Oficiálně: DANZ se omluvila za manipulativní video ze zápasu Las Palmas – Real Madrid

Oficiálně: DANZ se omluvila za manipulativní video ze zápasu Las Palmas – Real Madrid
Rodrygo (© Realmadrid.com)

Minulé pondělí televizní kanál otitulkoval dialog mezi rozhodčím zápasu Las Palmas – Real Madrid, ve kterém měl uznat, že měl vyloučit hráče Madridu. CTA vydala oficiální prohlášení, v němž to popřela. Dnes se společnost DAZN za svou chybu omlouvá.

Společnost DAZN se omluvila za to, že 29. ledna v pořadu Super8 ujistila, že rozhodčí zápasu Las Palmas – Real Madrid Soto Grado uznal, že červená karta, kterou neukázal Rodrygovi za facku Álvarovi Vallesovi, byla „velmi jasná“, jak kanál nadepsal některé záběry pořízené v poločase zápasu.

Odvysílání videa a rozhovoru v tunelu skončilo prohlášením Technické komise rozhodčích, která popřela, že by se rozhovor odehrál tak, jak DAZN na videu tvrdil.

Omluva za manipulaci

Přepsali jsme to špatně a unáhlili jsme se,“ řekl poté novinář Sergio Quirante pro DAZN. Právě tento novinář představil Super8 a dal tak průchod videu. „V důsledku tohoto spěchu jsme se dopustili chyby. Pomůže nám to zlepšit se a především poučit,“ pokračoval.

Celý Quiranteho projev zněl takto: „Říká se, že je moudré přiznat chybu, a my jsme tento týden v Super 8 udělali chybu a chceme se za ni omluvit. Špatně jsme přepsali rozhovor mezi Césarem Sotem Gradem a hráči Realu Madrid v tunelu šatny na stadionu Las Palmas.“

Špatně jsme ho otitulkovali, rozhodčí neřekl Nachovi, že měl vyloučit Rodryga, a za to bychom se chtěli omluvit. Na jednu stranu jsme neměli v úmyslu nikoho napadat, ověřili jsme si naše zdroje, ale na druhou stranu, a když se ohlédneme zpět, jsme se unáhlili. A v důsledku tohoto spěchu jsme udělali chybu. Na závěr bych chtěl říci, že nám to pomůže se zlepšit a především poučit“.

Časová osa sporu byla vysledována následovně. Zákrokem, který vyvolal motýlí efekt, byla Rodrygova facka do zátylku Álvara Vallese v prvním poločase utkání Las Palmas-Real Madrid, kterou Soto Grado navzdory stížnostem domácích ocenil pouze žlutou kartou.

Rozhodčí z La Rioja odmítl vyloučení a Prieto Iglesias se ho v místnosti VAR rozhodl neopravovat. Před začátkem druhého poločasu se v tunelu rozhodčí a několik hráčů madridského celku dali do řeči. V tom podle samotné platformy DAZN došlo k chybě.

Situace podle DANZ

V pořadu Super8 byl rozhovor uveden s titulky, které neodpovídají přesně tomu, co se stalo. DAZN uvedla, že Soto Grado uznal, že Rodrygova červená karta byla „velmi jasná“. Údajné přiznání přišlo poté, co Nacho oslovil rozhodčího:

Nic, říká mi, že mu dáváte kartu za strčení a že to udělal i brankář…“. Soto Grada na to reagoval slovy: „Je to jasné, je to červená karta“. Kapitán Realu Madrid pokračoval: „Ale to je proto, že… ale jak to může být červená karta? Jak to může být červená, jak to může být červená?“.

Do řečí se vložil také Carvajal. „Spadl do provokace, když do něj ten druhý (Valles) strčil. Je v pořádku říct: ‚to je tím, že ten druhý (Rodrygo) je na hraně‘, ale je to ten druhý (Valles), kdo začne konflikt, ne?“. Soto Grado rozhovor uzavírá podle obrázků stručným „ano“.

Během několika minut poté, co DAZN zveřejnila tyto snímky, s odpovídajícím zemětřesením na sociálních sítích, vydala technická komise rozhodčích prohlášení, v němž popírá, že by Soto Grado uznal, že Rodrygo měl být vyloučen a vyzývá hráče, kteří byli svědky zápasu, aby potvrdili verzi CTA.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: relevo.com

Přidat komentář

Související články

Španělský soud zahájil řízení proti Javieru Tebasovi. Stalo se tak na základě stížnosti Realu Madrid
La Liga

Španělský soud zahájil řízení proti Javieru Tebasovi. Stalo se tak na základě stížnosti Realu Madrid

Španělský správní soud pro sport se rozhodl zahájit řízení proti prezidentovi La Ligy Javieru Tebasovi kvůli nevhodnému chování. Vyplývá to…
Šest hráčů Realu Madrid mezi deseti nejlépe placenými hráči La Ligy
La Liga

Šest hráčů Realu Madrid mezi deseti nejlépe placenými hráči La Ligy

Kylian Mbappe byl na začátku týdne oficiálně představen jako nový hráč Realu Madrid při speciálním ceremoniálu na Santiago Bernabeu. Vysněný…
Ředitel VAR: Komentáře televizní stanice Realu Madrid o rozhodčích byly trapné
La Liga

Ředitel VAR: Komentáře televizní stanice Realu Madrid o rozhodčích byly trapné

Carlos Clos Gómez poskytl rozhovor časopisu Jot Down. Je bývalým hlavním rozhodčím v La Lize a nyní ředitelem VAR v…
Prokletí kapitánů Los Blancos. Nacho je čtvrtý, který odešel v posledních čtyřech sezónách
La Liga

Prokletí kapitánů Los Blancos. Nacho je čtvrtý, který odešel v posledních čtyřech sezónách

Nacho je čtvrtým prvním kapitánem Realu Madrid, který opustil klub v posledních čtyřech sezónách. V předchozích letech se s královským…