Posily do ofenzivy? Real je v posledních letech hledá převážně mezi mladými talenty

Posily do ofenzivy? Real je v posledních letech hledá převážně mezi mladými talenty

Real Madrid zůstal i na začátku roku 2020 věrný své přestupové politice, která začala před pěti lety u Martina Ödegaarda. I nadále hledá mladé ofenzivní talenty. Zblázněný přestupový trh, kde cena za opravdu špičkového hotového hráče neklesne pod 100 milionů eur, vedla Real Madrid k tomu, aby začal pročesávat talentové líhně po celém světě.

Celá situace před pěti lety vypadala asi následovně. V kancelářích na Santiago Bernabéu pronesl Florentino Pérez: „Musíme najít nového Messiho a sami si ho připravit.“ Hlavním cílem Realu Madrid je nalézt budoucího lídra světového fotbalu za dostupnou cenu.

V zákulisí se sice hovoří, že za Kyliana Mbappého je ochoten Pérez vytáhnout z klubové kasy 300 – 400 milionů eur, je třeba však mít na paměti, že v tuto chvíli zřejmě nepobíhá po trávnících mladík kolem dvaceti let, který by již byl hráčem rozdílovým.

Real Madrid se pravděpodobně v budoucnu pokusí Mbappého získat. Nic se však nemění na tom, že v uplynulých letech přivedl šest mladých a talentovaných ofenzivních hráčů, jejichž cena je dohromady „jen“ 132 milionů eur.

Ödegaard – „norský Messi“ za 3 miliony eur

Na konci roku 2014 se fotbaloví velikáni Evropy vrhli do boje o Martina Ödegaarda. Tehdy šestnáctiletý klenot norského Strösgodsetu měl z čeho vybírat – Bayern Mnichov, Borussia Dortmund, Manchester City, Arsenal… a samozřejmě i Real Madrid.

Ödegaard postupně navštěvoval tyto kluby, nejvíce jej však uchvátilo zázemí ve Valdebabas. Real Madrid 20. ledna 2015 informoval o tom, že získal „norského Messiho“ za 3 miliony eur.

Ještě v sezóně 2014/15 mu Carlo Ancelotti dal příležitost ochutnat španělský ligový fotbal, Ödegaard debutoval proti Deportivu La Coruňa. V šestnácti letech se však měl ještě hodně co učit, a tak se pohyboval po hostováních. Letos hostuje v Realu Sociedad.

A dává na sobě znát, že naděje, které do něj před léty Real Madrid vložil, nebyly mylné. Jeho cena stoupla ze 3 na 50 milionů eur.

Marco Asensio – 4 miliony, které Barcelona dát nechtěla

Ještě v roce 2015 přibyl na soupisku hráčů Realu Madrid další ofenzivně laděný mladík. Florentino Pérez tehdy předčil v přetahované o tento klenot španělského fotbalu Barcelonu, které se zdálo dát 4 miliony, což byla Asensiova cena, až příliš. Marco navíc sám toužil spíše po Madridu.

Asensio se k týmu nepřipojil okamžitě. Sezónu 2015/16 přeci jen trávil v Barceloně – na hostování v Espaňolu. Ale na počátku dalšího roku si jej již Zinedine Zidane stáhl k sobě do týmu. Již při své premiéře v bílém dresu se Marco prosadil střelecky do sítě Sevilly v utkání evropského superpoháru.

Již při své první sezóně se stal kometou v kádru Realu Madrid. Navzdory nízkému věku byl spolehlivým žolíkem, který dostával hodně příležitostí i v základní sestavě. Zidanovi se odvděčil například skvělým výkonem v semifinále Ligy mistrů proti Bayernu, či ve finále proti Juventusu. V obou případech dal branku.

Marcova cena trochu klesla v sezóně 2018/19, kdy se svezl se špatnou formou celého týmu. Možná tak trochu nezvládl tlak, protože do něj značná část novinářů i fanoušků vkládala naděje, že okamžitě zacelí ránu po CR7. V jednu chvíli cena za Asensia byla 90 milionů eur, Liverpool dokonce nabízel 130 milionů eur. Nyní je dle serveru transfermarkt na 40 milionech, ale to je zapříčiněno komplikovaným zraněním, které Marca letos ještě nepustilo do akce.

Vinícius Júnior – driblér za 45 milionů eur

Podepsání Viníciuse působilo ve Španělsku jako zemětřesení. Real Madrid neváhal dát za šestnáctiletého Brazilce 45 milionů eur. Navíc musel další dva roky čekat, dokud transfer nebude moci být oficiálně zaregistrován.

Klubu se však spěch vyplatil. Kroužilo kolem něj vícero zájemců, vážný zájem měla Paříž, která čas od času do Madridu vyšle signál, že na jejím zájmu se nic nezměnilo. Na přestupu do Realu měl velkou zásluhu Juni Calafat. Vinícius se stal hráčem Realu Madrid 18. července 2018, tedy v den, kdy oslavil 18. narozeniny.

