BLOG: Ronaldo údajně opustí Real kvůli nízkému platu. Proč tomu nevěřit?

Čas 08. 06. 2018, 11:06 | Autor Larin
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo

Zpráva o tom, že Ronaldo opustí Real kvůli malému platu, oběhla ve čtvrtek celý svět. Okamžitě se spustila vlna reakcí - proč, za kolik a kam? Nicméně, uvedu v tomto blogu několik důvodů, proč to zas tak horká věc rozhodně není.

Jistě, Ronaldo je možná odchodu z Realu nejblíže za poslední roky. Hvězdný Portugalec získal s madridským klubem úplně všechno, odešel Zidane a navíc Ronaldo nezastavitelně stárně. Tohle všechno jsou tři faktory (a dle mého jediné), které mohou Portugalcův odchod ovlivnit. 

Tak to tedy máme - ztrátu motivace a možnou přestavbu kádru, která by Ronaldovi nemusela zajistit tolik herního času. Ale zpátky k hlavnímu tématu.

Se zprávou přišel portugalský deník Record. Mně osobně je naprosto neznámý, přičemž nechci shazovat jeho věrohodnost. Ale kdyby s tím přišla například mnohem známější A Bola, už by se dala daná zpráva brát na větší váhu.

Nyní k otázce peněz. Některá z médií uvádí, že by se Ronaldo rád platem vyrovnal Messimu či Neymarovi. To by dost možná bylo logické, pokud věříte Googlu, jako nejmenovaný český portál. Pokud totiž "googlíte" platy fotbalistů, roční plat Neymara, který údajně dostává od PSG, je 81 miliónů euro. Pokud však čtete dále, z různých zdrojů se můžete dozvědět, že jeho plat je cca třetinový. Ano, pořád je to teoreticky více, než má Ronaldo, ALE..

Stále se jedná pouze o platy od klubů. Pokud k tomu přičteme všechny další příjmy, Ronaldo strčí Neymara hravě do kapsy. Cristiano totiž vydělává téměř tři miliardy korun ročně a to je opravdu tolik peněz, které by uživily další a další generace Ronaldovy rodiny. Proto je důležité si položit otázku - bude se Ronaldo opravdu hádat o "pár" miliónů euro s klubem?

Třetí věc se stala na oslavách třináctého titulu v LM. Ano, Ronaldo po finále sice řekl, že jeho budoucnost je ve hvězdách, blabla.. nicméně, poté, co fanoušci na Bernabeu skandovali "Cristiano, quédate" (Cristiano, zůstaň), Ronaldo prohlásil, že hraje za nejlepší klub na světě a že neodejde.

Každý si na to může udělat obrázek sám. Můžete věřit portugalským médiím, mému názoru, nebo čemukoliv jinému. Pravdu se dozvíme letos v létě. 


pozn.: Blog vyjadřuje jen a pouze subjektivní názory autora, nikoliv celé redakce.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (33 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!