SHRNUTÍ NOVINEK (2): Zidane pomáhá Viníciusovi se zakončením, kouč je spokojený s nasazením celého týmu

Čas 18. 07. 2019, 15:55 | Autor S3F1K | Zdrojmarca.com, as.com, managingmadrid.com
Vinícius s Hazardem a Benzemou
Vinícius s Hazardem a Benzemou

Máme tady pro vás druhý díl z této série novinek, kde se dozvíte, co se okolo Realu událo nového.

Rodrygo a Vinícius zaregistrovaní jako hráči Castilly, Kubo hráčem Juvenilu A

O obou brazilských mladících se toho již napsalo poměrně dost. Vinícius zazářil loni, když několikrát byl jediným hráčem na hřišti, který snesl přísnější metr. V případě Rodryga bude vedení postupovat stejně, čili i on bude zaregistrován na soupisce Castilly, přičemž oba hráči budou trénovat s prvním týmem Realu a zřejmě tu i nastupovat.

Zatím není jasné, zda budou mít možnost zasahovat do zápasů od úvodu sezóny, Vinícus zřejmě ano, Rodrygo se nejspíše bude rozehrát pod Raúlem v Castille, ale kdo ví.

Další mladík, tentokrát japonský Takefusa Kubo, bude zaregistrován jako hráč Juvenilu A, čili ten bude nejvíce svůj talent rozvíjet v Castille pod vedením Raúla. I on ale nejspíše bude trénovat s prvním týmem Realu.

Zidane s Viníciusem zůstávají po tréninku a ladí zakončení

I druhá zpráva se týká Brazilce Viníciuse. Ten loni ukázal, že je opravdu technickým hráčem, když dokázal projít přes téměř jakéhokoliv obránce, klidně i několikrát za utkání. Co ale Júniora trápilo, byla slabá koncovka. Častokrát míč poslal úplně mimo branku, nebo třeba doprostřed.

To se právě hráč i trenér rozhodli změnit a sám Zidane zůstává na hřišti po tréninku déle a s Viníciusem pilují zakončení. Jaký efekt to bude mít, uvidíme již tuto neděli, kdy se Real utká v ICC s Bayernem (21.7. 2:00, pozn. redakce).

Hráči absolvovali Cooperův test, nejlepším byl Asensio

Když v neděli přišli hráči na Realu na trénink, čekalo je překvapení. Realizační štáb si pro ně připravil populární Cooperův test, který byl v roce 1968 vytvořen pro americkou armádu a ve zkratce jde o to, uběhnout co nejvíce kilometrů během 12 minut.

Výsledek možná některé překvapí, ale nejvíce kilometrů si připsal Marco Asensio. I o jeho budoucnosti se spekulovalo, zvláště když v týmu je nadále Lucas, Bale a nově příchozí Rodrygo. Zdá se ale, že Marco se na sobě rozhodl zapracovat a během léta se udržoval ve skvělé kondici, aby pak mohl během přípravy excelovat.

Asensio je bezpochyby jedním z nejtalentovanějších hráčů v mužstvu, má i potenciál se řadit mezi nejlepší hráče na světě, jen ho musí naplnit. Záložník byl letos v létě kritizován, že se nezúčastnil EURA U21, protože chtěl být s týmem Realu od prvního dne přípravy.

Španělské deníky Marca a As ještě shodně dodávají, že kouč Zidane je nadšený z energie, která čiší z jeho svěřenců. Každý prý k tréninku přistupuje s maximálním nasazením, všichni do jednoho jsou odhodláni vrátit Real Madrid opět na fotbalový trůn.

Varane: Real musí být jednotný a držet pohromadě

„Musíte tahat všichni za jeden provaz, všichni společně bránit a útočit,“ řekl stoper Realu pro RealMadrid TV.

„Jsme spokojení s dosavadní prací, pracujeme velice tvrdě, nabíráme kondici a jistotu na míči. Krůček po krůčku se dostáváme do tempa.“

„Já osobně ze sebe chci vydat to nejlepší, jsem odpočatý a natěšený.“

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (26 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!