj: relevo.com

4 Komentářů

 • Avatar

  Tohle už jsme řešili, že se opakuje situace s Vinim – Jude vyletěl více, než se čekalo, soupeři přitvrdili a rozhodčí jsou alibisti a pod tlakem šéfa komise rozhodčích Cantaleja (viz výpověď Lahoze). A soupeři opět blábolí o zvláštním zacházení a mají se trestat jeho protesty – kde jsme to již viděli. :grinning: Po posledním skandálu mám trochu obavy o Judeovu frustraci. Myslím, že vůbec nečekal, do jakého La Lejna se dostane a co se tady děje za bizár, viz ta žlutá za přihrávku ap. Ale snad se tým uklidní do dalšího zápasu.

  Mimochodem perlička o šéfovi rozhodčích Cantalejovi:
  – během vyšetřování kauzy Negreira se našly důkazy, že Negreira měl vliv na kariéru rozhodčích, jejich povyšování do vyšší ligy ap. Ale pan Cantajelo, který to vede teď, přitom tvrdil policii, že Negreira vliv neměl. :grinning: To si můžete najít na netu. Chtěl to papaláš zamést pod koberec nebo záměrně lhal ? Co mají pak španělští rozhodčí dělat, když mají takového šéfa?

  3
  1
  • Avatar

   …ja mám tiež pocit, že Luis Medina Cantalejo ako šéf komisie arbitrov RFEF je tým „hnilým jablkom“ v procese pôsobenia arbitrov v La Liga. Svoju averziu voči RMCF a osobe presiho Flo Péreza prezentoval aj verejne a ako vysokého funkcionára RFEF vo významnej výkonnej funkcii prezentovali výrokom „Qué pasa con que sea sevillista? Ya está bien… Medina Cantalejo es sevillista ¿y qué?“ Čo k tomu dodať…
   btw ja si myslím, že Gil Manzano je na španielke kritériá a pokrivené štandardy rozhodovania v La Liga schopný arbiter s jedným dodatkom – pokiaľ nepôsobí v dueli, kde je jedným zo súperov Real Madrid…evidentne nasával s materským mliekom averziu voči klubu RMCF a v Španielsku je to jednoducho tak – RMCF buď miluješ alebo nenávidíš – nič medzi tým…v situácii aká nastala v dueli proti „netopierom z Valencie“ dokonal dvojnásobný neospravedlniteľný skrat – situácia pri nekompromisnom rozhodnutí o pokutovom kope za neexistujúci faul na H. Duro, o ktorom ho doslovne musel presvedčiť VAR…následne nepochopiteľný počin pri ukončení duelu spôsobom neakceptovateľným ani v dedinskom derby Horná Dolná vs Horný Výplach v najnižšej súťaži s „bonusom“ udelenia kartových trestov za oprávnený, pochopiteľný a v záplave endorfínov okolnosťami akceptovateľný „výbuch“ emócií JB5…

   2
   0
   • Avatar

    Možno by som poupravil fakt o Manzanovi a jeho nenávisti voči RM, údajne je bývalým predsedom jedného z fanklubov Realu Madrid v Španielsku.
    V zápasoch to však ale nepociťujem, že by nám pripiskával, naopak, väčšinou mám pocit že svojim pískaním sa chce zbaviť tejto nálepky – hlavne u prístavných fans. Doteraz som zaznamenal zopár jeho nesprávnych verdiktov, ale nič čo by ma pobúrilo tak ako teraz. Aj to môže byť dôkazom, že tu fúka vietor od jeho nadriadených…

    0
    0

Přidat komentář

Související články

Real překonal hranici 100 vstřelených gólů. Bez Benzemy ho táhne Jude, Vini a Rodrygo
Mužstvo

Real překonal hranici 100 vstřelených gólů. Bez Benzemy ho táhne Jude, Vini a Rodrygo

Díky třem vstřeleným gólům v úterním čtvrtfinále Ligy mistrů proti Manchesteru City se Los Blancos dostali na 101 vstřelených gólů v rámci…
Kapitán bez pásky. Valverde je neoficiálním lídrem týmu
Mužstvo

Kapitán bez pásky. Valverde je neoficiálním lídrem týmu

Fede Valverde byl v úterním utkání skutečným lídrem Realu Madrid. Uruguayec sice na rukou neměl kapitánskou pásku, ale do střetnutí vložil…
Bellinghamův nejhorší zápas za Real Madrid, komentují média výkon anglického hráče
Mužstvo

Bellinghamův nejhorší zápas za Real Madrid, komentují média výkon anglického hráče

Jude Bellingham se za velice krátkou dobu stal jedním z lídrů Realu Madrid. Svými výkony ve druhé polovině roku 2023 překvapil…
COPE: Carlo Ancelotti chce vyzkoušet Militaa proti Mallorce
Mužstvo

COPE: Carlo Ancelotti chce vyzkoušet Militaa proti Mallorce

Carlo Ancelotti chce otestovat Édera Militaa od první minuty v sobotním utkání proti Mallorce. Uvažuje totiž, že by Brazilce, který se…