Ohlédnutí za zápasem Realu s Getafe: Vintage Marcelo, skvělý Benzema a lišák Zidane

Čas 10. 02. 2021, 13:29 | Autor Adam

Pohled fanouška Realu Madrid na úterní zápas odloženého ligového kola proti Getafe, které Real v pohodě vyhrál 2:0. Jaká byla Zidanova taktika? Jak si vedli hráči Los Blancos?

Ohlédnutí za zápasem proti GetafeOhlédnutí za utkáním proti Getafe (foto Realmadrid.com / bilybalet.cz)

Mnoho zranění limitovalo nejen zápasovou nominaci, ale také výběr základní XI a následné možnosti z lavičky. Troufnu si říct, že jsme očekávali nějakou klasiku 4-3-3, s tím, že Mendy bude pravý bek a Marcelo levý, záloha bude ve složení Casemiro, Isco, Modrić a v útoku trio Vinicius, Benzi a Asensio. Inu, Zizou nás tenkrát zaskočil a připravil podle mého variabilní systém.

Nevím, jak Vás, ale mě osobně to hrozně bavilo, bylo to totiž něco úplně jiného. Normálně už dokážete předpokládat, jak kluci založí útok, včera tomu tak vůbec nebylo. Ale především pohled na „vintage“ Marcela byl skutečně u srdce hřející.

Abych řekl pravdu, nečekal jsem, že někdy v ligovém utkání uvidím pod Zidanem rozestavení s wing-backy. Ačkoliv jsem po tom volal už nějakou dobu zpět, konkrétně po letní přípravě před sezónou 2019/20, kde jsme rozestavení na 3 stopery hráli tuším proti Salzburgu. Dříve jsem už i na Facebook stránku Svet Realu Madrid psal, že možnost, jak zachránit Marcela je v systému 3-4-3, či v záloze ve 4-3-3.

Zizou udělal obojí a dal Marcelovi poměrně volnou pozici, nejčastěji se ale pohyboval právě jako wing-back a při návratu do obrany jako záložník. Ale nesmím chválit jen Marcela, protože pochvalu si zaslouží celý tým. Není totiž snadné hrát něco nového ihned perfektně, a ačkoliv to nebyl úplně perfektní výkon, celý tým makal a poctivě se vracel, díky čemuž neměl Thibo v podstatě žádnou práci.

Prvních 15 minut utkání bylo trochu rozpačitých, Getafe se snažilo pressovat vysoko a znesnadnit rozehrávku. Jak ale čas plynul, Real Madrid se více dostával do utkání, a ačkoliv příležitostí nebylo mnoho, blízko ke gólu měli Karim a Luka.

Druhý poločas byl o mnoho lepší, díky zranění Marvina se do hry dostal Arribas a místo Marvina zaujal Vini. Ten na sebe vzápětí upozornil, když posadil na hlavu Karima krásný centr a ten otevřel skóre utkání. Pár minut na to vyvezl Mendy míč, Arribas našel Marcela a ten na stále pokračujícího Mendyho poslal přesný centr – 2:0!

Jako poslední věc bych vyzdvihl duo Arribas – Marvin. Oba sice nedostali mnoho minut v áčku, ale vidím jistou rostoucí křivku. Marvin nepředvedl vůbec špatný výkon, naopak, velmi se snažil a bylo na něm vidět, že si věří. U Arribase jsem ale viděl větší zlepšení, více se zapojoval do kombinace a pokud můžu být upřímný, dokázal hru na rozdíl od Isca zrychlovat. Od obou mladíků velmi pozitivní výkon, na kterém věřím, že by se dalo stavět a do konce sezóny dát prostor více odchovancům.

HODNOCENÍ HRÁČŮ

Thibo – 7.
Neměl v podstatě žádnou práci, ale čisté konto se rozhodně počítá.

Nacho – 7.
Asi není ideální říct, že neměl práci, ale Nacho podal svůj klasický výkon, dobrá souhra s Rafou, občas trochu ofenzivnější pojetí hry, ale především zodpovědná pomoc Marvinovi na pravé straně. Zachycenou přihrávkou, skluzem či odkopnutím se podílel na čistém štítu.

Rafa – 8.
Opět skvělý. Nemohu si pomoct, ale Rafa šel za poslední zápasy výkonnostně velmi nahoru, ale jako, kdyby si toho nikdo nevšiml. Včera opět přebral zodpovědnost a vedl obranu, připsal si velmi důležitý blok proti centru Cucurelly, který by míč posílal do vyložené šance. Dva vyhrané hlavičkové souboje, dvě odkopnutí a jedná zachycená přihrávka pomohly k čistému kontu.

