PRO & PROTI: Měl by Ancelotti použít v Copa del Rey proti Bilbau větší rotaci hráčů?

  PRO & PROTI: Měl by Ancelotti použít v Copa del Rey proti Bilbau větší rotaci hráčů?

  Každá mince má dvě strany. I ta španělská. Proto je tady nová rubrika portálu BilyBalet.cz s názvem PRO & PROTI, ve které si vždy rozebereme jedno zajímavé téma z obou úhlů pohledu. Na závěr nebude chybět verdikt redaktora. Začínáme možnou rotací v domácím poháru.

  Na začátek fakta. Real Madrid odehraje ve čtvrtek pozdě večer čtvrtfinále Copa del Rey na půdě Athleticu Bilbao. Ten samý týden v neděli se představí v La Lize proti Granadě. Následující víkend zajede na hřiště Villarrealu a hned poté v týdnu ho čeká první duel osmifinále Ligy mistrů proti PSG. A o víkendu Alavés.

  Pořádně nabitý program. K tomu si připočtěme, že Brazilci Casemiro a Vinícius Junior se vrátí z reprezentačního srazu do Madridu pouhý den před zápasem s Bilbaem. Fede Valverde ho nejspíš nestihne vůbec.

  Proto se nabízí otázka: Měl by trenér Carlo Ancelotti proti Bilbau použít větší rotaci hráčů?

  Zásadním PROTI je jistě fakt, že jde o čtvrtfinále španělského poháru. Real určitě může právem cítit, že od trofeje není už daleko. Zvlášť, když v Copa del Rey nepokračují Sevilla, Barcelona ani Atlético Madrid.

  Navíc si řekněme na rovinu, že Bilbao, tuplem na domácí půdě, je zatraceně nepříjemným soupeřem. Jeho motivace bude na maximální úrovni. Utkání je pro něj předčasným vrcholem sezony. Bude to tvrdý boj.


  Tím ovšem přecházíme k prvnímu PRO. Ač je Copa del Rey jistě prestižní soutěží, pro Real Madrid je v tuto chvíli logicky až ta třetí v pořadí. Přiznejme si, že nechat si za současné konstelace utéct ligový titul, to by byla, se vším respektem k druhé Seville, hloupě promarněná příležitost.

  Poslední, co by si trenér Carlo Ancelotti přál, je zranění některého z důlěžitých hráčů. A právě tady se nabízí rotace. Konkrétně dvojice Vinícius Junior a Casemiro, jenž se vrátí jen několik hodin před utkáním z velké dálky. A také Karima Benzemy, který se teprve dává dohromady po zranění. A co přetížení stopeři?

  Ale ano, už se nám tu hlásí o slovo i další PROTI. „Kdo teda dá góly, když nebude hrát Vinícius ani Benzema?“ chtělo by se zeptat. A navíc, po několikadenní pauze je potřeba vrátit se zase do tempa. Zvlášť, když po víkendovém utkáním s Granadou následuje šest dnů volna. To dává smysl.

  I tady ale najdeme jedno PRO. Před fází sezony, kterou sám Ancelotti nazval klíčovou, je potřeba mít v zápřahu více než 11 hráčů. Například takový Eduardo Camavinga ukázal, že se s ním dá počítat. Stoper Nacho také potřebuje dostávat minuty, aby mohl nadále plnit roli spolehlivé trojky.

  Verdikt redaktora

  Rotovat. Ale šetrně. Ač si tím snižuje Real Madrid šanci na postup, jednoznačně bych do zápasu nepustil Karima Benzemu. Jestli si o někoho Real nesmí dovolit přijít, je to francouzský kanonýr. A svalová zranění jsou zrádná. Alternativy sice nyní nevypadají dobře, ale umím si například představit Edena Hazarda v pozici falešné devítky.

  Do hry bych dále dostal Eduarda Camavingu a Nacha. Nejspíš na pozice Casemira a Édera Militaa. Tím by moje rotace skončila. Samozřejmě s přihlédnutím kondice Viníciuse Juniora po návratu z reprezentačního srazu.

  Jo a do branky bych nasadil určitě Andriyho Lunina, který si to za své výkony v Copa del Rey zaslouží.

  Jak to vidíte vy? Zvítězí u vás PRO, nebo PROTI? 

  Podvinho je zakladatelem webu BilyBalet.cz. Realu Madrid fandí už od roku 2002, několikrát ho viděl v akci na Bernabéu i jinde v Evropě. Sám celý život hraje fotbal, v mládeži působil i ve Slavii Praha. Má za sebou také angažmá v deníku Sport, kde působil čtyři roky jako novinář. Aktuálně je fotbalovým trenérem.


  15 Komentářů

  Přidat komentář

  Související články

  Anketa a názory: Měl by Carlo Ancelotti dostat od Realu nabídku nové smlouvy?

  Anketa a názory: Měl by Carlo Ancelotti dostat od Realu nabídku nové smlouvy?

  Real Madrid prožívá v posledních týdnech i přes mnoho zranění dobré období. Přesto je možné, že současný trenér Carlo Ancelotti…
  Debutant Gonzalo: Arbeloův chráněnec, který nastřílel přes 100 gólů a odmítl Anglii
  Castilla a junioři

  Debutant Gonzalo: Arbeloův chráněnec, který nastřílel přes 100 gólů a odmítl Anglii

  V neděli 26. 11. 2023 prožil moment, na který bude bez nadsázky navždy vzpomínat. Útočník Gonzalo García Torres debutoval v…
  Golazo: Poutavý příběh kouzelníka Isca. Vrcholy, pády i kontroverze
  Exkluzivně

  Golazo: Poutavý příběh kouzelníka Isca. Vrcholy, pády i kontroverze

  V roce 2012 získal cenu Golden Boy pro nejlepšího mladého hráče Evropy. Nedlouho poté přestoupil do Realu Madrid. Dnes je…
  Golazo: Radikální fans Ultras Sur. Proč nesmí na stadion Realu a kdo je nahradil?
  Podcasty BilyBalet.cz

  Golazo: Radikální fans Ultras Sur. Proč nesmí na stadion Realu a kdo je nahradil?

  Věrní fanoušci klubu, kterým vedení zakázalo chodit na domácí zápasy na stadion. Zní vám to jako nesmysl? Pak vězte, že…