Španělsko přerušuje většinu fotbalových soutěží. Hráčská asociace nechce hrát ani La Ligu

Čas 11. 03. 2020, 16:05 | Autor podvinho | Zdrojmarca.com, as.com
La Liga
La Liga

V úterý španělská La Liga oznámila, že následující dvě kola odehraje kvůli stále se šířícímu koronaviru bez diváků. To se ale nelíbí hráčské asociaci, která by raději aktuálně vůbec nehrála. Proto dojde na další jednání.

Vedení La Ligy zareagovalo na aktuální události a nařídilo odehrát následující dvě kola první a druhé španělské ligy za zavřenými dveřmi. Hrát by se tedy na všech stadionech mělo bez diváků.

Španělský svaz šel ale ještě dál. Veškeré mužské i ženské soutěže od třetí ligy níž minimálně na následujících 14 dnů přerušil. V akci tedy nebude například Real Madrid Castilla a žádný z mládežnických týmů Bílého baletu. A samozřejmě také všech ostatních španělských klubů.

Takové opatření navíc požaduje fotbalová hráčská asociace i pro dvě nejvyšší soutěže. „Zápas bez diváků neznamená stoprocentní zamezení nebezpečí,“ tvrdí. K prohlášení asociace se přidalo hned několik hráčů. „Hrajeme pro fanoušky. K čemu to je bez nich?“ ptá se například záložník Celty Denis Suarez.

Šéf La Ligy Javier Tebas už oznámil, že pokud vláda vydá další opatření, je připraven rovněž i nejvyšší ligové soutěže do odvolání přerušit. V nejbližších hodinách by navíc mělo dojít k jednání mezi La Ligou, španělským svazem a hráčskou asociací. Uvidíme, k jakým závěrům dojde.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (16 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!