KOMENTÁŘ: Z chlouby je slabina. Co se děje se zálohou Realu?

Čas 02. 11. 2017, 11:00 | Autor podvinho
Toni Kroos
Toni Kroos

Je Real Madrid v krizi, nebo je to příliš silné slovo? To je celkem jedno, jasné totiž je, že se svěřencům Zinedina Zidana v poslední době vůbec nedaří. A to v lize i Lize mistrů. Kde je největší slabina? Já mám jasno - v záloze.

Když v minulé sezoně Real Madrid dominoval a ve finále Ligy mistrů zničil Juventus 4:1, většina fanoušků velebila gólovou mašinu Cristiana Ronalda a další ofenzivní hráče. Samozřejmě právem. Vždy jsem ale říkal, že hlavní silou Zidanova týmu je nabušená a hlavně inteligentní střední záloha.

Casemiro jako zeď, přes kterou málokdo projde. Toni Kroos jako borec, který skoro vždy zvolí správné řešení a prakticky nechybuje. Luka Modrić jako jezdec, ze kterého mají všichni soupeři vítr. I když nejsou moc produktivní, jejich přesná hra soupeře psychicka nahlodávala, až je zničila.

Do toho všeho zálohu doplnil fantastický Isco a vznikl tak smrtící koktejl. Ronaldo s Benzemou se pak mohli soustředit v podstatě jen na zakončení, protože záloha Realu soupeři prakticky nepůjčovala míč. Všemu pochopitelně pomáhali skvělí krajní obránci Marcelo s Carvajalem, ale to je zase jiný příběh.

Jenže teď je všechno jinak. Casemiro si sice drží svůj standard, ale poslední zápasy je toho na něj až moc, sám celou defenzivu nezastane. Luka Modrić není ve hře tak výrazný, odebere méně míčů a mnohem více kazí v rozehrávce.

Toni Kroos je pak vůbec největším zklamáním. Je hodně málo ve hře, nevychází mu tradičně přesné dlouhé pasy a navíc začal dělat chyby, které jsme u něj dřív v podstatě neviděli. I proto ještě více vynikne jeho horší bránění.

Isco je ze zmiňované čtveřice v nejlepší formě, ale naráží na málo možností v ofenzivě. To samozřejmě souvisí s horší formou Karima Benzemy a Cristiana Ronaldo a především krajních obránců.

Tým celkově nešlape jako na konci minulé sezony. Hlavní příčinu vidím právě ve středové řadě, dřívější chloubě, kterou nyní Eriksen a spol. jasně přehráli. Na druhou stranu věřím, že se Real Madrid zvedne. Protože to umí jako nikdo jiný.

Co pro to musí Zidane a jeho hráči udělat? Na začátek by možná neškodilo vyzkoušet určité personální změny. Ne revoluci, ale ukázat, že nikdo nemůže mít místo předplacené. Například Dani Ceballos se jeví výborně a měl by dostat šanci.

Jinak věřím, že si všichni uvědomují, že by to takhle dál nešlo. Na hráčích jakoby se trochu projevila přesycenost tituly, věřím ale, že nikdo nechce prohrávat. Výhry jsou až moc návykové na to, aby to tento tým vzdal.

Pořád si myslím, že Real Madrid má fantastický kádr, který potřebuje jedinou součástku - druhého hrotového útočníka ke Karimu Benzemovi. Pokud by přišel v zimě, klidně někdo na půl roku, který ale dokáže okamžitě pomoci, budu moc rád.

Tak jako tak, věřím v Zinedina Zidana, jeho filozofii a jeho tým. Teď se to jen chce rychle probudit, ať nám neuteče definitivně šance na ligový titul. Hala Madrid!

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (87 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!