Real Madrid připravuje nové dlouhodobé smlouvy pro některé hráče Castilly. Klub s nimi počítá

Real Madrid připravuje nové dlouhodobé smlouvy pro některé hráče Castilly. Klub s nimi počítá
Sergio Arribas (zdroj: realmadrid.com)

Mladí hráči z akademie dostali nebo dostanou dlouhodobé smlouvy s vysokými klauzulemi. Mnoho z nich je již zmíněno v perspektivě prvního týmu a nejvíce můžeme slyšet o Sergiu Arribasovi a Álvaru Rodríguezovi.

Góly vstřelené Arribasem a Álvarem Rodríguezem na jihoamerickém turnaji v uruguayském dresu plus výkony hráčů jako je Mario Martín, Marvel, Tobías, Luis López, Lucas Cañizares a dobrá forma Castilly pozvedly mládež Realu Madrid. Nyní se otevřeně hovoří, že někteří z nich budou v příští sezoně hrát v prvním týmu nebo se přesunou do prvoligových klubů.

Věk není rozhodující

Ne všichni mladí hráči se ve věku 18, 19 nebo 20 vyvíjejí stejným tempem. Fyzický vývoj, zranění, emocionální problémy… vše má vliv. Talent existuje a má být stejně cenný jako v armádě statečnost, ale ne vždy se projeví.

Někteří z těch, kteří ve Valdebebas žijí každý den, již prolomili některé bariéry a já jsou na cestě k dosažení většího úspěchu. Arribasova situace není nová, sahá daleko do minulosti, a proto ho klub požádal, aby zůstal, aby formoval Castillu a viděl, co se stalo s prvním týmem. Klub už pro něj, stejně jako pro několik dalších hráčů Castilly, připravuje novou smlouvu.

Dlouhodobé smlouvy a vysoké klauzule

Talent Álvara Rodrígueze explodoval. Útočník se přesunul z křídla do středu útoku a na jihoamerickém mládežnickém šampionátu potvrdil dobrou formu, kterou se prezentoval už v Castille. Raúlův tým formuje další klenot, o jehož budoucnost se klub postaral, Uruguayec však není jediný.

Real Madrid občas dělá chyby, stejně jako všechny kluby se svými mladíky, ale ti, kteří vyčnívají nebo věří, že to zvládnou, jsou vázáni dlouhodobými smlouvami a klauzulemi, které ostatní odrazují.

Podepisují se samozřejmě vždy po 18. roce věku. Do 16 let nemohou mít profesionální smlouvy a od tohoto věku do 18 let nemohou podepisovat smlouvy delší než tři roky. Klub rozhodne a Manu Fernández je zodpovědný za to, co se ve Valdebebas stane.

V čele je 18letý Álvaro Rodríguez. Uruguayský fotbalista (má dvojí národnost, a dokonce hrál za Španělsko U-18) podepsal v létě s Realem Madrid smlouvu do roku 2027 s klauzulí o uvolnění ve výši 50 milionů eur.

Předtím byl pro Castillu paprskem naděje se 17 zápasy a čtyřmi góly. Za pouhých pár měsíců debutoval v prvním týmu, vstřelil dalších pět gólů za Castilla a v osmi zápasech za mládežnickou reprezentaci Uruguaye nastřílel pět branek.

Takovým způsobe se nacházejí hráči z Castilla a Juvenilu A. Smlouvy na tři nebo čtyři roky a klauzule od 50 do 60 milionů jsou buď již podepsané, nebo na cestě. Raúl, Arbeloa a ostatní trenéři jim dávají příležitosti, které by si neměli nechat ujít. Ne každý tomu rozumí.

Další talenty v La Fárice

Mario Martín (debutoval již pod Ancelottim), Obrador, David Jiménez, Alex Jiménez, Nico Paz (gól s Castillou proti Córdobě), Jacobo Ramón, Palacios a Manuel Ángel jsou někteří z těch, kteří mají dlouhodobé smlouvy a vysoké klauzule.

Za připomenutí ale stojí i ty, o kterých brzy uslyšíme ještě více. Youssef Enriquez, Fortea, brankář Fran González, Óscar Mesa (debutoval v Juvenilu A, a v sobotu skóroval) a Jorge Oreiro. Největší hvězdou by v budoucnu mohl být Paulo Lago, o kterém jsme již psali.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: realmadryt.pl

1 Komentářů

Přidat komentář

Související články

O trio z akademie Realu Madrid se zajímá několik klubů La Ligy
Castilla a junioři

O trio z akademie Realu Madrid se zajímá několik klubů La Ligy

Akademie La Fábrica Realu Madrid je proslulá svou schopností vychovávat výjimečné talenty a hráče s vysokou úrovní. Vzhledem k vysoké…
Obrátí se Real Madrid v případě stopera na La Fábriku? Jaké možnosti přináší akademie Realu?
Castilla a junioři

Obrátí se Real Madrid v případě stopera na La Fábriku? Jaké možnosti přináší akademie Realu?

Po fiasku s Leni Yorem v hlavní roli hledá Real Madrid defenzivní oporu i v akademii. V různých věkových kategoriích…
Mendes opět úřaduje v Madridu. Paulo lago se stane fotbalistou Sportingu
Castilla a junioři

Mendes opět úřaduje v Madridu. Paulo lago se stane fotbalistou Sportingu

Hvězda akademie Realu Madrid se stěhuje do Lisabonu. Španělský reprezentant byl ze své situace zklamaný a už v březnu se…
O hráče Castilly je jako každý rok zájem. Levý obránce nejspíše zamíří do Las Palmas
Castilla a junioři

O hráče Castilly je jako každý rok zájem. Levý obránce nejspíše zamíří do Las Palmas

Real Madrid Castilla se v létě rozloučí s několika hráči, od Maria de Luise, Lucase Cañizarese až po Marvela. Podle…