Vinícius zatím plně neprorazil. V loňské sezóně měl skvělé momenty, při jeho driblování s míčem se fanouškům často tají dech údivem. Problémem Viniho je však špatná koncovka. Je mu však stále teprve 19 let a na Santiago Bernabéu nad ním nikdo nezlomil hůl. V loňském roce odhadoval server transfermarkt jeho částku již na 70 milionů eur, nyní je zhruba na 50.

Talenti

Rodrygo – další „nový Neymar“ za 50 milionů eur

Juni Calafat dovedl v roce 2019 dalšího mladého Brazilce do Madridu. Scénář v mnohém připomínal styl Viníciusova transferu. S Rodrygem se klub dohodl předem, čímž získal náskok před dalšími konkurenty, zejména Barcelnou, a pak se se Santosem dohodl na přestupové částce ve výši 50 milionů eur.

Že je to vysoká částka? Florentino Pérez věří, že alespoň jeden z brazilského dua se v budoucnosti stane novým Neymarem. Či spíše Messim, jak jsme ostatně psali v úvodu. V takovém případě těch 50 milionů eur nebude zase taková ztráta. V zásadě to bude levné, při současných cenách.

Rodrygo získává již nyní první ostruhy. Hattrickem se blýskl v Lize mistrů proti Galatasarayi, ve finále španělského superpoháru zase šel kopat penaltu. Momentálně se jeví v o něco lepším světle než Vinícius. Jeho současná tržní hodnota je asi 50 milionů eur, v Madridu si jej však cení na mnohem více.

Takefusa Kubo – japonský Messi zadarmo

I v roce 2019 pokračoval Real v hledání mladých talentů do ofenzivy. Skautům a vyjednavačům klubu se povedl další husarský kousek. Obrovský talent nejen japonského, ale i světového fotbalu, Takefusa Kubo, přišel dle deníku Marca do Madridu zcela zadarmo.

Navíc je zde sladká příchuť v tom, že se klubu opět povedlo vyfouknout Barceloně další velký talent. Kubo, jak známo, chvíli působil v mládežnické akademii Barcelony, ale protože katalánský klub byl v trestu za neoprávněné přestupy mladých fotbalistů, nemohla jej tehdy zaregistrovat.

Kubo je velkým příslibem do budoucna, o svém talentu již v osmnácti letech přesvědčuje v La Lize. Real Madrid jej odeslal hostovat do Mallorky. Transfermarkt jeho cenu odhadl na 15 milionů eur.

Reinier Carvalho – třetí do party za 35 milionů eur

A konečně posledním přírůstkem, kterého Real Madrid angažoval, je čerstvě osmnáctiletý Reinier Carvalho. Posedlost Florentina Péreze mladými Brazilci dostala do korunky třetí nevybroušený diamant. Až se zdá, že prezident Realu nechce riskovat, že by přišel o talentovaného brazilského útočníka tak, jako v roce 2013, kdy mu Barcelona vyfoukla Neymara.

Reinier Carvalho si nyní plní povinnosti u mládežnické reprezentace Brazílie. Po nich se však již bude hlásit v Madridu. Zinedine Zidane se nechal slyšel, že hráč nejspíše bude působit u Castilly.

Real Madrid v posledních letech umí pracovat s mladými hráči. Případy Daniho Carvajala, Federica Valverdeho či Achrafa Hakimiho jsou tím nejlepším příkladem. Snad klubu vyjde tah i s ofenzivně nadaným talentem!


Zdroj: marca.com

6 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Tři ze čtyř nejhodnotnějších hráčů světa má pod smlouvami Real Madrid
Mužstvo

Tři ze čtyř nejhodnotnějších hráčů světa má pod smlouvami Real Madrid

Real Madrid má ve svých řadách tři nejdražší fotbalisty světa – Kylian Mbappé, Jude Bellingham a Vinícius mají hodnotu 180…
Relevo: Real už zná datum Mbappého představení na Santiago Bernabéu
Mužstvo

Relevo: Real už zná datum Mbappého představení na Santiago Bernabéu

Po sedmi letech „telenovely“ mezi Realem Madrid, PSG a samotným hráčem je už nyní akvizice Kyliana Mbappého považována za nejmedializovanější…
Carvajal: Fotbal není matematika, nejde o to, dát dohromady dobré hráče
Mužstvo

Carvajal: Fotbal není matematika, nejde o to, dát dohromady dobré hráče

Dani Carvajal poskytl rozhovor deníku MARCA. Španěl se rozpovídal především o své uplynulé sezoně a o nejpamátnějších momentech, které ho…
Rodrygo nehodlá opustit nový projekt Realu Madrid
Mužstvo

Rodrygo nehodlá opustit nový projekt Realu Madrid

Rodrygo nemá v úmyslu opustit Real Madrid a klub ho nehodlá pustit i přes nabídky z PSG a City. Celá…