Koronavir a sport: Přerušují se fotbalové soutěže včetně Ligy mistrů, EURO se možná odloží

Čas 13. 03. 2020, 11:45 | Autor podvinho
Santiago Bernabéu během Ligy mistrů
Santiago Bernabéu během Ligy mistrů

Vyhlášená pandemie kvůli koronaviru má logicky obrovské dopady také na sportovní svět. Jak již víte, minimálně 14 dnů neuvidíme zápasy La Ligy, to ale není zdaleka všechno. Jaké fotbalové soutěže jsou přerušeny a jaké zápasy se přece jen odehrají?

Již ve čtvrtek jsme vás informovali o tom, že La Liga nakonec přehodnotila původní plán hrát bez diváků a přerušila první a druhou ligu minimálně na následujících 14 dnů. To samé udělal španělský fotbalový svaz se všemi soutěžemi od třetí ligy níže. Více si můžete přečíst ZDE.

Hráčů Realu Madrid se navíc koronavir dotkl více než většiny týmů. Pozitivně testován byl totiž jeden z basketbalistů, a proto museli všichni hráči i pracovníci, kteří se pohybovali v tréninkovém centrum, do domácí karantény. Více o karanténě pro Real čtěte ZDE.

Evropské ligy přerušeny

La Liga pochopitelně není jedinou ligou, která má v současnosti nucenou přestávku. Stejně jako španělská nejvyšší soutěž jsou nyní přerušeny prakticky všechny evropské soutěže. Výjimkou je Bundesliga, která tento víkend odehraje bez diváků. Od úterý 17. 3. se ale také přeruší.

Zajímavý vývoj je pak v anglické Premier League. Ta se měla odehrát v klasickém módu dokonce i s diváky, ale poslední události to rychle změnily. Pozitivně testován byl totiž trenér Arsenalu i hráč Chelsea, a tak i anglická soutěž nakonec dostala dočasnou stopku.

Během pátečního dne přišlo pak oficiální vyjádření, že rovněž Liga mistrů a Evropská liga nebudou pokračovat v plánovaném módu a čeká ja pauza. Jak dlouhá, to se teprve uvidí.

Zápasy své ligy teď neuvidí ani čeští a slověnští fanoušci, jejichž soutěže byly rovněž přerušeny.

V ohrožení je též EURO 2020, jenž se mělo hrát napříč Evropou. V tuto chvíli je velmi pravděpodobné, že se EURO tento rok hrát nebude a v optimistické variantě tím umožní ligovým soutěžím, aby se dohrály. Možnou variantou by bylo hrát EURO příští rok.

Aktuální pandemie se samozřejmě nedotkla pouze fotbalu, ale i dalších sportů. Sezonu už stopla či dokonce přerušila většina hokejových lig. To samé se týká například NBA, tenisových podniků či cyklistických závodů.

Všichni na světě se shodují: Zdraví lidí je teď nejdůležitější!

Santiago Bernabéu
Nepřehlédněte: 4 scénáře, jak to bude s La Ligou

Vedení LaLigy rozhodlo, že kvůli epidemii koronaviru odkládá příští dvě kola. Nalijme si čistého vína, toto rozhodnutí řeší složitou situaci jen dočasně. Co se může stát dál? Jak dopadne aktuální sezóna? Více zde >>>

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (1 příspěvek) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!