Pérezův třetí převrat: Galácticos III, přestavba stadionu a velké příjmy

Pérezův třetí převrat: Galácticos III, přestavba stadionu a velké příjmy
Bellingham, Mbappé a Vinícius

Když Florentino Pérez připravoval přestavbu Santiaga Bernabéu, měl jasno v tom, že v den slavnostního otevření musí mít Real Madrid zároveň nejlepší tým na světě. Splnění obou těchto cílů se blíží. Slavnostní otevření navíc bude mít pověstnou třešničku na dortu. V den slavnostního otevření by na novém Bernabéu měl být představen Kylian Mbappé jako hlavní hvězda nového Galácticos, v pořadí už třetího. Real Madrid vstupuje do nové éry.

Florentino Pérez chce Bílý balet opět dostat do středu fotbalového vesmíru tak, jak už to v minulosti udělal dvakrát. Poprvé s týmem kolem Figa a Zidana, podruhé s Cristianem Ronaldem, Balem a dalšími. Real Madrid sílí ve všech směrech. Poutá k sobě nové a silné sponzory (naposledy HP), Bernabéu přestavěl na supermoderní fotbalový chrám, přivádí mladé a talentované hráče, kteří to nejlepší mají teprve před sebou: Vinícius, Rodrygo, Camavinga, Bellingham….. Mbappé. Filozofie Santiaga Bernabéua je v Madridu stále přítomná, jeho nástupce Pérez v ní pokračuje.

Příchod Mbappého jde ruku v ruce s tím, že klub je po ekonomické stránce stabilní. Přežil těžké covidové období i nákladnou rekonstrukci stadionu, zároveň v téže době dokázal v sezóně 2021/22 vyhrál La Ligu i Ligu mistrů.

Real Madrid generuje velké příjmy. Už za minulý rok je měl nejvyšší ze všech fotbalových klubů, což se stalo poprvé od sezóny 2017/18. Přestup Mbappého a nové Bernabéu tyto příjmy exponenciálně znásobí. Odborníky na sportovní marketing fascinuje hodnota, jakou má dres Realu Madrid. Ta částka je totiž větší než 200 milionů eur. Real dostává od Adidasu 120 milionů eur ročně, dalších 80 milionů od Fly Emirates, a něco mezi 35-40 od HP.

Podpis Kyliana Mbappého společně s novým stadionem znovu postaví Real Madrid na vrchol, což byl vždy cíl Florentina Péreze. V posledních letech se prezident musel vyrovnat s konkurencí „státních“ klubů. Manchester City a PSG se svými neomezenými finančními možnostmi podkopávaly pozici Realu Madrid na trhu.

Třetí éra Galácticos

Florentino Pérez se prezidentem Realu poprvé stal v roce 2000 a jeho prvním krokem bylo, že přivedl Luise Figa z konkurenční Barcelony. Změnil pravidla hry tím, že byl ochoten zaplatit výstupní klauzuli ve výši 60 milionů eur. Po Portugalci přicházely do týmu další hvězdy jako Zidane, Ronaldo a Beckham. První Galácticos byli na světě, zapsali se do historie, vzbudili obdiv po celém světě, byť výsledky možná nebyly tak velkolepé, jak se očekávalo.

Florentinův druhý velký převrat přišel v roce 2009 na začátku jeho druhé éry. Jedním tahem přivedl do týmu Cristiana Ronalda, Kaká, Benzemu a o rok později pod vedením Mourinha začal klub znovu bojovat o tituly. Tehdy byl položen základ týmu, který si došel pro vítězství v Lize mistrů v letech 2014 a 2016-2018.

Třetí Pérezův převrat probíhá právě teď. Real už má ve svém středu hvězdy světového formátu jako Vinícius nebo Jude Bellingham, poslední třešinkou na dortu se za pár měsíců stane Kylian Mbappé. Real Madrid dokončil rekonstrukci stadionu v těžké době, kdy docházelo k přestavbě týmu a příjmy klubu snížila pandemie Covidu-19. A už teď má tým, který začíná Španělsku vládnout pevnou rukou, a který před sebou má velkou a úspěšnou budoucnost. Valverde, Vinícius, Rodrygo, Tchouaméni a Camavinga zaručují zlatou éru Bílého baletu. Jude Bellingham a od příští sezóny také Kylian Mbappé jsou dva nejzářivější klenoty.


Zdroj: marca.com

1 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Ancelotti vysílá jasné signály. Náhradníky dělí na dvě skupiny
Mužstvo

Ancelotti vysílá jasné signály. Náhradníky dělí na dvě skupiny

V závěrečné fázi sezóny, s jistou budoucností v klubu pro následující ročník, ukazuje italský trenér, že se při svém rozhodnutí drží pevně…
Fabrizio Romano: Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid
Mužstvo

Fabrizio Romano: Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid

Fabrizio Romano se vyjádřil ke zprávám ze Španělska. Podle jeho informací Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid. Arda…
Real překonal hranici 100 vstřelených gólů. Bez Benzemy ho táhne Jude, Vini a Rodrygo
Mužstvo

Real překonal hranici 100 vstřelených gólů. Bez Benzemy ho táhne Jude, Vini a Rodrygo

Díky třem vstřeleným gólům v úterním čtvrtfinále Ligy mistrů proti Manchesteru City se Los Blancos dostali na 101 vstřelených gólů v rámci…
Kapitán bez pásky. Valverde je neoficiálním lídrem týmu
Mužstvo

Kapitán bez pásky. Valverde je neoficiálním lídrem týmu

Fede Valverde byl v úterním utkání skutečným lídrem Realu Madrid. Uruguayec sice na rukou neměl kapitánskou pásku, ale do střetnutí vložil…