Přestupy Realu Madrid: Proč jsou volní hráči riskantnější než se na první pohled zdá

Přestupy Realu Madrid: Proč jsou volní hráči riskantnější než se na první pohled zdá

Zdá se, že Real Madrid začal sledovat strategii, která zahrnuje podepisování zavedených zkušených hráčů při bezplatném přestupu, jako doplněk k drahým podpisům, což budou většinou mladí, vzrušující (útoční) talenti.

Letos v létě byl vysněným cílem Realu Kylian Mbappé, který se díky tvrdohlavosti PSG stane volným hráčem. Kromě Mbappého jsou Los Blancos spojováni se středním obráncem Chelsea Antoniem Rudigerem a záložníkem Manchesteru United Paulem Pogbou.  

Oba hráči by mohli zůstat ve svých klubech Premier League, ale očekává se, že se stanou volnými hráči. Ve světle těchto skutečností se stává Real favoritem pro oba hráče. Každý z volných hráčů může být podepsán na základě předsmluvního kontraktu už v lednu, takže je nejvyšší čas začít přemýšlet. 

Pogba a Rudiger jsou zkušenými hráči, přičemž Pogba byl ve své době světovou třídou. Jsou to špičkoví hráči, kteří mají být podepsáni bez přestupové částky, a proto má Real Madrid potencionální zájem.  

Bohužel ani jeden nebude tak konzistentní a nebude schopen tak snadno zapadnout jako všestranný David Alaba, který byl nejlepším podpisem v La Lize v sezóně 2021/2022. Momentálně existující spojení „bez nákladů“ a „žádného rizika“ s volnými hráči je třeba narušit.  

Vysoké mzdy, věk a riziko neprodejnosti 

Za volné hráče se neplatí přestupová částka, ale nikdy nejsou zadarmo. Tým stále musí platit bonusy hráči, agentům a možná i další straně, která pomůže přestup uskutečnit. Vzhledem k tomu, že hráč a jeho agenti vědí, že se neplatí žádný poplatek za přestup, mohou požadovat více peněz na mzdách a bonusech.  

Toto je jeden z klíčových aspektů. Volní hráči mají vysoké mzdy a jsou to obvykle starší hráči. Někdo jako Mbappé se stane volným hráčem jen extrémně vzácně. Stalo se tak pouze proto, že PSG je financováno celou zemí, a proto si mohlo dovolit odmítnout více než 150 milionů eur.  

Dokonce i Alaba byl vzácný případ. Bayern Mnichov v tichosti zahájil přísnou politiku nevyrovnávání se s ostatními kluby a narušování jejich mzdové struktury.  

Pogba a Rudiger jsou bezpochyby dobří hráči, ale je okolo nich mnoho otazníků. Pogba má problémy se zraněními, hlavou a s nimi spojenou konzistencí. Pokud jde o Rudigera, v sezóně 2020/2021 byl úžasný pro Chelsea, když jim pomohl vyhrál Ligu mistrů, ale nikdy předtím nehrál na tak vysoké úrovni.  

Podepisovat veterány jako volné hráče je risk. I s Alabou existuje riziko, přestože se zdá být skvělým přestupem. Platíte značnou hotovost ve mzdě za hráče, který se blíží nebo je starší 30 let. To znamená, že tento hráč má vysokou mzdu a již velmi malou hodnotu při dalším prodeji.  

Jak je známo, starý hráč a vysoká mzda je vražedná kombinace, která spolehlivě odradí případné zájemce. Real Madrid už ví, jak těžké je zbavit se hráče s vysokou mzdou. 

Stačí se podívat na Juventus s posilami jako Adrien Rabiot a Aaron Ramsey, abyste viděli, jak se tento přístup může snadno vymstít.  

Snížení rizik 

Klíčem k podpisu volných hráčů je zmírnění rizika. Musíte jít po hráčích, kteří jsou skvělí, konzistentní, mají nízkou historii zranění (takže ne například Ramsey) a jsou buď relativně mladí, nebo na pozicích, kde se nepředpokládá fyzický úpadek. 

Real Madrid si musí pečlivě prostudovat možnosti v nadcházejícím letním přestupovém období. Rudiger a Pogba mohou pomoci tomuto týmu jako třetí střední obránce a hrající záložník. Real však musí pečlivě zhodnotit rizika, která tito hráči mají. 

