Oficiálně: DANZ se omluvila za manipulativní video ze zápasu Las Palmas – Real Madrid

  Oficiálně: DANZ se omluvila za manipulativní video ze zápasu Las Palmas – Real Madrid
  Rodrygo (© Realmadrid.com)

  Minulé pondělí televizní kanál otitulkoval dialog mezi rozhodčím zápasu Las Palmas – Real Madrid, ve kterém měl uznat, že měl vyloučit hráče Madridu. CTA vydala oficiální prohlášení, v němž to popřela. Dnes se společnost DAZN za svou chybu omlouvá.

  Společnost DAZN se omluvila za to, že 29. ledna v pořadu Super8 ujistila, že rozhodčí zápasu Las Palmas – Real Madrid Soto Grado uznal, že červená karta, kterou neukázal Rodrygovi za facku Álvarovi Vallesovi, byla „velmi jasná“, jak kanál nadepsal některé záběry pořízené v poločase zápasu.

  Odvysílání videa a rozhovoru v tunelu skončilo prohlášením Technické komise rozhodčích, která popřela, že by se rozhovor odehrál tak, jak DAZN na videu tvrdil.

  Omluva za manipulaci

  Přepsali jsme to špatně a unáhlili jsme se,“ řekl poté novinář Sergio Quirante pro DAZN. Právě tento novinář představil Super8 a dal tak průchod videu. „V důsledku tohoto spěchu jsme se dopustili chyby. Pomůže nám to zlepšit se a především poučit,“ pokračoval.

  Celý Quiranteho projev zněl takto: „Říká se, že je moudré přiznat chybu, a my jsme tento týden v Super 8 udělali chybu a chceme se za ni omluvit. Špatně jsme přepsali rozhovor mezi Césarem Sotem Gradem a hráči Realu Madrid v tunelu šatny na stadionu Las Palmas.“

  Špatně jsme ho otitulkovali, rozhodčí neřekl Nachovi, že měl vyloučit Rodryga, a za to bychom se chtěli omluvit. Na jednu stranu jsme neměli v úmyslu nikoho napadat, ověřili jsme si naše zdroje, ale na druhou stranu, a když se ohlédneme zpět, jsme se unáhlili. A v důsledku tohoto spěchu jsme udělali chybu. Na závěr bych chtěl říci, že nám to pomůže se zlepšit a především poučit“.

  Časová osa sporu byla vysledována následovně. Zákrokem, který vyvolal motýlí efekt, byla Rodrygova facka do zátylku Álvara Vallese v prvním poločase utkání Las Palmas-Real Madrid, kterou Soto Grado navzdory stížnostem domácích ocenil pouze žlutou kartou.

  Rozhodčí z La Rioja odmítl vyloučení a Prieto Iglesias se ho v místnosti VAR rozhodl neopravovat. Před začátkem druhého poločasu se v tunelu rozhodčí a několik hráčů madridského celku dali do řeči. V tom podle samotné platformy DAZN došlo k chybě.

  Situace podle DANZ

  V pořadu Super8 byl rozhovor uveden s titulky, které neodpovídají přesně tomu, co se stalo. DAZN uvedla, že Soto Grado uznal, že Rodrygova červená karta byla „velmi jasná“. Údajné přiznání přišlo poté, co Nacho oslovil rozhodčího:

  Nic, říká mi, že mu dáváte kartu za strčení a že to udělal i brankář…“. Soto Grada na to reagoval slovy: „Je to jasné, je to červená karta“. Kapitán Realu Madrid pokračoval: „Ale to je proto, že… ale jak to může být červená karta? Jak to může být červená, jak to může být červená?“.

  Do řečí se vložil také Carvajal. „Spadl do provokace, když do něj ten druhý (Valles) strčil. Je v pořádku říct: ‚to je tím, že ten druhý (Rodrygo) je na hraně‘, ale je to ten druhý (Valles), kdo začne konflikt, ne?“. Soto Grado rozhovor uzavírá podle obrázků stručným „ano“.

  Během několika minut poté, co DAZN zveřejnila tyto snímky, s odpovídajícím zemětřesením na sociálních sítích, vydala technická komise rozhodčích prohlášení, v němž popírá, že by Soto Grado uznal, že Rodrygo měl být vyloučen a vyzývá hráče, kteří byli svědky zápasu, aby potvrdili verzi CTA.

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: relevo.com

  Přidat komentář

  Související články

  Toni Kroos: Sudí udělal vše špatně. Normálně se nehádám, ale tohle bylo moc
  La Liga

  Toni Kroos: Sudí udělal vše špatně. Normálně se nehádám, ale tohle bylo moc

  Fanoušci zpozorněli. Obvykle klidný a chladný Toni Kroos se v utkání proti Seville rozčílil, že ho většina obecenstva nepoznávala. Důvodem…
  AS: V šatně Barcelony stále věří v ligový titul. Cíl je ztráta šesti bodů před El Clásikem
  La Liga

  AS: V šatně Barcelony stále věří v ligový titul. Cíl je ztráta šesti bodů před El Clásikem

  Barcelona si dala za cíl dohnat alespoň dvoubodové manko na Real Madrid, aby nastoupila k El Clásicu na Santiago Bernabéu přiblížila…
  Valencie vidí ve Viníciově natáčení dokumentu provokaci. Netflix na stadión nepustí
  La Liga

  Valencie vidí ve Viníciově natáčení dokumentu provokaci. Netflix na stadión nepustí

  Netflix natáčí dokument o Viníciovi. Američané chtějí Brazilce doprovázet i na Mestallu, což je ve Valencii vnímáno jako provokace. Oficiální…
  Systém VAR již zrušil Realu Madrid 27 gólů v La Lize. Nejvíce ze všech klubů
  La Liga

  Systém VAR již zrušil Realu Madrid 27 gólů v La Lize. Nejvíce ze všech klubů

  Hráči Los Blancos s velkým náskokem vedou tabulku a před druhou Sevillou mají náskok celých 11 zrušených gólů. Systém VAR…