Přetlak v útoku příchodem Mbappého a Endricka nehrozí

Přetlak v útoku příchodem Mbappého a Endricka nehrozí
Endrick a Jude Bellingham (zdroj: realmadrid.com)

Real Madrid pečlivě zpracovává projekt na příští sezónu. Tým bude posílen o Endricka s Mbappém. Ancelottiho ofenzivní arzenál tak vzroste na pět útočníků a tři ofenzivní záložníky. Vedení klubu věří, že se najde dostatek volného prostoru pro každého. Jak připomíná katalánský deník Sport, od příštího ročníku vzroste počet zápasů v Lize mistrů, rozšířen je i kalendář pro mezistátní zápasy.

Příchod Mbappého nikterak neomezí pozici Viníciuse. Oba hrají na stejné pozici, byť francouzský útočník v PSG alternuje i na hrotu útoku. Ancelotti musí najít řešení, jak v základní sestavě najít prostor pro oba.

Real Madrid bude muset změnit rozestavení na 4-3-3, které praktikoval v předchozích dvou sezónách. V aktuálně probíhající, kdy se tým musel vyrovnat se ztrátou Karima Benzemy, přešel Ancelotti na systém 4-4-2, přičemž záložníci hrají v diamantovém rozestavení, aby Bellingham mohl účinně podporovat Viníciuse a Rodryga v útoku.

Endrick o své místo bude teprve bojovat, Real Madrid však ví, že v jeho případě není kam spěchat. V červenci mu bude teprve 18 let, bude potřebovat čas na aklimatizaci. Ancelotti si chce v týmu rovněž ponechat Joselua. Zkušený odchovanec je totiž zcela jiným typem útočníka, než jsou Mbappé, Vini a Rodrygo. Ancelotti si je vědom, že jeho mužstvo bude postrádat centimetry pro vzdušné souboje, společně s Bellinghamem je Joselu jediným vysokým hráčem do ofenzivy.

Nabízí se spekulace, že by příchod Mbappého mohl odnést Rodrygo, aby se ulevilo klubové pokladně. Vzhledem k tomu, že celá transakce kolem Kyliana však vyjde na podstatně méně, než na kolik se Real Madrid připravoval, není tohle nutností. Samotný Rodrygo je navíc v Madridu spokojený, smlouvu má do roku 2028 a chce ji dodržet. Real Madrid si jej proto chce v týmu ponechat.

Nedotknutelná je pozice Juda Bellinghama. Ten do Madridu přišel s vizitkou středního záložníka, ovšem po odchodu Benzemy musel Ancelotti improvizovat a z Angličana udělal podhrot, který doplňuje Viniho s Rodrygem. Jak se ukázalo, toto řešení vyhovuje všem. V případě, že bude chtít Ancelotti hrát se dvěma útočníky, bude Jude zastávat podhrotovou pozici i v příští sezóně. V sestavě se třemi útočníky by Bellingham zaujmul své místo v záloze. Ve středu pole pak bude Ancelotti mít místo i pro Brahima s Gülerem.

 


Zdroj: sport.es

6 Komentářů

 • Avatar

  Článek potvrzuje to, co jsem nedávno psal – s příchodem želváka jdeme na 4-3-3.
  Toni by měl být čtvrtý záložník a nejhorší to bude pro Camavingu, který bude asi až pátý. Třeba to Carlo vyřeší tak, že ho dá na pravého beka a tím pořeší naše starosti na tomto postu. :grinning:

  0
  0
 • Avatar

  Raději bych Haalanda,vysoký bijec do šestnácky a charakterově úplně jiný level. Ale co už,já tomu nevelím.

  2
  0
  • Avatar

   Přesně a ani to neplatíme, takže z tohoto už jsem taky „vyrostl“. Jestli bude bonus 50, 100 nebo makový. Člověk se nad tím může tak maximálně pozastavit, ale aby to řešil xkrat v diskuzích to fakt ne.

   0
   0

Přidat komentář

Související články

Ancelotti vysílá jasné signály. Náhradníky dělí na dvě skupiny
Mužstvo

Ancelotti vysílá jasné signály. Náhradníky dělí na dvě skupiny

V závěrečné fázi sezóny, s jistou budoucností v klubu pro následující ročník, ukazuje italský trenér, že se při svém rozhodnutí drží pevně…
Fabrizio Romano: Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid
Mužstvo

Fabrizio Romano: Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid

Fabrizio Romano se vyjádřil ke zprávám ze Španělska. Podle jeho informací Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid. Arda…
Real překonal hranici 100 vstřelených gólů. Bez Benzemy ho táhne Jude, Vini a Rodrygo
Mužstvo

Real překonal hranici 100 vstřelených gólů. Bez Benzemy ho táhne Jude, Vini a Rodrygo

Díky třem vstřeleným gólům v úterním čtvrtfinále Ligy mistrů proti Manchesteru City se Los Blancos dostali na 101 vstřelených gólů v rámci…
Kapitán bez pásky. Valverde je neoficiálním lídrem týmu
Mužstvo

Kapitán bez pásky. Valverde je neoficiálním lídrem týmu

Fede Valverde byl v úterním utkání skutečným lídrem Realu Madrid. Uruguayec sice na rukou neměl kapitánskou pásku, ale do střetnutí vložil…