Rafa Marín hostuje v Alavésu: Zápas proti Realu Madrid beru jako osobní výzvu

Rafa Marín hostuje v Alavésu: Zápas proti Realu Madrid beru jako osobní výzvu
Rafa Marín (zdroj: facebook.com)

V létě ho Real Madrid poslal na roční hostování do Deportiva Alavés a ze Španělska šly hlasy, že s ním do budoucna počítá. Rafa Marín se dle plánu zabydlel v sestavě týmu bojujícího o záchranu a v poslední ligovém zápase roku vyzve právě Bílý balet.

Už fakt, že Rafa Marín odešel z Realu Madrid na hostování a nikoliv na přestup s možným zpětným odkupem, dával určitý signál. Jedenadvacetiletý obránce patří mezi hráče, jejichž budoucnost může být spjatá s královským klubem. „Čeká mě ale ještě hodně tvrdé hráče, La Liga má velmi vysoké nároky,“ uvědomuje si Španěl.

Ve čtvrtek večer bude mít příležitost ukázat Realu, co v něm je. Postaví se totiž proti němu v dresu Alavésu. „Zápas proti Realu Madrid beru jako osobní výzvu, abych viděl, na jaké jsem momentálně úrovni,“ tvrdí Rafa Marín. Zároveň si samozřejmě uvědomuje, že nejdůležitější je týmový výkon.

„Na hřišti Girony jsme neukázali to, na co máme. Teď máme další příležitost. Na domácím stadionu s našimi fanoušky v zádech uděláme maximum pro dobrý výsledek. Bude to těžký a bojovný zápas, ale pokusíme se, aby body zůstaly u nás,“ nevzdává se předem španělský stoper.

Jedním z nejnebezpečnějších protihráčů bude pro Rafu Marína a spol. pochopitelně Jude Bellingham. „Co mám o něm říct? Vždyť to všichni vidí (usmívá se). Když od něj budete daleko, překoná vás přihrávkou. Když budete blízko, obejde vás. Podle mě má vše, co fotbalista potřebuje, což dokazuje v celé sezoně. Hrát proti němu je ale zároveň krásná výzva,“ chválí.

Předčasný návrat do Realu?

Vzhledem k současné zdravotní krizi na pozici stoperů se hojně spekuluje o tom, zda Real Madrid přivede v zimě středního obránce. Jak známo, vedení Los Blancos se chce za každou cenu vyhnout nekoncepčnímu řešení a ani přemrštěné finanční částky nejspíš vzduchem létat nebudou.

Proto se mluví právě o možném předčasném návratu Rafy Marína. Španělský stoper se již v Alavésu usadil a hraje pravidelně. Šlo by nicméně o riskantní a spíše provizorní řešení, kterým by navíc Real Madrid oslabil Alavés v boji o záchranu, čemuž se snaží kvůli dobrým vztahům vyhýbat.

Podvinho je zakladatelem webu BilyBalet.cz. Realu Madrid fandí už od roku 2002, několikrát ho viděl v akci na Bernabéu i jinde v Evropě. Sám celý život hraje fotbal, v mládeži působil i ve Slavii Praha. Má za sebou také angažmá v deníku Sport, kde působil čtyři roky jako novinář. Aktuálně je fotbalovým trenérem.


Zdroj: managingmadrid.com

Přidat komentář

Související články

SER: Davies odmítl další nabídku Bayernu na prodloužení smlouvy
Přestupy

SER: Davies odmítl další nabídku Bayernu na prodloužení smlouvy

Příchod Kanaďana by mohl znamenat konec Mendyho, kterému příští rok končí smlouva. Bayern bude možná brzy nucen s Los Blancos vyjednávat.…
COPE: Arsenal mezi zájemci o Lunina
Přestupy

COPE: Arsenal mezi zájemci o Lunina

Rozhlasová stanice COPE uvedla, že ukrajinský brankář Lunin usilovně přemýšlí o své budoucnosti. Andriy má na stole nabídku na prodloužení…
Antonio Rüdiger dalším cílem Saúdů
Přestupy

Antonio Rüdiger dalším cílem Saúdů

Saúdskou Arábii rozhodně nelze obvinit z toho, že by se na fotbalovém přestupovém trhu styděla, a její odvážné kroky cílily…
Návrat Reniera z hostování přináší nejtěžší úkol pro nadcházející přestupové období
Přestupy

Návrat Reniera z hostování přináší nejtěžší úkol pro nadcházející přestupové období

Reinier se vrací z hostování ve Frosinone s dalšími pochybnostmi. Jeho smlouva s Realem Madrid platí do roku 2026 a…