Nazval Bellingham Greenwooda „násilníkem“? Getafe požaduje oficiální prošetření

Nazval Bellingham Greenwooda „násilníkem“? Getafe požaduje oficiální prošetření
Jude Bellingham (zdroj: realmadrid.com)

Getafe může záležitost nahlásit Komisi pro zápasy, aby prošetřila, zda hráč Realu Madrid směřoval taková slova na adresu jejich hráče. Bellinghamovi by pak mohl hrozit až měsíční distanc.

Jude Bellingham a Mason Greenwood byli hlavními aktéry jedné z kontroverzí po čtvrtečním zápase Getafe s Realem Madrid. Po utkání se na sociálních sítích rozšířilo video, na němž Bellingham napadá bývalého hráče Manchesteru United a zdá se, že směrem k němu vyslovuje slovo „násilník“, zatímco ten ustupuje. Getafe požádalo pozorovatele zápasu La Ligy, aby tento komentář zaznamenali do zápisu o utkání a incident vyšetřili.

Temná minulost

Připomeňme, že Mason Greenwood přišel do Getafe loni v létě z Manchesteru United, kde v posledních měsících nehrál, protože byl obviněn z pokusu o znásilnění a napadení své tehdejší partnerky.

Harriet Robsonová dokonce na svém Instagramu zveřejnila fotografie, na nichž jsou vidět fyzická zranění, která jí měl hráč údajně způsobit a kvůli nimž byl zatčen a až do vyšetření vyřazen z klubu. Obvinění byla nakonec stažena, ale klub uznal, že hráč udělal chyby, a rozhodl se najít cestu k odchodu.

Tímto odchodem bylo Getafe, kam přišel uprostřed stovek negativních komentářů a kritiky týkající se údajného napadení, což by vysvětlovalo komentář, který Bellingham zřejmě učinil. Jak nyní uvádí Jose David Palacio v deníku Cadena SER, Getafe požádalo pozorovatele zápasu La Ligy, aby se komentář promítl do zápisu o utkání. „La Liga byla požádána, aby záležitost prošetřila a přijala příslušná opatření,“ uvedl.

Iturralde González případ analyzoval a zdůraznil, že klub může podniknout kroky, aniž by se musel obracet na La Ligu, která má vlastní mechanismy pro přijetí příslušných opatření: „Mohou ho potrestat, pokud to skutečně řekl, ale Getafe, pokud chce bránit svého hráče, může věc postoupit Komisi pro zápasy. La Liga udělá, co musí, ale může se s těmito materiály obrátit na Výbor pro soutěže a obvinit ho, že řekl to, co řekl.“

Distanc až na jeden měsíc

Pokud se Getafe rozhodne Bellinghama napadnout, bude muset Disciplinární komise zahájit řízení proti Angličanovi, kterému může hrozit až měsíční diskvalifikace. Ten je popsán v článku 119. Disciplinárního řádu, který říká, že „použití slov nebo výrazů, které narušují úctu nebo důstojnost, nebo provedení gest, která jsou pro svou drzost obecně považována za urážlivá, se trestá vyloučením na jeden až tři zápasy nebo až na jeden měsíc“.

V předchozím článku 118., se můžeme dočíst, že stejný trest je stanoven za „provokování někoho proti někomu bez dosažení cíle“. Článek 122. naproti tomu hovoří o vyloučení až na čtyři zápasy nebo o pokutě až do výše 602 eur za „nesportovní chování neškodné povahy“.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: Cadena SER

14 Komentářů

 • Avatar

  Kam se ten svět řítí? dále by se to mělo rýmovat. Nikdo nechce, aby se tam mlátili, ale dělají z nich neskutečné slečinky, kdyby raději pískali, to co mají a neřešili cocotiny. Getafe je pro mne nejvíce podazácký klub La ligy na čele s Damianem Suarezem, už dávno překonali i Atlético a to je fakt, co říct.

