SHRNUTÍ NOVINEK (2): Zidane pomáhá Viníciusovi se zakončením, kouč je spokojený s nasazením celého týmu

  SHRNUTÍ NOVINEK (2): Zidane pomáhá Viníciusovi se zakončením, kouč je spokojený s nasazením celého týmu

  Máme tady pro vás druhý díl z této série novinek, kde se dozvíte, co se okolo Realu událo nového.

  Rodrygo a Vinícius zaregistrovaní jako hráči Castilly, Kubo hráčem Juvenilu A

  O obou brazilských mladících se toho již napsalo poměrně dost. Vinícius zazářil loni, když několikrát byl jediným hráčem na hřišti, který snesl přísnější metr. V případě Rodryga bude vedení postupovat stejně, čili i on bude zaregistrován na soupisce Castilly, přičemž oba hráči budou trénovat s prvním týmem Realu a zřejmě tu i nastupovat.

  Zatím není jasné, zda budou mít možnost zasahovat do zápasů od úvodu sezóny, Vinícus zřejmě ano, Rodrygo se nejspíše bude rozehrát pod Raúlem v Castille, ale kdo ví.

  Další mladík, tentokrát japonský Takefusa Kubo, bude zaregistrován jako hráč Juvenilu A, čili ten bude nejvíce svůj talent rozvíjet v Castille pod vedením Raúla. I on ale nejspíše bude trénovat s prvním týmem Realu.

  Zidane s Viníciusem zůstávají po tréninku a ladí zakončení

  I druhá zpráva se týká Brazilce Viníciuse. Ten loni ukázal, že je opravdu technickým hráčem, když dokázal projít přes téměř jakéhokoliv obránce, klidně i několikrát za utkání. Co ale Júniora trápilo, byla slabá koncovka. Častokrát míč poslal úplně mimo branku, nebo třeba doprostřed.

  To se právě hráč i trenér rozhodli změnit a sám Zidane zůstává na hřišti po tréninku déle a s Viníciusem pilují zakončení. Jaký efekt to bude mít, uvidíme již tuto neděli, kdy se Real utká v ICC s Bayernem (21.7. 2:00, pozn. redakce).

  Hráči absolvovali Cooperův test, nejlepším byl Asensio

  Když v neděli přišli hráči na Realu na trénink, čekalo je překvapení. Realizační štáb si pro ně připravil populární Cooperův test, který byl v roce 1968 vytvořen pro americkou armádu a ve zkratce jde o to, uběhnout co nejvíce kilometrů během 12 minut.

  Výsledek možná některé překvapí, ale nejvíce kilometrů si připsal Marco Asensio. I o jeho budoucnosti se spekulovalo, zvláště když v týmu je nadále Lucas, Bale a nově příchozí Rodrygo. Zdá se ale, že Marco se na sobě rozhodl zapracovat a během léta se udržoval ve skvělé kondici, aby pak mohl během přípravy excelovat.

  Asensio je bezpochyby jedním z nejtalentovanějších hráčů v mužstvu, má i potenciál se řadit mezi nejlepší hráče na světě, jen ho musí naplnit. Záložník byl letos v létě kritizován, že se nezúčastnil EURA U21, protože chtěl být s týmem Realu od prvního dne přípravy.

  Španělské deníky Marca a As ještě shodně dodávají, že kouč Zidane je nadšený z energie, která čiší z jeho svěřenců. Každý prý k tréninku přistupuje s maximálním nasazením, všichni do jednoho jsou odhodláni vrátit Real Madrid opět na fotbalový trůn.

  Varane: Real musí být jednotný a držet pohromadě

  „Musíte tahat všichni za jeden provaz, všichni společně bránit a útočit,“ řekl stoper Realu pro RealMadrid TV.

  „Jsme spokojení s dosavadní prací, pracujeme velice tvrdě, nabíráme kondici a jistotu na míči. Krůček po krůčku se dostáváme do tempa.“

  „Já osobně ze sebe chci vydat to nejlepší, jsem odpočatý a natěšený.“

  S3F1K je dlouholetým redaktorem portálu BilyBalet.cz. Zapálený a věrný fanoušek nejlepšího klubu na světě. Sám příležitostný fotbalista v nižších soutěžích.


  Zdroj: marca.com, as.com, managingmadrid.com

  26 Komentářů

  Přidat komentář

  Související články

  Fede Valverde je zpět. Uruguayský záložník nevynechá jedinou příležitost ke střele
  Mužstvo

  Fede Valverde je zpět. Uruguayský záložník nevynechá jedinou příležitost ke střele

  Fede Valverde vstřelil svůj první gól v sezoně 2023/24 v zápase proti Realu Sociedad. Uruguayský záložník provedl razantní střelu zpoza…
  Jude Bellingham: Díky volnosti na hřišti v Realu Madrid hraji mnohem lépe
  Mužstvo

  Jude Bellingham: Díky volnosti na hřišti v Realu Madrid hraji mnohem lépe

  Jude Bellingham udělil rozhovoru pro Channel 4 Sport po vítězství 3:1 v přátelském zápase se Skotskem. Záložník přiznal, že klíčem…
  Dani Carvajal se ohradil proti obviněním, která porušují jeho dobré jméno
  Mužstvo

  Dani Carvajal se ohradil proti obviněním, která porušují jeho dobré jméno

  Dani Carvajal zveřejnil prohlášení, ve kterém se ohrazuje proti obviněním, která porušují jeho dobré jméno. Dani Carvajal vyvolal ve Španělsku…
  Lucas Vázquez slaví 8 let od svého debutu v Realu Madrid. Odchovanec, který nikdy nezklame
  Mužstvo

  Lucas Vázquez slaví 8 let od svého debutu v Realu Madrid. Odchovanec, který nikdy nezklame

  Včerejšek byl dnem, Lucas Vázquez oficiálně před 8 lety debutoval v prvním týmu Realu Madrid a jeho přestup byl jedním…