Real Madrid cestuje na Youth League s „klenoty“ v hodnotě 34 milionů eur
- La Fábrica
- dnes 9:30
- 0 Komentářů
- Zbynek H.
To je ohromující tržní hodnota kádru Juvenilu A, který se chystá na závěrečnou Final Four.
Real Madrid dnes odjíždí do Lausanne s cílem získat druhou Youth League ve své historii — tu první vyhrál v roce 2020 tým vedený Raúlem, s generací hráčů jako Arribas, Antonio Blanco, Miguel Gutiérrez, Dotor či Chust. O šest let později se Juvenil A vrací do Final Four a klub povolal 25 dostupných mladých hvězd, aby znovu zaútočil na evropskou slávu.
Madrid představí „galaktický juvenil“ — mimořádně silný výběr odchovanců narozených v letech 2006 (tři z pěti původně registrovaných se dostali do nominace), 2007 a 2008, kteří jsou rozděleni mezi Castillu, Real Madrid C a samotný Juvenil A.
Výsledkem je skutečně luxusní kádr s hráči, kteří už debutovali v A-týmu nebo byli alespoň v jeho nominacích, kteří patří do kádru dvou nejvyšších rezerv La Fábriky, přestože jsou stále jen dorostenci, a kteří jsou také reprezentanty ve svých mládežnických kategoriích. Nejen to — jsou rovněž v hledáčku mnoha klubů z La Ligy a mají milionové tržní hodnoty.
Ve skutečnosti má dorostenecký tým, který Real Madrid sestavil pro Youth League, tržní hodnotu 34 milionů eur. A to i přesto, že nemůže počítat se dvěma svými největšími hvězdami:
• Thiago Pitarch — záložník s cenou 20 milionů eur, který nesmí hrát Youth League, protože už nastoupil třikrát v Lize mistrů.
• Roberto Martín — bolestivá ztráta na poslední chvíli kvůli zranění, jak informovala MARCA, s hodnotou 2 miliony eur.
Obrana za 20 milionů eur
Defenzivní řada je nejhodnotnější částí týmu, který odcestoval na Final Four. Podle Transfermarktu mají čtyři z devíti obránců milionovou hodnotu:
- Diego Aguado – 5 milionů
- Joan Martínez – 5 milionů
- Valdepeñas – 5 milionů
- Fortea – 3 miliony
- Rivas – 600 000
- Liberto – 500 000
- Lezcano – 500 000
- Melvin – 100 000
Celková hodnota obránců povolaných Álvarom Lópezem činí 19,7 milionu eur.
Cestero, nejdražší z nominovaných: 7,5 milionu
Ve středu pole se nachází nejhodnotnější hráč celé výpravy Realu Madrid. Cestero má tržní hodnotu 7,5 milionu eur, což z něj dělá nejdražšího canterana, který bude bojovat o titul v Youth League.
Beto a Lacosta mají hodnotu 500 000 eur každý.
Tři miliony eur za Yáñeze
V útoku se Real Madrid rovněž pochlubí velmi cennými „klenoty“. A další jimi brzy budou, jakmile se aktualizují jejich tržní hodnoty — ty totiž po jejich skvělých výkonech výrazně porostou. To je případ Alexise Cirii, který má momentálně hodnotu 200 000 eur, ale brzy se zařadí mezi „milionáře“. Stejně tak Jacobo Ortega, jehož současných 200 000 eur je daleko od jeho skutečné hodnoty po posledním měsíci, kdy zazářil jak v Castille, tak v Youth League.
Yáñez je útočníkem s nejvyšší tržní hodnotou — 3 miliony eur, následuje Arnu s hodnotou 2 miliony eur. Barroso má cenu 300 000 eur a Gabri Valero 50 000 eur.
Nominace Juvenilu A Realu Madrid na Final Four
Brankáři: Javi Navarro, Ilia, Álvaro González.
Obránci: Fortea, Melvin, Joan Martínez, Valdepeñas, Mario Rivas, Ariel, Aguado, Lezcano, Liberto.
Záložníci: Cestero, Lacosta, Carlos Díez, Beto, Gascón, Viega.
Útočníci: Yáñez, Ciria, Jacobo Ortega, Arnu, Barroso, Adri Pérez a Gabri Valero.
Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.
Zdroj: marca.com