  1
  0
 • Avatar

  Proč by ho měli trestat? Greenwood násilník prokazatelně je,takže Jude řekl pouze pravdu. Nechápu ,že pravda se bere jako urážka ,či pomluva. Pravda je jen jedna,nemůže být taková,či onaká a že se to někomu nelíbí? Furt je to pravda a tudíž to nemůže být pomluva,ani urážka.

  4
  0
 • Avatar

  Áno, tiež si myslím, že takýto hráči ako Jud nepatria do La ligy. Kazia image a idú zlým príkladom pre mládež. Sú škodliví, lebo svojím herným umením nič neprinalšajú na rozdiel od fenoménov ako tento Grínštajn. Lebo La liga so svojím rasizmom a ponižovaním hráčov za ich farbu pleti, vešanie figurín s menom hráča a fyzické inzultovanie deciek v iných dresoch a celoštadiónové skandovania rasistických hesiel je cnosť sama.
  Treba ho poslať preč a klubu čo ho platil nasoliť mastnú pokutu aspoň 2 mld euro, aby aj ten zmizol v bankrote.
  Budúcnost La ligy je v mužstvách ako je Getafe, ktoré hrá lahodný, elegantný, technický futbal bez zákerností, provokácií a hrubostí.
  Hala La chuji.
  Uf, ale som sa rozpísalp

  7
  0
  • Avatar

   Jinak si zdravý ? Čůráš pravidelně ?

   0
   1
  • Avatar

   Máš pravdu, vždyť oběšení panenky hráče a vytváření nenávistných a rasitických kampaní už před zápasy je přece v pořádku a nikomu to v LL nevadí. Dokonce ani provokace a nadávky při zápase. Když Messi vypěnil, byla to úžasná reklama na fotbal, jelikož daného hráče potěšilo, že mu Messi věnuje pozornost. Naopak hráče Realu je potřeba tvrdě trestat, protože jejich slovní výrazy nepatří do dnešníh moderní doby, neustále faulují, provokují a natahují čas a už jenom svými bílými dresy znevažují naši černotou a korupcí prolezlou ligu.

   Jak se ukázalo zrovna včera, tuto provokaci už rozhodčí De Hovados nemohl vystát a musel udělit žlutou trenérovi Ancellotimu, aby se nad sebou zamyslel a příště takové družstvo vůbec nepřivedl na hřiště, aby mohl být zápas kontumován.

   3
   1
   • Avatar

    Řeší se RM vs Getafe incident. Nikdo nic. Nasir: Ale ale, Barcelona tohle a tohle, a Messi tamto a tamto. A pak piš něco o Laportovi nebo o Xavim. Oba jsou neskuteční plačkové. Ty taky. Nejuplakanější, nejneobjektivnější a nejhloupější fanoušek Realu.

    0
    2
    • Avatar

     Nejblbější primitiv TruthSeeker z cirkusu se projevil, jak je jeho zvykem. Zmínil jsem Messi jenom jako příklad, který se mi hodil do nadsázky a protože se bavíme o jiné hvězdě ligy. Pamatuju si, že on stejně jako každý fotbalista taky někdy vypěnil. Kdo ne? O Barceloně jsem nic nepsal, a myslím, že to každý aspoň podprůměrně inteligentní pochopil, ale to je i na tebe zjevně moc.

     Co jiného čekat od barcelonského fanatického primitiva, který sem jednou za čtvrt roku přijde plivat. Nikdy nic smysluplného nenapíšeš, chodíš sem jenom nadávat lidem, lhát, vybíjet si frustraci a nenávist. Ty jsi opravdu jenom lidské prase.