Nebylo by dobré přivést další hráče, kteří v případě neúspěchu nebudou chtít odejít, kterých se nebude možné zbavit, a kteří se stanou terčem náročných Madridistů, jak tomu v posledních letech mnohokrát bylo.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: therealchamps.com

16 Komentářů

 • Avatar

  Jj 28 let. Veteráni jako prase. Pojďme radši koupit mladé jednosezonní hráče za těžkej ranec.*thumb*

  0
  0
  • Avatar photo

   V létě bude mít Pogba 29 + smlouva minimálně na 5 let, je 34…. Teď je opět mimo minimálně na 2 měsíce. Nelze se dívat jen na současný věk, protože pak to končí, jako s Balem..

   0
   0
   • Avatar

    Až na to, že Bale k nám šel když mu bylo 24. Srovnáváš nesrovnatelné.
    Ten článek má výpovědní hodnotu nula. Podle těhle teorií by nesměl přestupovat nikdo starší 28 let.
    Až na to, že tenhle klub potřebuje hotové hráče, kteří přinesou okamžitý úspěch. I kdyby tu měli být jen dva roky.

    0
    0
    • Avatar

     Nesrovnává nesrovnatelné, protože srovnává situaci, kdy těm hráčům smlouvy končí a mají vysoké platy. Kromě toho hotoví hráči, co přinesou úspěch, nejsou nutně hráči kolem 30. Tam naopak narůstá riziko, že těmto hráčům o úspěch nejde. A pokud to nastane, tak ti hráči tu rozhodně nebudou jenom 2 roky, což jde proti smyslu toho, co píšeš v poslední větě.

     0
     0
    • Avatar photo

     Zjevně jsi článek moc nepochopil, jde právě o to, že tihle hráči na dva roky nepřicházejí a když po dvou letech zjistíš, že hráč je k ničemu, jde se ho jen velmi těžko zbavit. Podepsat "zadarmo" 29 letého idiota, jakým Pogba, je víc než rizikové. A pokud jde o Balea, není problém věk, kdy k nám dorazil, ale věk ve kterém jsme ho prodloužili, navíc s jeho historii zranění.

     0
     0
     • Avatar

      Nepochopil článek? Doslova v něm píšeš, že hráč nad 28 je k ničemu. Pogba je světová extratřída, která může zajistit trofeje. A psát o něm, že je idiot jen nasazuje korunu celému článku.

      Ono vydávat za každou cenu články jen aby tu něco bylo není taky úplně dobré.

      0
      0
     • Avatar

      Za a) když má být něco doslova, tak mi to tam “doslova” najdi… z finančního hlediska je prostě 40+ milionový mladík, pro nějž je to splněný dětský sen a podepíše za pětinásobek než v jeho dřívějším působišti, přesto za pakatel (viz Viní), pro klub výhodnější než hráč 28 let+, který přijde zdarma, ale většinou přijde zdarma kvůli tomu, že mu klub, kde už má slušnou smlouvu, nechce přidat, a on chce víc (Alaba…). Pro fanoušky je takový jméno “zdarma” lákadlem, ale právě ta smlouva bude o to mastnější a v porovnání s tím mladíkem to bude, ve výsledku, fifty fifty. Navíc s tím, že je ve Španělsku a jiných státech progresivní daň a pro fotbalisty to dělá 40-50% podle jejich příjmu. Takže klub zaplatí dvojnásobek toho, co 28 letý hráč chce. A jelikož se podepisuje na 5 let, dostane tu samou (nebo vyšší) sumu i ve 33 letech, kdy nikdy nevíš, jestli mu vydrží zdraví, výkonnost a chuť jako Lukovi nebo Ronaldovi. Koukni na Özila, Balea, Kaká, Hazarda, Marcela a to píšu o Realu posledních 10 let

      0
      0
     • Avatar

      Co se týče Pogby, tak jeho injury list je celkem rozsáhlý, jeho mentální stav je kousek nad úrovní Balotelliho nebo Vidala. Těch výkyvů, kdy měl jako střední záložník 75% úspěšnost přihrávek nebo ho hra vůbec nebavila, měl za poslední 2 sezóny několik. Sice to kompenzuje milimetrovými střelami do vinglu zpoza šestnáctky a geniálními průnikovkami, ale když nevíš, jak se milostivý pán zrovna vyspal a jestli ho bude bavit hrát proti Mallorce nebo Granadě…

      0
      0
     • Avatar

      Promiň. Přečetl jsem si jen začátek tvé slohové práce kde píšeš o finančním hledisku. A to mi stačí…. my totiž potřebujeme nejen dobré finance. Ale taky výsledky. A je tam o dost větší šance na lepší výsledek s hráčem jako je Pogba než se zázračným mladíkem.
      Dál už to ani číst nebudu….

