Na přestupy 5:0. Real Madrid drtí Barcelonu na přestupovém trhu a získává mladé talenty

Na přestupy 5:0. Real Madrid drtí Barcelonu na přestupovém trhu a získává mladé talenty
Real Madrid vs. Barcelona (zdroj: Twitter.com)

Přestup Ardy Gülera je posledním případem operace, která končí ve prospěch Realu Madrid. Barcelona v posledních letech prohrála všechny přímé přestupové střety s Los Blancos. Před tímto posledním úspěchem si Madrid vybrali také Marco Asensio, Vinícius, Rodrygo a Endrick.

Je nemožné říct ne Realu Madrid“ – tato věta v poslední době získává stále větší ohlas. Od přestupu Neymara v roce 2013, který byl spíše sci-fi než fotbalovou operací, vyhrál Real Madrid každý přímý přestupový souboj s Barcelonou.

Minulý týden se do tohoto seznamu přidal Arda Güler, ať už kvůli sportovnímu projektu, nebo z ekonomických důvodů, nebo prostě z vlastní vůle, vsadil před hlavním městem Katalánska na Madrid.

Real Madrid přichazí

Přestupový příběh tureckého záložníka byl krátký, ale velmi intenzivní. Ještě před pár týdny nebylo jméno 18letého odchovance Fenerbahçe širšímu publiku známé a nyní se proslavilo po celé fotbalové Evropě.

Přitom zpočátku vše nasvědčovalo tomu, že Güler přestoupí do Barcelony. Decovo jednání a vyhlídka na pravidelnější hraní v dresu Barçy naznačovaly, že celá operace pro Joana Laportu dopadne dobře. Real Madrid však šel do akce velmi rozhodným způsobem a nakonec se prosadil.

Kontakty od trenéra a bývalých i současných hráčů Los Blancos, položení na stůl částky přesahující klauzuli o uvolnění a garance místa v prvním týmu vedly k tomu, že tuto bitvu vyhrál Florentino Pérez. „Když se objevil Real Madrid, přestal jsem poslouchat další nabídky,“ prohlásil při své prezentaci sám Güler.

Asensio první výhrou

Od příběhu s Neymarem si prezident Bílého baletu nedovolil prohrát žádný přestupový duel s Barcelonou. V roce 2014 se zraky mnoha týmů obrátily na Marca Asensia, který vyčníval v barvách Mallorky.

Katalánci se navzdory všemu bránili zaplatit částku, kterou klub z Baleárských ostrovů za svého hráče očekával. Real Madrid s tím zase neměl větší problémy, dohodl se s Mallorcou na částce 3,9 milionu eur a podepsal hráče, který ve španělské metropoli vyhrál mimo jiné tři evropské poháry.

Následující roky byly ve znamení nakupování mladých talentů, než jejich hodnota dosáhne limitů, a tak se Real Madrid a Barcelona vydaly na lov do Brazílie. V té době byli hlavními hráči Vinícius a Rodrygo.

Mnoho fanoušků si kladlo otázku, který z nich je lepší a stane se novým Neymarem, ale nikdo nepochyboval, že jsou připraveni skočit do evropského fotbalu. Nakonec se v obou těchto případech ukázalo, že Los Blancos jsou lepší než jejich rival z Katalánska.

Můj agent mi řekl, že má nabídky z Realu Madrid a Barcelony. Odpověděl jsem mu: ‚Jedeme do nejlepšího klubu na světě‘,“ vzpomínal později Vinícius. Brazilské duo stálo Real Madrid celkem kolem 100 milionů eur, ale nyní, zpětně, není pochyb o tom, že to stálo za to.

Endrick a Güler přestupy pro budoucnost

Brazilce se týkala i předposlední bitva mezi Madridem a Barcelonou. Tentokrát se skauti obou španělských klubů zaměřili na Endricka. Útočník Palmeiras narozený v roce 2006 se vyznačoval efektivitou, rychlostí a fyzickou silou. A i tentokrát dopadli lépe Merengus, kteří za účelem rychlého uzavření operace položili na stůl přes 35 milionů eur.

Gülerův nejnovější přestup završuje jakousi manitu. Pět přestupů, které Real Madrid vyhrál nad Barcelonou za posledních několik let.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: marca.com

13 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Real překonal hranici 100 vstřelených gólů. Bez Benzemy ho táhne Jude, Vini a Rodrygo
Mužstvo

Real překonal hranici 100 vstřelených gólů. Bez Benzemy ho táhne Jude, Vini a Rodrygo

Díky třem vstřeleným gólům v úterním čtvrtfinále Ligy mistrů proti Manchesteru City se Los Blancos dostali na 101 vstřelených gólů v rámci…
Kapitán bez pásky. Valverde je neoficiálním lídrem týmu
Mužstvo

Kapitán bez pásky. Valverde je neoficiálním lídrem týmu

Fede Valverde byl v úterním utkání skutečným lídrem Realu Madrid. Uruguayec sice na rukou neměl kapitánskou pásku, ale do střetnutí vložil…
Bellinghamův nejhorší zápas za Real Madrid, komentují média výkon anglického hráče
Liga mistrů

Bellinghamův nejhorší zápas za Real Madrid, komentují média výkon anglického hráče

Jude Bellingham se za velice krátkou dobu stal jedním z lídrů Realu Madrid. Svými výkony ve druhé polovině roku 2023 překvapil…
COPE: Carlo Ancelotti chce vyzkoušet Militaa proti Mallorce
Mužstvo

COPE: Carlo Ancelotti chce vyzkoušet Militaa proti Mallorce

Carlo Ancelotti chce otestovat Édera Militaa od první minuty v sobotním utkání proti Mallorce. Uvažuje totiž, že by Brazilce, který se…