Odejde už počtvrté. Reinier ani tentokrát neprorazí do prvního týmu

Odejde už počtvrté. Reinier ani tentokrát neprorazí do prvního týmu
Reinier při prezentaci v Realu Madrid

Je to věčné déjà vu. Cyklus ve své nejčistší podobě. Reinier opět opustí Real Madrid. Už počtvrté. Po sezoně ve Frosinone, s nímž dramaticky (v posledním kole) sestoupil do Serie B, stále nepřesvědčil. Čtyři a půl roku po podpisu smlouvy se stále nezdá být připraven hrát za první tým. A to stál 30 milionů eur. Proto se klub pustil do práce: vyslechne si nabídky. Přesto v záložníka neztratil důvěru, ale prozatím nemá dveře k přestupu zavřené. Jisté je, že v prvním týmu nezůstane. I kdyby se klub rozhodl dát mu šanci, v této sezoně už pro něj není místo.

Hráč přišel do Madridu v lednu 2020 za 30 milionů eur, což byla výkupní klauzule. Tento podpis byl velkým trhákem: Reinier byl perlou Flamenga a chtěli ho skuteční giganti včetně Liverpoolu, Manchesteru City, Arsenalu a PSG. Byl to neobroušený diamant. A to natolik, že Real spustil všechny mechanismy potřebné k jeho podpisu: pozval rodinu do Valdebebas v roce 2019 a zmobilizoval José Ángela Sáncheze a Juniho Calafata, aby se s rodinou přímo spojili. Klub tak byl přesvědčen a v lednu 2020 se rozhodl k transakci, aby ji zlevnil. Kdyby totiž čekal do léta, klauzule by se vyšplhala na 35 milionů eur a v lednu 2021 na… 70! Závod byl vyhraný.

A Reinier přiletěl, na Bernabéu byl představen jako velký talent a souhlasil, že začne hrát za Castillu… dokud se nepřipojil k prvnímu týmu. Všechno šlo podle plánu, až na tu poslední věc. V žádném okamžiku nebyl vnímán jako hráč pro první tým. Proto bylo zvoleno hostování: na dva roky do Dortmundu, kde mu to nevyšlo. V první sezóně odehrál pouze 338 minut (jen v jednom zápase nastoupil od začátku), ve druhé sezóně 400, z toho ve třech zápasech nastoupil od prvních minut. Celková bilance: jeden gól a jedna asistence za dva roky.

Bylo to velmi těžké období kvůli pandemii. Byl jsem v Německu a v Dortmundu jsem se necítil dobře. Nehrál jsem. Kdybych dostával šance, bylo by všechno v pořádku, ale samozřejmě se stalo hodně věcí. Nevyhledal jsem psychologickou pomoc, ale měl jsem, hodně by mi to pomohlo. Hodně jsem spoléhal na rodiče. Ale jsem si jistý, že by mi odborník hodně pomohl,“ přiznal v rozhovoru pro Globo Esporte.

Jeho kariéru v Gironě přibrzdila dvě svalová zranění a hrál málo, ale byl tu rozdíl: když už se dostal na hřiště, pocit nebyl špatný. Sezonu zakončil s bilancí 652 minut, dvou gólů a jedné asistence. Katalánský klub chtěl Brazilcovo zapůjčení prodloužit, ale neučinil tak kvůli… Barceloně. Oriol Romeu odešel do kádru Blaugranas, zatímco opačným směrem byl zapůjčen Pablo Torre. Pro Reiniera už nebylo místo. Real odletěl do Spojených států a Brazilec strávil týdny tréninkem sám ve Valdebebas.

Neměl žádné nabídky. Ani jednu. Až do 31. srpna, kdy se ozvalo číslo s italskou předvolbou. Modest Frosinone požádal o půjčku a k dohodě došlo v mžiku. Reinier se tak ocitl v Serii A, kde nijak nevynikal: odehrál 1117 minut, tedy více než kdekoliv jinde, ale vstřelil jen tři góly a zaznamenal dvě asistence. Příběh s tragickým koncem: gól Empoli proti Římu v 93. minutě v posledním kole odsoudil tým k sestupu do druhé ligy.

A nyní je Reinier zpátky v Realu, kde se zatím neprosadil: v prvním týmu neodehrál ani minutu. Nebude ani v této sezoně. „Mým největším cílem je Real, ale… krok za krokem a spousta práce přede mnou. Pak, dá-li Bůh, bych pak mohl dostat pozvánku do národního týmu,“ přiznává Reinier. V Madridu už pracují na tom, aby mu našli nový klub, přičemž prioritou je hostování bez opce na koupi.

K definitivnímu přestupu se však zatím nechystají: pokud přijde dobrá nabídka, bude zvážena. Je třeba připomenout, že hráč stál 30 milionů a pokud to bude možné, klub se bude snažit minimalizovat ztrátu (prodej za 15-20 milionů by byl přijat pozitivně). Pokud hráč odejde na hostování a jeho talent neexploduje, příští léto se ho Real pokusí prodat. Pro letošní léto je prioritou hostování. A jedno je jisté: Reinier nezůstane. Odejde už počtvrté. Věčné déjà vu.


Zdroj: as.com

Přidat komentář

Související články

MARCA: Mendy je blízko prodloužení smlouvy s Realem Madrid!
Mužstvo

MARCA: Mendy je blízko prodloužení smlouvy s Realem Madrid!

Podle José Félixe Díaze z deníku MARCA je prodloužení smlouvy Francouze Mendyho blízko realitě. Zajištění situace levého obránce bylo jednou…
Zaplatí se Mbappého přestup z prodeje dresů? Odborník vyvrací letitý mýtus
Mužstvo

Zaplatí se Mbappého přestup z prodeje dresů? Odborník vyvrací letitý mýtus

Zájem o dresy Kyliana Mbappého je obrovský, ale zaplatí se Francouzův přestup, nebo dokonce jeho plat? Kylian Mbappé se již…
První sponzorská smlouva Mbappého po přestupu do Madridu. Těžit z ní bude i Real
Mužstvo

První sponzorská smlouva Mbappého po přestupu do Madridu. Těžit z ní bude i Real

Útočník podepsal svou první sponzorskou smlouvu jako hráč Realu Madrid. Královský celek může na této aktivitě svého hráče také vydělat.…
AS: Stále větší napětí kolem Lunina
Mužstvo

AS: Stále větší napětí kolem Lunina

Budoucnost Andrije Lunina je stále zahalena mlhou nejistoty. Svůj podíl na tom má i osobnost Jorgeho Mendese, portugalského agenta, který…