Real Madrid pravděpodobně po této sezoně nepodepíše Kepu kvůli vysokému platu

  Real Madrid pravděpodobně po této sezoně nepodepíše Kepu kvůli vysokému platu
  Jude Bellingham slaví s Kepou a Eduardem Camavingou (zdroj: realmadrid.com)

  Podle zpráv deníku MARCA bude Real Madrid v příští sezoně počítat s Thibautem Courtoisem jako s brankářskou jedničkou, zatímco Andrij Lunin bude Belgičanovi dělat náhradníka.

  Deník dále zmiňuje, že ačkoli výkony Kepy Arrizabalagy byly poměrně uspokojivé, vysoká přestupová částka a platové požadavky Španěla ztěžují Realu Madrid jeho udržení na trvalý přestup.

  Kepa své místo neospravedlňuje

  Kepa přišel do Realu Madrid jako brankářská jednička po zranění Courtoise, ale postupem času o tuto pozici přišel.

  Zapůjčený hráč Chelsea potřeboval hrát dobře, aby dokázal, že si zaslouží být brankářskou jedničkou, kterou mu Ancelotti původně přidělil po pouhých deseti dnech v týmu.

  Přestože dobře zapadl a chytal dobře, nepředvedl žádný výjimečný výkon. Bohužel ani štěstí nestálo na jeho straně, protože právě v době, kdy byl v dobré formě, utrpěl svalové zranění, které ho vyřadilo ze hry na tři týdny, během nichž Lunin zářil.

  Ancelotti před odjezdem do Rijádu prohlásil, že první zápas o Superpohár nerozhodne o hlavním brankáři na celou sezonu.

  Výkon Kepy při výhře Realu Madrid 5:3 nad Atléticem Madrid byl však přinejmenším sporný. Ancelotti se po zápase snažil být co nejpozitivnější, když mluvil o brankáři.

  Kepa hrál dobře. Myslím, že s prvními dvěma góly nemohl nic dělat a při třetím mu možná trochu vadil Moratův výskok. Byl to dobrý zápas,“ řekl.

  Co tedy bude s Kepou dál?

  Vedení klubu se v této situaci příliš neangažuje. Sice situaci prověřují a rozhodují o hráčově budoucnosti, ale v tuto chvíli to vypadá, že Kepa v Realu Madrid těžko zůstane.

  V červnu mu končí hostování a zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se jeho letní výpůjčka na rok 2023 změnila v trvalou smlouvu. Real Madrid plánuje ponechat si Courtoise jako hlavního brankáře i pro sezonu 2024/25, a pokud ne on, pak je další volbou Lunin, i když nikdo neví, co Lunin chce.

  Kepa z nejspíše nezůstane, protože jeho vysoký plat z něj nedělá pravděpodobnou volbu. Konečné rozhodnutí padne na konci sezony.

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: marca.com

  2 Komentářů

  Přidat komentář

  Související články

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće
  Mužstvo

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće

  Prezident chorvatského klubu Mirko Barišić podle místních médií v minulém týdnu znovu kontaktoval Luku Modriće a přemlouval jej k návratu do mateřského…
  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii
  Mužstvo

  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii

  Jude Bellingham se zranil při domácím utkání proti Gironě 10. února. Los Blancos zvítězili 4:0 a Jude k vysoké výhře přispěl…
  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny
  Mužstvo

  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny

  Klub oficiálně potvrdil Španělovo zranění. Útočník v posledních dnech netrénoval se zbytkem týmu a zůstane delší dobu mimo hru. „Po…
  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi
  Mužstvo

  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi

  Podle španělského novináře Ramóna Álvareze plánuje Real Madrid upravit plat Judovi Bellinghamovi po příchodu Kyliana Mbappého. Chce tím udržet rovnováhou…