Přichází týden velkého loučení? Mnoho hráčů může v sobotu obléknout bílý dres naposledy

Přichází týden velkého loučení? Mnoho hráčů může v sobotu obléknout bílý dres naposledy

Na venek klub hovoří pouze o vítězství proti Villarrealu. To však nic nemění na skutečnosti, že tým je obklopen aurou ohlašující konec určitého cyklu.

O přestavbě nebo dokonce revoluci se mluví od prvního Zidaneho odchodu v roce 2018. Tentokrát se však zdá, že téma bude bráno vážně a někteří z nejdůležitějších hráčů uplynulého desetiletí, tým skutečně opustí. Mluvíme mimo jiné o Ramosovi, Varanovi, Iscovi, Marcelovi a Lucasovi, nemluvě o Zidanovi, jehož budoucnost také není jasná.

Loučení s kapitánem

Nejvýraznějším jménem na rozlučkovém seznamu je nepochybně Sergio Ramos. Kapitán neprodlužil  kontrakt po celou sezónu a do konce, už zbývá jen něco málo přes měsíc. Andalusan s největší pravděpodobností odejde po 16 letech hraní v bílém dresu.

To je ta nejchoulostivější záležitost, se kterou se Florentino bude muset v létě vypořádat. Na jedné straně Sergio trvá na tom, že chce zůstat v Realu Madrid, ale na druhé straně nechce akceptovat podmínky, které se mu nabízejí.

Žádná ze stran nehodlá ustoupit a již několik měsíců nedošlo k žádnému posunu v jednáních. Je také možné, že Ramos už má za sebou poslední zápas v královských barvách. Jeho nasazení proti Villarrealu se nezdá příliš reálné.

Rozpad stoperské dvojice

Osud dalšího stopera základní jedenáctky, Rafa Varaneho, je také otázkou. Francouz přestoupil do klubu v roce 2011 a jeho životopis je plný úspěchů. Existovalo mnoho náznaků, že se střední obránce může brzy stát kapitánem týmu, ale v současné době ve španělské metropoli jasně nevidí ani svou budoucnost.

Doposud odmítl prodloužit smlouvu, která je platná do roku 2022. Představitelé klubu tedy hráče dali do prodeje teď, aby za rok neodešel pryč zdarma. V klubu očekávají nabídky ve výši 60–70 milionů eur.

Dalším hráčem, který by mohl opustit řady Los Blancos, je Lucas. Odchovanci končí smlouva a návrhy klubu na její prodloužení neuspokojují 29letého hráče. Je tedy pravděpodobné, že Lucas má za sebou také poslední zápas za tým Los Blancos.

Byla by to jistě velká ztráta, protože Vázquez má za sebou velmi dobrou sezónu, většinou na pravé straně obrany. Klub se ho snaží udržet a Lucas stále uvažuje.

V tuto chvíli dohoda neexistuje. Na jedné straně to byl jeden z nejpřínosnějších transferů v historii klubu, na druhé straně může za chvíli odejít jinam zdarma. Poslední slovo však ještě nebylo řečeno.

Hráči bez formy

Speciálními případy jsou také Marcelo a Isco. Brazilec a Španěl možná nezískali největší pozornost, ale určitě měli velmi významné role ve vítězství ve čtyřech ligách mistrů v letech 2014 až 2018. V Lisabonu začali na lavičce, ale hra začala až poté, co vstoupili na hriště.

Oba měli schopnost změnit tvář týmu. Ukázalo se také, že byli klíčovými hráči v Miláně, Cardiffu a Kyjevě. Po finále v ukrajinském hlavním městě se začalo jejich světlo pomalu ztrácet. Forma levého beka a záložník již tři sezónu kontinuálně klesá.

Dnes jsou to jen náhradníci, kteří nemají šanci hrát v základní jedenáctce. Ani Zidane, který je během své první etapy tolik podporoval, je nedokázal získat zpět do týmu.

Dnes v klubu panuje jednomyslné přesvědčení, že Marcelo a Isco musí jakýmkoli způsobem odejít. Problém však spočívá v jejich platu a ve skutečnosti, že oba mají stále rok platné smlouvy.

A co trenér?

Už nějakou dobu se potichu hovoří o tom, že Zidane nebude tým v příští sezóně vést. Francouz by se s rozloučil s Realem Madrid potřetí. Nejprve to udělal v roce 2006 ještě jako fotbalista a o 12 let později skočil poté, co jako trenér vyhrál třetí Ligu mistrů v řadě.

48letý Francouz vždy  bezpodmínečně miloval Real Madrid, ke kterému se připojil před 20 lety. Pokud nakonec odejde, zůstanou pro něj dveře v klubu stejně otevřené.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: MARCA.com

5 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Sky Sport: Saúdská Arábie nadále láká Antonia Rüdigera
Přestupy

Sky Sport: Saúdská Arábie nadále láká Antonia Rüdigera

Antonio Rüdiger se v této sezóně stal nesporným lídrem defenzivy Realu Madrid a vzbudil zájem. Podle německého Sky Sport obdržel…
Yorovo těžké rozhodnutí. Real své karty odkryl, další postup je na Lenym
Přestupy

Yorovo těžké rozhodnutí. Real své karty odkryl, další postup je na Lenym

Pokud chce Leny Yoro v létě přestoupit do Realu Madrid, musí přitlačit na Lille. Francouzi chtějí za svůj klenot zhruba…
Pepe ještě neoznámil konec kariéry. Vrátí se v příští sezóně do španělské La Ligy?
Přestupy

Pepe ještě neoznámil konec kariéry. Vrátí se v příští sezóně do španělské La Ligy?

Bývalý střední obránce Realu Madrid Pepe řeší svou budoucnost. Před několika dny uzavřel jedenačtyřicetiletý hráč svoji reprezentační kariéru, na klubové…
AS: Plán B v případě neúspěchu přestupu Lenyho Yora. Real přivede zpět z Lazia svého odchovance
Přestupy

AS: Plán B v případě neúspěchu přestupu Lenyho Yora. Real přivede zpět z Lazia svého odchovance

Real Madrid si po podpisu smlouvy s Kylianem Mbappém stanovil jako svůj cíl číslo jedna pro letní přestupové období Lenyho…