Přetlak v útoku příchodem Mbappého a Endricka nehrozí

Přetlak v útoku příchodem Mbappého a Endricka nehrozí
Endrick a Jude Bellingham (zdroj: realmadrid.com)

Real Madrid pečlivě zpracovává projekt na příští sezónu. Tým bude posílen o Endricka s Mbappém. Ancelottiho ofenzivní arzenál tak vzroste na pět útočníků a tři ofenzivní záložníky. Vedení klubu věří, že se najde dostatek volného prostoru pro každého. Jak připomíná katalánský deník Sport, od příštího ročníku vzroste počet zápasů v Lize mistrů, rozšířen je i kalendář pro mezistátní zápasy.

Příchod Mbappého nikterak neomezí pozici Viníciuse. Oba hrají na stejné pozici, byť francouzský útočník v PSG alternuje i na hrotu útoku. Ancelotti musí najít řešení, jak v základní sestavě najít prostor pro oba.

Real Madrid bude muset změnit rozestavení na 4-3-3, které praktikoval v předchozích dvou sezónách. V aktuálně probíhající, kdy se tým musel vyrovnat se ztrátou Karima Benzemy, přešel Ancelotti na systém 4-4-2, přičemž záložníci hrají v diamantovém rozestavení, aby Bellingham mohl účinně podporovat Viníciuse a Rodryga v útoku.

Endrick o své místo bude teprve bojovat, Real Madrid však ví, že v jeho případě není kam spěchat. V červenci mu bude teprve 18 let, bude potřebovat čas na aklimatizaci. Ancelotti si chce v týmu rovněž ponechat Joselua. Zkušený odchovanec je totiž zcela jiným typem útočníka, než jsou Mbappé, Vini a Rodrygo. Ancelotti si je vědom, že jeho mužstvo bude postrádat centimetry pro vzdušné souboje, společně s Bellinghamem je Joselu jediným vysokým hráčem do ofenzivy.

Nabízí se spekulace, že by příchod Mbappého mohl odnést Rodrygo, aby se ulevilo klubové pokladně. Vzhledem k tomu, že celá transakce kolem Kyliana však vyjde na podstatně méně, než na kolik se Real Madrid připravoval, není tohle nutností. Samotný Rodrygo je navíc v Madridu spokojený, smlouvu má do roku 2028 a chce ji dodržet. Real Madrid si jej proto chce v týmu ponechat.

Nedotknutelná je pozice Juda Bellinghama. Ten do Madridu přišel s vizitkou středního záložníka, ovšem po odchodu Benzemy musel Ancelotti improvizovat a z Angličana udělal podhrot, který doplňuje Viniho s Rodrygem. Jak se ukázalo, toto řešení vyhovuje všem. V případě, že bude chtít Ancelotti hrát se dvěma útočníky, bude Jude zastávat podhrotovou pozici i v příští sezóně. V sestavě se třemi útočníky by Bellingham zaujmul své místo v záloze. Ve středu pole pak bude Ancelotti mít místo i pro Brahima s Gülerem.

 


Zdroj: sport.es

6 Komentářů

 • Avatar

  Článek potvrzuje to, co jsem nedávno psal – s příchodem želváka jdeme na 4-3-3.
  Toni by měl být čtvrtý záložník a nejhorší to bude pro Camavingu, který bude asi až pátý. Třeba to Carlo vyřeší tak, že ho dá na pravého beka a tím pořeší naše starosti na tomto postu. :grinning:

  0
  0
 • Avatar

  Raději bych Haalanda,vysoký bijec do šestnácky a charakterově úplně jiný level. Ale co už,já tomu nevelím.

  2
  0
  • Avatar

   Přesně a ani to neplatíme, takže z tohoto už jsem taky „vyrostl“. Jestli bude bonus 50, 100 nebo makový. Člověk se nad tím může tak maximálně pozastavit, ale aby to řešil xkrat v diskuzích to fakt ne.

   0
   0

Přidat komentář

Související články

Endrick: Real s Mbappém vypadá jako tým z videohry. Doufám, že se z nás stane parta kamarádů
Mužstvo

Endrick: Real s Mbappém vypadá jako tým z videohry. Doufám, že se z nás stane parta kamarádů

Francouzský L’Équipe přinesl zprávu o příchodu Endricka do Realu Madrid. Přinášíme Brazilcovo vyjádření o jeho vizi pro klub. Útočník se…
Aurélien Tchouaméni tráví volno v Senegalu. Věnuje se tam projektům své nadace Prosperi
Mužstvo

Aurélien Tchouaméni tráví volno v Senegalu. Věnuje se tam projektům své nadace Prosperi

Aurélien Tchouaméni v minulých týdnech pomohl Francii dostat se do semifinále Eura 2024 a po vypadnutí Les Bleus z turnaje…
Carvajal: Doufám, že méně Španělů v Realu nebude problémem
Mužstvo

Carvajal: Doufám, že méně Španělů v Realu nebude problémem

Dani Carvajal poskytl rozhovory rádiu COPE a pořadu Chiringuito. Přinášíme nejdůležitější výroky Španěla z těchto rozhovorů před finále Eura. „Tandem…
Real se vrátí k rozestavení 4-3-3. Tchouaméni a Camavinga se poperou o místo v záloze
Mužstvo

Real se vrátí k rozestavení 4-3-3. Tchouaméni a Camavinga se poperou o místo v záloze

V minulé sezoně Carlo Ancelotti použil v Realu Madrid diamantový systém 4-4-2. Zpětně se dá uvést, že to zafungovalo naprosto…