      0
      0
     • Avatar

      O Paulovi, asi GOAT podle tebe, je druhý příspěvek.
      A ten vyhrál co, že je pojistkou úspěchu? Mistrovství světa s jedním z nejlepších týmů historie, no, ok. Evropskou ligu s United. Evropská liga, podřadný soutěže Real nezajímají. 4x titul s Juve. V době, kdy Inter prohrával se Spartou, AC bylo v ještě větší krizi, o Atalantě nikdo nevěděl a největším soupeřem mu byla Neapol. Neapol s hráči, které Real nepotřeboval, Hamšíkem a Insignem.
      Jo a pak hrál ve finále Ligy mistrů proti Barce, nula, poslední finále s až SEDMÝM TÝMEM La Ligy, tedy zápas, který United nemůžou prohrát, 0 vyhraných soubojů na zemi, v obou zápasech pod průměrem týmu v procentuální úspěšnosti přihrávek… Jo, záruka úspěchu

      0
      0
     • Avatar

      Zkrať to, pak si to přečtu. Takhle je to jen nezajímavé.

      0
      0
     • Avatar

      Tak jsem rád, že sis přečetl celý článek a dokázal v něm najít něco, co v něm není. No nic, je to ztráta času. Užívej si Pogby. Teda vlastně nemůžeš a v United se ho možná ani nedočkáš

      0
      0
 • Avatar

  Pogbu by som rozhodne nebral *sad*

  0
  0
  • Avatar

   Snad ho zlanaří PSG… přece jen je to doma, zahraje si s Neymarem, Messim… nabídnou mu mnohem vyšší plat než Real a stále bude mít reálnou možnost vyhrát Ligu mistrů. A v záloze bude mít celkem jistý základ, Herreru, Danila, Paredese, Geuyeho a Wijnalduma posadí, pokud bude fit. A bez Mbappého bude pro záložníka o jedno místo v základu víc

   0
   0
 • Avatar

  Já jsem byl ještě pro přestup pogby před sezonou protože jsem si myslel že s příchodem Ronalda a dalších hráčů se Pogba vzpamatuje a dá do toho vše , ale jak sleduji MU od začátku tak vidím jak je na tom výkonnostně, povedl se mu možná 1 -2 zapasy , ale od te doby nic , když hraje tak hraje špatně a nebo sedí na lavičce a hraje Fred a nebo další , + mu bude 29 a jak píše Zbyněk tak to vidím stejně a u Pogby je to ještě riskantnější jak např u Hazarda když k nám přestupoval protože ten byl ve všech směrech v pořádku jak herně podával stabilně dobré výkony plus patříl v tu dobu do TOP5 nejlepších hráču světa a v hlavě to měl v pořádku, takže v tuhle chvíli bych Pogbu nepodepsal + vlastně mega plat jeho , to už radši pošetřit prachy podepsat Mbappého a k němu bud koupit stopera nebo jestli bude vedení chtít Rudigera tak to už radši jeho zadarmo na post 2-3 stopera podle výkonů

  0
  0

Přidat komentář

Související články

SPORT: Ancelotti chce, aby klub přivedl osvědčeného stopera. Na stole jsou dvě možnosti
Přestupy

SPORT: Ancelotti chce, aby klub přivedl osvědčeného stopera. Na stole jsou dvě možnosti

Na začátku tohoto měsíce Real Madrid utrpěl na přestupovém trhu ránu, když se jeho prioritní cíl Leny Yoro rozhodl podepsat…
Japonská média: Kubo je krok od Liverpoolu. Real Madrid inkasuje tučnou odměnu
Přestupy

Japonská média: Kubo je krok od Liverpoolu. Real Madrid inkasuje tučnou odměnu

Sponichi Annex uvádí, že křídelníkovi agenti dokončují jeho přestup z Realu Sociedad na Anfield. Královský klub by měl po dokončení…
Besiktas je ochoten učinit významnou nabídku za záložníka Realu Madrid
Přestupy

Besiktas je ochoten učinit významnou nabídku za záložníka Realu Madrid

Besiktas se zajímá o záložníka Realu Madrid Daniho Ceballose a podle tureckého média F5 Haber je ochoten učinit významnou nabídku,…
MARCA: Odchod Lunina je otázkou peněz. Na kolik si Real gólmana cení?
Přestupy

MARCA: Odchod Lunina je otázkou peněz. Na kolik si Real gólmana cení?

Real Madrid čeká na vhodnou nabídku za Andrije Lunina, který by mohl v létě opustit královský klub. Real Madrid nemá…