     1
     1
     • Avatar

      Zaprvé, popadesáte, sleduju španělský fotbal obecně, nemám favorita. Ale to tvá hloupá fanatická hlava pochopit nedokáže. Zadruhé, jistě, náhodně si ze všech v lize zrovna vybral někoho, kdo už tam ani není a je zrovna z Barcelony. Ó, jaká neskutečná náhoda. Prosimtě, Barcelona žije rent free ve tvé zabedněné fanatické hlavě fanouška Realu. Stejně jako když se řešil zápas Realu vs Almerie – článek „Ancelotti po obratu: Za sestavu jsem byl na sebe naštvaný. VAR rozhodl správně“ – Nikde ani slovo o Barceloně, ale první komentář od tebe s tím, jak je vše regulérní a ať radši prošetří jasnou neregulérní penaltu v zápase Las Palmas a Barcelony. Fanatický prase. Víš, já tu čtu většinu věcí, stejně jako na webu Barcelony, včetně komentářů. Proto tu tvojí hloupost vnímám dlouhodobě a proto jsem hned věděl, kam šáhnout pro další takový stupidní komentář. A nemám potřebu se většinou vyjadřovat, protože ve většině diskuzí na vše odpovídáš ty a já nemám potřebu něco řešit s naprosto fanatickým dementem, proto radši nepíšu nic. A rozhodně sem nechodím jen nadávat lidem, nadávám vždycky jenom tobě, protože jsi naprostá žumpa.

      0
      2
     • Avatar

      Fanatik Truthseeker: Tyhle vylhané kecy jsi zkoušel na redakci už kdysi. Prý nemáš favorita a proto sem chodíš jenom plivat a vyletíš vždycky jako primitiv a fanatik jenom kvůli Barceloně. Nevěřím ti ani slovo. Jiní trollové se za to aspoň nestydí, ale ty jsi fanatické prase a ještě zbabělý ubožák, o jakého si člověk ani kolo nepře.

      0
      1
     • Avatar

      Líbí se mi, jak nemáš absolutně co říct, tak si jen ulevuješ tím, že jsem fanda Barcelony. I když by to byla pravda, tak pořád vše, co říkám o tobě, naprosto platí. Jsi naprostá špína a fanatický hovno bez špetky objektivity, cokoliv obhajuješ tím, že „No a co, Barcelona to a to“. Kryso.

      0
      2
     • Avatar

      Kdyby byla pravda, že vždycky vyletím kvůli Barceloně, tak tu píšu každý týden třikrát.

      0
      2
 • Avatar

  Zas*aná politicky ultrakorektní doba…

  1
  0

Přidat komentář

Související články

Laporta: Real Madrid proti nám v této sezóně nehrál čistě
La Liga

Laporta: Real Madrid proti nám v této sezóně nehrál čistě

Prezident Barcelony Joan Laporta v rozhovoru pro Barca One hovořil mj. i o Realu Madrid. Klub obvinil z nečisté hry. Jediné, v čem…
Ancelotti: DNA Barcelony? S jiným profilem hráčů možná, ale nevím, zda je to teď pro Barcu vhodné
La Liga

Ancelotti: DNA Barcelony? S jiným profilem hráčů možná, ale nevím, zda je to teď pro Barcu vhodné

Carlo Ancelotti poskytl v den pro média před finále Ligy mistrů rozhovor Josepu Pedrerolovi v La Sexty a Chiringuito. Přinášíme…
Globe Soccer Awards: Jude Bellingham vyhlášen nejlepším hráčem La Ligy
La Liga

Globe Soccer Awards: Jude Bellingham vyhlášen nejlepším hráčem La Ligy

Série Globe Soccer Awards uspořádala první evropské vydání svých cen. Během slavnostního večera byly předány také speciální ceny za sezónu…
Ancelotti: Náhrada za Kroose? Musíme přizpůsobit hru vlastnostem našich záložníků
La Liga

Ancelotti: Náhrada za Kroose? Musíme přizpůsobit hru vlastnostem našich záložníků

Carlo Ancelotti promluvil v tiskovém středisku na Santiago Bernabéu po posledním zápase LaLigy v sezoně 2023/24. Ital na úvod promluvil…