Miguel Gutiérrez o sobě dává vědět. Odchovanec Realu Madrid má lepší čísla než Mendy

Miguel Gutiérrez o sobě dává vědět. Odchovanec Realu Madrid má lepší čísla než Mendy
Guti na svém prvním tréninku v Gironě (zdroj: gironafc.cat)

Miguel Gutiérrez v barvách Girony stále roste a podává velmi dobré výkony. Levý obránce pravidelně hraje v La Lize na vysoké úrovni a dal jasně najevo, že jeho snem je vrátit se do Realu Madrid. 

Před odchodem do Girony si byl Miguel 100% jistý, že je připraven být důležitým článkem v týmu soutěžícím v nejvyšší španělské lize. Projekt předložený Katalánci ho plně přesvědčil. Týmová filozofie držet míč a důležitost krajních hráčů byla klíčovým faktorem při výběru.  

Jednadvacetiletý hráč se v klubu etabloval jako garant kvality. Na východě země dokazuje, že byl z nějakého důvodu považován za jednoho z nejnadějnějších hráčů akademie v Madridu. Sam Real naopak jeho počínání bedlivě sleduje. 

Kvalitní výkony  

Ve střetu se svým domovským klubem se Gutiérrez chopil příležitosti a po závěrečném hvizdu jej pochválil sám Carlo Ancelotti. „Miguel je hráč, o kterém uvažujeme do budoucna. Pokud se mu bude i nadále dařit, může se vrátit.”  

V posledních zápasech hráč pouze potvrzuje svou vyspělost. Na Camp Nou i přes porážku zaznamenal velmi solidní výkon. V týmu zaznamenal nejvíce zákroků (3) a vyhrál 7 z 11 soubojů. Ani jednou nebyl předriblován, byl třikrát faulován a dvakrát sám úspěšně dribloval. U přihrávek měl přesnost 94 % (30/32). 

Lepší než Mendy 

O týden později složil mladý Španěl další zkoušku. Tentokrát byla rivalem Valencie, což je další tým, který se chce vyhnout umístění v nižších oblastech tabulky. Girona vyhrála 1:0 a Miguel se nejen výrazně podílel na ofenzivě (3 klíčové přihrávky), ale také ukázal svůj vývoj v obraně (9 zákroků). 

Právě na zdokonalování obranné hry se hráč v poslední době zaměřuje a účinky jsou každým dnem viditelnější. „Po první části, ve které jsme v každém zápase prohrávali o góly, beru zlepšení obranné hry jako další stimul motivující do další práce,” řekl po setkání s Netopýry.  

Pro Míchela je Gutiérrez naprosto klíčový hráč. Až 19krát z 22 zápasů byl v základní sestavě. Nehrál jen v ligové konfrontaci s Elche. Ve 21 zápasech si připsal 87 odebraní míče, 22 vypíchnutí a aktivně se podílel na 4 gólových akcích. Ze 75 % duelů také vyšel vítězně.  

Abychom tato čísla náležitě ocenili, stačí zmínit, že Ferland Mendy má horší statistiky. Ve 24 zápasech nasbíral Francouz 86 odebraní míče, 16 vypíchnutí a účast při 3 gólových akcích. Jeho procento vyhraných duelu je 66,7 %.  

Přestože se v létě do klubu vrátí Fran García, Los Blancos na Miguela nezapomenou. 21letý hráč zatím svou část úkolu plní. Vycházel z předpokladu, že návrat do Valdebebas povede po skvělé sezóně v Gironě. A tak to zatím je, ostatně 26. dubna bude mít příležitos to předvést i na Bernabéu. 

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: AS.com

3 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Patová situace ohledně Ferlanda Mendyho a Alphonso Daviese
Přestupy

Patová situace ohledně Ferlanda Mendyho a Alphonso Daviese

Na obzoru se stále více rýsuje virtuální souboj mezi Ferlandem Mendym a Alphonsem Daviesem. Každý hledá svůj prospěch, odkazují se…
Oficiálně: Iker Bravo opouští Real Madrid. Klub neuplatnil opci na přestup
Přestupy

Oficiálně: Iker Bravo opouští Real Madrid. Klub neuplatnil opci na přestup

Královský tým nevyužije opce na koupi 19letého mladíka a vrátí se do Bayeru Leverkusen. Iker Bravo zveřejnil na svém instagramovém…
The Athletic: Nacho stále jedná se saúdským Al-Ittihadem
Přestupy

The Athletic: Nacho stále jedná se saúdským Al-Ittihadem

Ve čtvrtek přinesl deník L’Équipe a následně španělská média zprávu, že Nacho je blízko podpisu smlouvy se saúdským Al-Ittihadem, kde…
MARCA: Solari a Calafat pracují na přestupu Mastantuona
Přestupy

MARCA: Solari a Calafat pracují na přestupu Mastantuona

Santiago Solari hraje klíčovou roli ve všech krocích, které se dějí kolem Franca Mastantuona. Bývalý hráč Realu Madrid je v…