SHRNUTÍ NOVINEK (2): Zidane pomáhá Viníciusovi se zakončením, kouč je spokojený s nasazením celého týmu

SHRNUTÍ NOVINEK (2): Zidane pomáhá Viníciusovi se zakončením, kouč je spokojený s nasazením celého týmu

Máme tady pro vás druhý díl z této série novinek, kde se dozvíte, co se okolo Realu událo nového.

Rodrygo a Vinícius zaregistrovaní jako hráči Castilly, Kubo hráčem Juvenilu A

O obou brazilských mladících se toho již napsalo poměrně dost. Vinícius zazářil loni, když několikrát byl jediným hráčem na hřišti, který snesl přísnější metr. V případě Rodryga bude vedení postupovat stejně, čili i on bude zaregistrován na soupisce Castilly, přičemž oba hráči budou trénovat s prvním týmem Realu a zřejmě tu i nastupovat.

Zatím není jasné, zda budou mít možnost zasahovat do zápasů od úvodu sezóny, Vinícus zřejmě ano, Rodrygo se nejspíše bude rozehrát pod Raúlem v Castille, ale kdo ví.

Další mladík, tentokrát japonský Takefusa Kubo, bude zaregistrován jako hráč Juvenilu A, čili ten bude nejvíce svůj talent rozvíjet v Castille pod vedením Raúla. I on ale nejspíše bude trénovat s prvním týmem Realu.

Zidane s Viníciusem zůstávají po tréninku a ladí zakončení

I druhá zpráva se týká Brazilce Viníciuse. Ten loni ukázal, že je opravdu technickým hráčem, když dokázal projít přes téměř jakéhokoliv obránce, klidně i několikrát za utkání. Co ale Júniora trápilo, byla slabá koncovka. Častokrát míč poslal úplně mimo branku, nebo třeba doprostřed.

To se právě hráč i trenér rozhodli změnit a sám Zidane zůstává na hřišti po tréninku déle a s Viníciusem pilují zakončení. Jaký efekt to bude mít, uvidíme již tuto neděli, kdy se Real utká v ICC s Bayernem (21.7. 2:00, pozn. redakce).

Hráči absolvovali Cooperův test, nejlepším byl Asensio

Když v neděli přišli hráči na Realu na trénink, čekalo je překvapení. Realizační štáb si pro ně připravil populární Cooperův test, který byl v roce 1968 vytvořen pro americkou armádu a ve zkratce jde o to, uběhnout co nejvíce kilometrů během 12 minut.

Výsledek možná některé překvapí, ale nejvíce kilometrů si připsal Marco Asensio. I o jeho budoucnosti se spekulovalo, zvláště když v týmu je nadále Lucas, Bale a nově příchozí Rodrygo. Zdá se ale, že Marco se na sobě rozhodl zapracovat a během léta se udržoval ve skvělé kondici, aby pak mohl během přípravy excelovat.

Asensio je bezpochyby jedním z nejtalentovanějších hráčů v mužstvu, má i potenciál se řadit mezi nejlepší hráče na světě, jen ho musí naplnit. Záložník byl letos v létě kritizován, že se nezúčastnil EURA U21, protože chtěl být s týmem Realu od prvního dne přípravy.

Španělské deníky Marca a As ještě shodně dodávají, že kouč Zidane je nadšený z energie, která čiší z jeho svěřenců. Každý prý k tréninku přistupuje s maximálním nasazením, všichni do jednoho jsou odhodláni vrátit Real Madrid opět na fotbalový trůn.

Varane: Real musí být jednotný a držet pohromadě

„Musíte tahat všichni za jeden provaz, všichni společně bránit a útočit,“ řekl stoper Realu pro RealMadrid TV.

„Jsme spokojení s dosavadní prací, pracujeme velice tvrdě, nabíráme kondici a jistotu na míči. Krůček po krůčku se dostáváme do tempa.“

„Já osobně ze sebe chci vydat to nejlepší, jsem odpočatý a natěšený.“

S3F1K je dlouholetým redaktorem portálu BilyBalet.cz. Zapálený a věrný fanoušek nejlepšího klubu na světě. Sám příležitostný fotbalista v nižších soutěžích.


Zdroj: marca.com, as.com, managingmadrid.com

26 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Nevěřím, že by Bellinghama nasadili níž, aby nahradil Kroose, řekl Del Bosque
Mužstvo

Nevěřím, že by Bellinghama nasadili níž, aby nahradil Kroose, řekl Del Bosque

Bývalý veleúspěšný trenér Realu Madrid a španělské reprezentace Vicente del Bosque byl hostem pořadu El Larguero, kde nabídl svůj pohled…
Kroosův dědic. Valverde převezme Němcovu legendární osmičku na dresu
Mužstvo

Kroosův dědic. Valverde převezme Němcovu legendární osmičku na dresu

Oznámení o Kroosově odchodu do důchodu vyvolalo mezi madridskými fanoušky velkou bolest, protože se jedná o jednu z největších legend…
Vinícius v příští sezóně na hrotu útoku? On sám se této variantě nebrání
Mužstvo

Vinícius v příští sezóně na hrotu útoku? On sám se této variantě nebrání

Trenérský štáb Realu Madrid už hledá způsoby, jak Viníciuse Júniora sladit s Kylianem Mbappém v útočné řadě. Celý fotbalový svět…
Rodrygo: Rozhovor byl vytržen z kontextu. Ani ve snu mě nenapadne Real opustit
Mužstvo

Rodrygo: Rozhovor byl vytržen z kontextu. Ani ve snu mě nenapadne Real opustit

Brazilský útočník Rodrygo včera neměl jednoduchý den. Upoutávka na rozhovor, který odvysílala španělská televize DAZN, byla totiž sestříhána tak, aby…