Mendy – 9.
Další věc, za kterou jsem na Zidana pyšný. Mendy je výborný v defenzívě, ale občas tápe v ofenzívě. Jeho zkouška uprostřed obrany se tak rozhodně nabízela. A musím říct, že vyšla výborně. A nakonec i gólově. 98% úspěšnost přihrávek, gól, tři driblingy a osm získaných míčů jsou víc než dobrá čísla.

Marvin – 7.
Jak jsem již zmínil výše, velmi pozitivní výkon. Věřil si směrem dopředu, kde se nebál posílat centry, nebo vyzkoušet pozornost Sorii utaženou střelou pod víko. Dozadu byl naopak zodpovědný a poctivě se vracel. Doufejme, že jeho zranění není vážné.

Casemiro – 7,5.
Case se možná pomalu probouzí a každým zápasem se zlepšuje. Včera opět sehrál hlavní úlohu v defenzívě, kde vyhrál tři hlavičkové souboje, ale jeho ofenzívní přínos by neměl být opomíjen, kde si připsal jednu vytvořenou šanci a dribling.

Lukita – 7,5.
Stále je živý a v pohybu, nabízí se a s míčem na noze je neohrozitelný. Doře spolupracoval nejen s Casem, ale také s Marcelem, když se stáhl do středu.

Marcelo – 9,5.
Vintage Marcelo, skutečně. Ačkoliv byl částečně zbaven defenzivních povinností, několikrát se vrátil zpět a míč vybojoval. Byl hnacím motorem celého týmu a rozhodně i nejdůležitějším článkem. Velká škoda, že se zranil a musel být střídaný. Pevně doufám, že to nebude nic vážného, ale na Valencii ho pravděpodobně neuvidíme.

Marco Asensio – 8. Dobře spolupracoval s Marvinem a ačkoliv před nimi stála velmi kvalitní levá strana ve složení Cucurella - Olivera, dokázal Marvinovi pomoct dostat se k centrům. Dobře nahradil Toniho, jakožto „free kick taker.“ Několikrát se vymotal ze složité situace a udržel tak míč na kopačkách Los Blancos. Připsal si 85% úspěšnost přihrávek, čtyři vytvořené šance a devět získaných míčů. A potvrdil, že jeho forma v posledních zápasech jde nahoru.

Vinicius – 6.5.
Nemůžu říct, že by odehrál skvělé utkání, ale ani nic perfektního. Půl bodu navíc jsem přidal především za asistenci. Vini hraje opět sebevědomě. Věří si na to, v čem je dobrý a za to jsem rád. Musí pokračovat a nadále makat, protože ačkoliv poslal krásný centr, druhý pokus kopl někomu na zahradu. Na stranu druhou výborně odmakal pozici wing-becka. Ve Vinim vidím velký potenciál, ale pokud na sobě pořádně nezapracuje, nebude to stačit na úroveň Realu Madrid.

Benzi – 7.5.
Mohl otevřít skóre už v úvodní čtvrthodince, proti ale bylo břevno. V úvodu druhé půle ho perfektně vyslal Asensio, proti byl tentokrát Soria. Napotřetí ale přechytračil břevno i Soriu a prolomil ledy. Nemám problém, když se stáhne na křídlo, či do středu pole, aby pomohl s rozehrou či vyvezením míče, ale nesmí to přehánět, pak totiž hrajem bez útočníka. I přes to je to ale náš nejlepší útočník a rozhodně si zaslouží více respektu!

Zidane – 9.
Překvapil všechny a tým dobře připravil. Celkově je hodně zajímavé, zda bude mít tento zápas nějaký dlouhodobý výsledek, nebo to byla pouze záplata. Já osobně doufám, že to nebylo naposledy. Velká škoda, že opět nepustil do hry Blanca, např. místo Isca.

STŘÍDAJÍCÍ HRÁČI

Arribas – 6.5.
Nahradil Marvina v 55. minutě. Aktivní pohyb a chytrý výběr místa několikrát pomohl s kombinací celého týmu. Druhý gól sám rozehrál a chtěl ho i zakončit, v lepší pozici byl nicméně Mendy. Ones To Watch!

Isco – 4.
Ano, tento týden toho moc neodtrénoval, ale i přes to. Hře nepřinesl nic navíc.

Chust – NEHODNOCEN.
Marcela nahradil až v 86. minutě utkání, proto by bylo nesmírně těžké hodnotit.

Článek je pohledem fanouška Realu Madrid Adama.

 
blank
 
blank
Komentáře

Zobrazit diskuzi (6 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!