Nepostradatelný. Nacho zůstaň, křičeli fanoušci na Bernabéu a odchovanec zvažuje setrvání

Nepostradatelný. Nacho zůstaň, křičeli fanoušci na Bernabéu a odchovanec zvažuje setrvání
Nacho a Vinícius Júnior (zdroj: realmadrid.com)

V dětství by měl člověk poslouchat svou matku. Jako hráč musíte poslouchat Bernabéu. Pokud vám rodiče řeknou, abyste nosili svetr, pravděpodobně bude venku zima. Pokud vás na druhou stranu stadión Bílého baletu veřejně požádá, abyste zůstali, tak je třeba…

Davové skandování „Nacho zůstaň“ hluboce dojalo Nacha v sobotním zápase proti Espanyolu. Fotbalista po zápase přiznal, že z takových projevů uznání mu naskakovala husí kůže. Obránce strávil celou dosavadní kariéru v Realu Madrid, ale jeho budoucnost už je nějakou dobu nejasná.

Fotbalista může zůstat ve španělské metropoli a prodloužit tak vymírající plemeno hráčů spojených s jedním týmem po celou svou kariéru, nebo zkusit něco jiného na závěrečné rovince své kariéry.

Nepostradatelný

Nutno ale přiznat, že ostatní hráči, kteří se v podobné situaci rozhodli odejít, si ve svých nových klubech vedli spíše průměrně. Fernando Hierro se svého času vydal do Boltonu, aby si bez velkého cíle vyzkoušel Premier League, zatímco Sergio Ramos v PSG má spíše mediální než sportovní dobrodružství.

Pokud jde o Nacha, vždy kladl na první místo osobní pocity, nikoli obchodní hledisko. Zatímco začátek sezony se mu příliš nevydařil, protože Ancelotti častěji sázel na jiné, nyní se Ignacio v klíčové fázi sezony opět ukazuje jako nepostradatelný.

Případné loučení obránce, který za klub odehrál letos 300. zápas, kdy pravděpodobně odejdou i další tři Španělé (Ceballos, Asensio, Mariano), nemusí být pro mladíky, kteří jen sní, příliš pozitivní zprávou.

Lepší pocity

Zdá se však, že třiatřicetiletý hráč se s klubem sbližuje. Po závěrečném hvizdu proti Espanyolu mluvil Nacho o štěstí. Štěstí podpořené čistou statistikou. Fotbalista nastoupil v posledních 17 zápasech, přičemž v prvním části ligových zápasů nasbíral 141 minut. Ve frontě před ním byli Militão, Alaba, Rüdiger, Mendy a Carvajal. Ignacio však vždy věděl, jak se dříve nebo později stát nepostradatelným.

Mnohé nasvědčuje tomu, že v odvetě s Liverpoolem ho uvidíme znovu od první minuty. Pravděpodobně zaujme pozici levého obránce. S Espanyolem jsme v tomto sektoru viděli Eduarda Camavingu, ale ten stále dělá chyby. Carlo Ancelotti s největší pravděpodobností nechal Rüdigera odpočinout schválně a Nacha nasadil na stopera, aby se ve středu Němec vrátil do středu obrany a Španěl zaujal místo nalevo.

Nic nenasvědčuje tomu, že se trenér rozhodl hrát Camavingu na Salaha. Na Anfieldu Nacho nahradil zraněného Alabu v prvním poločase, a nakonec se ukázal jako jedna z klíčových postav velkolepého vítězství. V situaci, kdy bude rival nucen k šíleným útokům, dává sázka na svěřence mnohem větší smysl, než umístění Camavingy do pro něj koneckonců nepřirozené pozice.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: marca.com

Přidat komentář

Související články

Ancelotti vysílá jasné signály. Náhradníky dělí na dvě skupiny
Mužstvo

Ancelotti vysílá jasné signály. Náhradníky dělí na dvě skupiny

V závěrečné fázi sezóny, s jistou budoucností v klubu pro následující ročník, ukazuje italský trenér, že se při svém rozhodnutí drží pevně…
Fabrizio Romano: Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid
Mužstvo

Fabrizio Romano: Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid

Fabrizio Romano se vyjádřil ke zprávám ze Španělska. Podle jeho informací Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid. Arda…
Real překonal hranici 100 vstřelených gólů. Bez Benzemy ho táhne Jude, Vini a Rodrygo
Mužstvo

Real překonal hranici 100 vstřelených gólů. Bez Benzemy ho táhne Jude, Vini a Rodrygo

Díky třem vstřeleným gólům v úterním čtvrtfinále Ligy mistrů proti Manchesteru City se Los Blancos dostali na 101 vstřelených gólů v rámci…
Kapitán bez pásky. Valverde je neoficiálním lídrem týmu
Mužstvo

Kapitán bez pásky. Valverde je neoficiálním lídrem týmu

Fede Valverde byl v úterním utkání skutečným lídrem Realu Madrid. Uruguayec sice na rukou neměl kapitánskou pásku, ale do střetnutí vložil…